Etsy'de Dükkan İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Etsy'de Dükkan İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?
21.02.2023 12:19
Etsy'de satıcılar, kişisel ürünlerini tüketicilere satabilir ve tasarımlarını online olarak sergileyebilirler. Etsy'de dükkan ismi değiştirme nasıl yapılır, etsy'den en çok alışveriş yapan ülkeler hangileridir, etsy'de fatura kesmek zorunlu mu? Etsy'de kargo nasıl gönderilir, indirim nasıl yapılır, iade var mı, vergi var mı? Tarzında merak ettiklerinize bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Etsy'deki dükkan ismini değiştirmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

·        Etsy hesabına giriş yapın

·        "Shop Manager" bölümüne gidin

·        "Info & Appearance" sekmesine tıklayın

·        "Shop Details" bölümünde "Shop Name" alanına tıklayın

·        Yeni ismi girin ve kaydetmeyi unutmayın

Etsy'den En Çok Alışveriş Yapan Ülkeler Hangileridir?

Etsy verilerine göre, en çok alışveriş yapılan ülkeler şunlardır (sıralama değişebilir):

·        ABD

·        İngiltere

·        Avustralya

·        Kanada

·        Almanya

Etsy'de Fatura Kesmek Zorunlu Mu?

Etsy'de, faturalandırma zorunluluğu, ülkeden ülkeye ve satıcının yerleştiği yere göre değişebilir. Bazı ülkelerde, yasal olarak, satıcılar tüm satışlar için fatura verme zorunluluğu vardır. Etsy, satıcıların yerel yasalara uymasını ister. Eğer satıcının ülkesinde faturalandırma zorunluluğu varsa, satıcı, müşterilerine doğru ve tam bir fatura vermelidir.

Etsy'de Kargo Nasıl Gönderilir?

Etsy, satıcıların ürünlerini müşterilere göndermelerine yardımcı olmak için çeşitli kargo seçenekleri sunar. Satıcılar, ürün fiyatına kargo ücreti ekleyerek müşterilere kargo seçeneklerini sunabilirler. Ürün gönderim için, satıcılar posta veya kargo şirketi gibi bir nakliye hizmeti kullanabilir. Etsy, satıcıların nakliye ayarlarını ve müşterilerin yerleşim yerine göre uygun nakliye seçeneklerini sunmasına yardımcı olmak için nakliye etiketi üretme ve ödeme işlemlerini içeren bir nakliye yönetimi sistemi sunar.

Etsy'de İndirim Nasıl Yapılır?

Etsy'de indirim yapmak için birkaç seçenek bulunmaktadır:

·        Promosyon Kodları: Etsy, satıcıların indirim kodları oluşturmasına ve müşterilere bu kodları sunmasına olanak tanır. Satıcılar, indirim kodlarını satışlarını artırmak için promosyonlar veya özel teklifler olarak kullanabilirler.

·        İndirimli Ürünler: Etsy, satıcıların ürünlerini indirimli fiyatlarla satmasına olanak tanır. Satıcılar, ürün sayfalarındaki fiyatları manuel olarak değiştirebilir veya Etsy'nin indirimli ürün seçeneğini kullanabilirler.

·        Satışlar: Etsy, satıcıların periyodik olarak satışlar düzenlemelerine izin verir. Satıcılar, belirli bir süre için ürünlerini indirimli fiyatlarla satabilir ve satış sonrasında fiyatları tekrar eski seviyelerine getirebilirler.

Bu seçeneklerden herhangi biri kullanılabilir ve satıcılar, indirimli ürün veya promosyonları müşterilere daha geniş bir kitleye ulaştırmak için Etsy'nin reklam veya özel teklifler gibi özelliklerini de kullanabilirler.

Etsy'de İade Var Mı?

Etsy'de iade politikası, satıcının kendine ait bir iade politikasının bulunması durumunda satıcının belirleyeceği şekildedir. Bazı satıcılar iade kabul ederken, bazıları iade etmez. İade politikası, her ürün için farklılık gösterebilir.

Satıcının iade politikası, ürün sayfasında yer alan "İade Bilgisi" bölümünde ve/veya mağaza ayarlarındaki "İade Politikası" bölümünde bulunabilir.

Etsy, satıcıların iade politikalarını takip etmelerini ve müşterilerine dürüst ve etik bir şekilde hizmet etmelerini beklemektedir. Eğer bir ürünle ilgili bir sorun varsa, Etsy müşteri desteği aracılığıyla müşterilerin sorunlarını çözmeye yardımcı olabilir.

Etsy'de Vergi Var Mı?

Etsy, satıcıların ürünlerini satmaları için bir platform sunar, ancak satıcılar kendi vergi yükümlülüklerini karşılamakla yükümlüdür. Etsy satıcıları, kendi ülkelerindeki vergi yasalarına göre vergi beyannamelerini veya beyanlarını yapma yükümlülüğüne sahiptir. Bu nedenle, Etsy satıcıları vergi için gereken her şeyi kendi sorumluluğundadır ve Etsy, satıcılar için vergi beyannameleri veya beyanları yapma veya vergi toplama sorumluluğu taşımaz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir