Ejder Meyvesi Dikeni Nasıl Çıkar?

Ejder Meyvesi Dikeni Nasıl Çıkar?

Ejder Meyvesi Dikeni Nasıl Çıkar?

Dikenleri çıkarmanın en kolay yollarından biri maskeleme bandıdır. Bu yöntem, kıymığın sadece bir kısmı kaldığında işe yarar, kıymık tamamı mevcutsa işe yaramaz. Dikenler için çok etkili bir tedavi sirkedir. Sirkenin asidik yapısı ciltteki dikenleri yok eder. Karbonat, cildin derisinde kalan küçük döküntüler için çok iyi çalışır. Karbonat dikenleri kaldıracak ve cımbızla çıkarılmasını kolaylaştıracaktır.

Ejder meyvesi fidanları tohumdan yetiştirilebilir ve çekirdekten yetişmeye de uygundur. Ejder meyvesinin içindeki çekirdekleri nemli bir kağıt havluyla çıkarın. Bir gece bekledikten sonra onları çimlendirme kabına koyun.

Ejder Meyvesi Nasıl Çoğaltılır?

Kumlu toprak, tropikal bir meyve olan ejder meyvesi yetiştirmek için idealdir. Bahçe toprağınız varsa kumla karıştırabilirsiniz. Bir saksı seçerken akılda tutulması gereken bir şey, drenaj deliklerinin olmasıdır. Drenaj delikleri olmadan bitki ve köklerinin çürümesi için çok fazla su vardır. Ejder meyvesi ekebilmek için verimli tohumlar elde etmeniz gerekir. Bu tohumlar doğrudan güvenilir çiçekçinizden temin edilebilir. Başka bir seçenek, tohumları meyveden çıkarmaktır. Bunu yapmak için, ejder meyvesinin içindeki siyah tohumları zarar vermeden dikkatlice çıkarın ve nemli bir kağıt havluya koyun. Tohumları bir kağıt havluya yerleştirdikten sonra,  tekrar nemli bir kağıt havluyla örtün. Bu durumda minimum 1 gün maksimum 7 gün saklayınız. Çimlenme işlemi için uygun toprağı plastik kaplara veya çimlendirme kaplarına koyun. Sonra ayırdığınız tohumları bu toprağa ekin. Tohumların üzerine toprak serpin. Tohumları çok fazla toprakla örtmemeye dikkat edin. Ejder meyvesinin dibi daima nemli olmalıdır. Bu nedenle düzenli olarak sulayın. Prosedürü doğru bir şekilde takip ettikten 20-30 gün sonra çimlenme süreci istenilen seviyeye ulaşacaktır. Çimlenmiş bitkileri saksı yaparken küçük drenaj delikleri olan saksılar kullanın. Tencereyi kumlu toprakla doldurun. Eldiven kullanarak filizlenmiş bitkileri nazikçe çıkarın ve saksılara yerleştirin. Dragon meyvesi (pitaya) kaktüs ailesinin bir üyesi olduğu için  fazla suya ihtiyaç duymaz. Bu nedenle, toprak kuruduğunda su. Ancak sulama yaparken lütfen bitki gövdesine toprağa koyarak girmemeye özen gösteriniz.

Ejder Meyvesi Dikeni Nasıl Çıkar?

Dikenleri çıkarmanın en kolay yollarından biri maskeleme bandıdır. Bu yöntem, kıymığın sadece bir kısmı kaldığında işe yarar, kıymık tamamı mevcutsa işe yaramaz. Dikenler için çok etkili bir tedavi sirkedir. Sirkenin  asidik yapısı ciltteki dikenleri yok eder. Karbonat, cildin derisinde kalan küçük döküntüler için  çok iyi çalışır. Karbonat dikenleri kaldıracak ve cımbızla çıkarılmasını kolaylaştıracaktır.

Ejder Meyvesi Dolaba Konur Mu?

Karbonhidrat, lif ve protein açısından zengin olan dragon meyvesinin buzdolabında 1,5 ile 2 ay arasında raf ömrü vardır ancak maksimum 15 gün içerisinde tüketilmesini öneririz. Ayrıca  %80 ila %90 nem ve 7 derece sıcaklıktaki bir ortamda saklanması tavsiye edilir.

Diyette Ejder Meyvesi Yenir Mi?

Ejder meyvesinin diyette yenip yenmeyeceği merak edilip araştırılmaktadır. Ejder meyvesi yüksek besin değerlerine sahiptir ve en çok karbonhidrat içermektedir. Bundan dolayı karbonhidrat alımınıza dikkat ediyorsanız ejder meyvesini temkinli tüketmeniz önerilir.

Ejder Meyvesi Fidanı Nereden Alınır?

Ejder meyvesi yetiştirmek isteyen kişilerin akıllarındaki bir diğer soru da budur. Ejder meyvesi fidanını çeşitli çiçekçilerden ve internet üzerinden temin etmeniz mümkün olacaktır.

Ejder Meyvesi Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Ejder meyvesinin fazlası da her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi sıkıntı oluşturabilmektedir. Bundan dolayı günde 1-2 adetten fazla ejder meyvesi yenmemeniz önerilir.

Ejder Meyvesi Gebelikte Yenir Mi?

Faydaları arasında hamile kadınların demir ihtiyacını destekleyen demir bulunur. Bu anemi riskini azaltır. Ayrıca kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gerekli olan folik asit içerir. Taze veya karışık meyve salatasının bir parçası olarak veya  meyve suyu veya ejderha meyveli smoothie olarak yenebilir.

Ejder Meyvesi Hangi Marketlerde Var?

Ejder meyvesi almak isteyen insanların meraklandığı bir konu da nereden alabilecekleri olmuştur. Ejder meyvesini Migros, Trendyol, Hepsi Burada, Carrefoursa’dan almanız mümkündür.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir