Green Card Sonrası Vatandaşlık Alınır Mı?

Green Card Sonrası Vatandaşlık Alınır Mı?
05.10.2022 20:00
Green card sonrası vatandaşlık alınır mı, şans arttırma yöntemleri nelerdir ve ücretsiz mi? Green card üst yaş sınırı kaçtır, hangi pasaport gerekir, hangi ülkeden kaç kişi alıyor ve avantajları nelerdir? Green card almamın yöntemlerini derledik.

Green card aldıktan sonra 5 yıl süre ile dilediğiniz şekilde çalışıp ve oturma hakkına sahip olacaksınız. Bu süre zarfına kadar ise Amerikan vatandaşlığına geçme hakkınız doğacaktır. Bu hakkı isterseniz kullanabilmektesiniz. Eğer bu hakkınızı kullanırsanız hem Türk vatandaşı hem de Amerikan vatandaşı olacaksanız. Yani kısacası green card sonrası vatandaşlık alabilirsiniz. 

Green Card Şans Arttırma Yöntemleri Nelerdir? 

Green card almak için şansınızı artıracak birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler ise senelik başvuru paketlerine başvurmak ve birden çok senelik başvuru paketlerine başvurmaktır. Bu şekilde green card alma şansınızı artıracaksınız. Son zamanlarda ise ülkeler için belirlenen sayılarda green card için Türkiye’ye ayrılan sayının artması da green card alma şansını etkileyen faktörlerdendir.

Green Card Ücretsiz Mi?

Green card başvuruları online şekilde yapılır. Ve bu başvurular ücretsizdir. Green card için başvuru yapıldıktan sonra kuraya girilir ve kurada green card çıkarsa eğer herhangi bir ücret ödemeden green card sahibi olabilirsiniz. 

Green Card Üst Yaş Sınırı Kaçtır?

Green card sahibi olmak için 18 yaşını geçmeniz gerekmektedir. Green card kurasına katılmak içinse herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat green card başvuracak kişilerin en az lise mezunu olması gerekmektedir. 

Green Card İçin Hangi Pasaport Gerekir? 

Green card için yeni kararlar alındı ve bu kararlardan biri ise pasaport şartının kalkması olmuştur. Yani green card başvurularınızda artık pasaport şartı yoktur. Başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz. 

Green Card Hangi Ülkeden Kaç Kişi Alıyor? 

Türkiye’de her yıl yaklaşık 2500 kişi green card çekilişlerini kazanarak mülakata katılmaya hak kazanmaktadır. Ülkelerin her yıl aldıkları kişi sayısında değişiklikler olabilmektedir. Bu yüzden hangi ülke kaç kişi alıyor net bir rakam bulunmamaktadır. Ayrıca Amerika, Çin, Kolombiya, Brezilya, Dominik, Hindistan, Meksika, Kore, Kanada gibi ülkelere gitmek ve orada çalışmak için green card çıkma ihtimali daha yüksektir.

Green Card'ın Avantajları Nelerdir?

Green card sahibi kişilerin Amerika, Meksika ve Kanada gibi ülkelere vizesiz giriş çıkışlarını rahatlıkla yapmaktadırlar. Green card sahibi olduğunuz için belirlenen ülkelerde rahatlıkla kalabilir ve çalışabilirsiniz. Pasaport ve vize şartı olmadan ülkelere rahatlıkla giriş çıkış yapabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir