Gökçeada Denizi Nasıldır?

Gökçeada Denizi Nasıldır?
10.06.2022 13:31
Gökçeada’da birbirinden güzel, cennet gibi pek çok koy ve plaj bulunuyor. Eski adı ile İmroz olan Gökçeada’da gezilecek yerler ve plajlar nerelerdir? Çanakkale’de bulunan Gökçeada’ya gitmek isteyenler için uçak ve otobüs biletleri 2022 yılında ne kadardır?

Gökçeada’nın, Ege Denizi’nin sahip olduğu tüm özellikleri barındırdığı söylenebilir. Denizi tertemiz, serindir. Ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı testten A almıştır. Mavi bayraklı, bakteri açısından güvenli denizler arasındadır. Rüzgârlı bir bölge olması sebebi ile dalgalı denizi olsa da yüzmeye etki edecek bir dalgası çok fazla bulunmaz.

Gökçeada Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Gökçeada içinde araba ile ulaşım sağlamak isterseniz bunun için araba kiralama şirketlerinden faydalanabilirsiniz. Araba kiralama için telefonla bilgi alabileceğiniz gibi, bulunduğunuz bölgeden de bir şirket seçerek bu kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gökçeada’da Gezilecek Yerler Neresidir?

Gökçeada’yı tümüyle gezmek isterseniz burası için ayıracağını 3 – 4 gün size oldukça yeterli olacaktır. Bu süre içinde gezilecek yerler listesi şu şekilde sıralanabilir:

· Gökçeada Kent Müzesi

· Rum Köyleri

· Tepeköy Çınaraltı

· Tuz Gölü

· Sualtı Milli Parkı

· Peynir Kayalıkları

· Kaya Mezarı

Gökçeada Çadır Kamp Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Gökçeada’nın eşsiz koylarında ya da bakir plajlarında kamp yapmak isterseniz, tatiliniz oldukça keyifli bir şekilde geçecektir. Gökçeada’da çadır kampı yapılabilecek ücretsiz yerler bulunduğu gibi fiyatı 40 TL – 70 TL olan çadırla konaklama imkânı bulunan yerler de vardır. Elbette bu ücret karavan kampı yapacaklar için daha yüksek olacaktır.

Gökçeada Plajları Nelerdir?

Bakir ve cennet gibi plajları ile ünlü Gökçeada’nın plajları listesi:

· Aydıncık (Kefaloz) Plajı

· Laz Koyu

· Yuvalı Plajı

· Marmaros

· Gizli Liman

· Yıldızkoy

· Kuzulimanı Plajı

Gökçeada Plajı Giriş Ücreti 2022

Gökçeada plajlarında giriş ücreti olan yerlerde genellikle oldukça uygundur. 2022 yılı fiyatları yalnızca giriş ücretleri 7 – 10 TL arasında değişmektedir. Elbette fiyatlar şezlong ya da şemsiye kiralamak için daha değişkendir.

Gökçeada Otobüs Bileti Fiyatları 2022

İstanbul’dan Gökçeada’ya otobüs ile tatile gitmek isterseniz en uygun bilet fiyatı 270 TL’dir. İstanbul’dan Gökçeada’ya ortalama günde 6 sefer bulunur ve fiyatları ortalama 270 TL – 280 TL’dir.

Gökçeada Uçak Bileti Fiyatları 2022

İstanbul’dan tatile Gökçeada’ya uçakla gitmeyi tercih ederseniz, erken tarihte almanızı öneririz. Seferler diğer tatil beldelerine göre daha sınırlı ve fiyatlar da benzer oranda daha yüksektir. İnternette yer alan bilgilere göre bu dönemde alınan uçak biletleri 1200 TL dolaylarındadır.

Gökçeada Denizi Sıcak Mı?

Gökçeada denizi serin ve oldukça temizdir. Bu iki özelliği sayesinde, Gökçeada denize girilebilecek yerler arasında en keyiflisidir denebilir.

Gökçeada Denizi Tuzlu Mu?

Gökçeada denizinin tuz oranı oldukça normal seviyededir. Akdeniz kadar tuzluluğu bulunmayan bu denizin dibinde yüzmek sizi tuz oranı anlamında rahatsız etmeyecek seviyededir.

Gökçeada’ya Hangi Ay Gidilir?

Denizin çok soğuk olmasını istemeyenler için temmuz ve ağustos ayları en ideal zamandır. Bu aylarda Gökçeada’ya giderseniz, sizin için oldukça keyifli bir tatil olacağından şüphe yoktur.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir