Küpe Askerliğe Engel Mi?

Küpe Askerliğe Engel Mi?

Küpe Askerliğe Engel Mi?

Askerlikte kişinin vücudunda taşıyıp taşıyamayacağı aksesuarlar bulunmaktadır. Kolye, bileklik, piercing, evlilik harici yüzük takımı askerlikte yasaktır. Askerlikte küpe takmak da yasaktır.

Askerlikten muaf olmayı sağlayabilecek birçok durum bulunmaktadır. Hafif kekemelik askerlik için engel değildir. Ağırlaştığı durumlarda doktor raporları ile muafiyet sağlanabilmektedir.

Keratokonus Askerliğe Engel Mi?

Hastalıkların bir kısmı askerlik durumundan muaf olmayı sağlamaktadır. Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, diş hastalıkları, göğüs ve enfeksiyon hastalıkları, kulak, burun ve boğaz hastalıkları, ağız, boyun hastalıkları sindirim sistemi ve ruh sağlığı hastalıkları askerden muaf olunmayı sağlayan hastalıklardandır. Keratokonus olarak da bilinen hastalık göz tansiyonudur. Askerliğe engeldir.

Kamburluk Askerliğe Engel Mi?

Bazı hastalık durumları askerlikten muaf olmayı gerektirmektedir. Deri hastalıkları, göz hastalıkları, ruh sağlığı hastalıkları, ağız, çene, yüz, boyun ve diş hastalıkları, göğüs ve enfeksiyon hastalıkları, cerrahi hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıkları, kulak, burun, boğaz ve sindirim sistemi hastalıkları askerlikten muaf olmayı sağlayan hastalıklardandır. Kamburluk olarak bilinen kifoz hastalığı da askerlikten muaf olmayı sağlayan durumlardandır. Kamburluk için alınan raporlar askerliğe engel olabilmektedir.

Katarakt Askerliğe Engel Mi?

Hastalıkların bir kısmı askerlik durumundan muaf olmayı sağlamaktadır. Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, ağız, çene boyun ve diş hastalıkları, göğüs ve enfeksiyon hastalıkları, kulak, burun ve boğaz hastalıkları, sindirim sistemi ve ruh sağlığı hastalıkları askerden muaf olunmayı sağlayan hastalıklardandır. Gözyaşı kanallarının tıkanık olması askerlikten muaf olmayı sağlamaktadır. Katarakt olması veya katarakt ameliyatı geçirmiş olmak da askerliğe engel durumlardandır.

Kolesterol Askerliğe Engel Mi?

Bazı hastalık durumları askerlikten muaf olmayı gerektirmektedir. Deri hastalıkları, göz hastalıkları, ruh sağlığı hastalıkları, ağız, çene, yüz, boyun ve diş hastalıkları, göğüs ve enfeksiyon hastalıkları, cerrahi hastalıklar, kas ve iskelet sistemi hastalıkları, kulak, burun, boğaz ve sindirim sistemi hastalıkları askerlikten muaf olmayı sağlayan hastalıklardandır. Doktor tanısı altında, kolesterolün boyutunun da ölçülmesi gerekmektedir. Doktor onayı ile muaf olunabilecek durumlar yaratılabilmektedir.

Küpe Askerliğe Engel Mi?

Askerlikte kişinin vücudunda taşıyıp taşıyamayacağı aksesuarlar bulunmaktadır. Kolye, bileklik, piercing, evlilik harici yüzük takımı askerlikte yasaktır. Askerlikte küpe takmak da yasaktır.

Kanser Askerliğe Engel Mi?

Hastalık durumları çok hassas konulardandır. Özellikle kanser bunların en büyüklerinden bir tanesidir. Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği, askerlikten sağlık sebepleri ile muaf olabilecek kişileri uzun uzun açıklamaktadır. Kronik lösemi, kemik iliği transplantasyonu, hematolojik maligniteler askerlikten muaf olma sebeplerinden bazılarıdır. Kanser de çoğunlukla muaf durumuna girmekte olan bir hastalıktır.

Kellik Askerliğe Engel Mi?

Kellik, zorunlu askerlik için olumsuz bir durum değildir. Buna rağmen subay olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken birçok şey bulunmaktadır. Kel olmak, yanık ve çıban izine sahip olmak, pelteklik, frengili, vücut yapısında bozuklu gibi kriterler subay olmayı engellemektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir