Geely Araba Hangi Motoru Kullanıyor?

Geely Araba Hangi Motoru Kullanıyor?
18.06.2022 11:41
Geely marka otomobil markası herkesin çok da duymadığı bir marka olsa da tam bir bütçe dostu oluşu ile aslında rakiplerinden ayrılıyor. Geely araba kullandığı motor ile fark yaratan, kullanırken de alırken de sahibini üzmeyen cüzdan dostu bir marka! Peki Geely markası hangi ülkenin, bu arabanın çeşitleri neler, alınır mı?

Geely, bütçesi kısıtlı olan fakat arabaya gerçekten ihtiyacı olanların ilk tercihlerinden birisi olabilecek fiyatta. Elbette araç fiyatlarının değişken halinden etkilenen Geely, yine de benzer performanstakilere göre daha ucuz fiyatlara satılıyor. Hal böyle olunca da Geely’nin hangi motoru kullandığı sorusu akıllara geliyor. Geely araçlarında kullanılan motor belirli bir dönem boyunca Toyota’dandı. Şimdilerde ise tıpkı yine Toyota gibi alternatif yakıtın peşine düşen Geely, elektrikli, hidrojen ya da hibrit teknolojili araçlar da geliştiriyor.

Geely Araba Alınır Mı?

Alacağı arabanın hem yakıt açısından hem de ilk alış fiyatı bakımından cep yakmayan cinsten olmasını isteyenlerin karşısına çıkan Geely, ülkemizde Anadolu Grubu güvencesi ile satılmaktadır. Aracın güvenlik açısından herhangi bir problemi olmadığı yapılan pek çok test ile kanıtlanan bu aracın lbenzin deposu 45 litre. Kendi alanındaki rakiplerine göre daha geniş bir iç hacme sahip ve maksimum hızı saatte 15 km/s. 100 km’lik karmada; 7,2 litre yakıt tüketen Geely, dış tasarım olarak da Mercedes’e benzetiliyor.

Geely Araba Hangi Ülkenin?

Geely, tam ve orijinal adı ile Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd., Çin merkezli olan ve çok uluslu yapısı olan bir şirkettir. Normalde bu şirket 1986 senesinde buzdolabı üretmek amacı ile kurulmuş olsa da 1997 senesinde Geely Auto markası ile otomotiv sektörüne de giriş yapmıştır.

Geely Araba Parçaları Bulunur Mu?

Geely marka arabanın parçaları oldukça rahat bir şekilde, internetten dahi hızlıca bulunabilmektedir. Senelerdir Anadolu Grubu güvencesinde olduğu için de kişiler pek zorluk çekmemektedir.

Geely Araba Çeşitleri Nelerdir?

Geely arabanın çeşitleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

-         Geely MK (Hatch – Sedan)

-         Geely LC (Crossover – Panda)

-         Geely Emgrand

-         Geely CK

Geely Familia Nasıl Araba?

Geely Famila kullanan kişilerin bu araba ile ilgili yorumu ortalamanın üzerinde olduğu yönünde. İç tasarımında kullanılan plastiğin kalitesiz olduğu ile ilgili yorumlar kötü yorumların başında geliyor desek yeridir. Bagaj hacmi ile birlikte iç genişliğinin oldukça yeterli olduğu söylenen Familia, motor performansından orta seviyede bir geçer not alıyor. Ses yalıtımı oldukça zayıf olduğu için özellikle uzun yolda motorun sesini içerden duyabiliyorsunuz. Frenleri gayet güçlü olan Geely Familia’nın yol tutuşu da geçer not alıyor.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir