Eşiniz Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız?

Eşiniz Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız?
04.11.2022 15:14
İlişkiler, erkekler, kadınlar ve aldatmalar… İlişkilerde merak uyandıran, tarafların kafalarını kurcalayıp şüphe uyandırmakta olan pek çok konu var. Aldatan kişi tekrar aldatır mı, affedilmeli mi? Aldatan kadın ve erkek belirtileri nelerdir? Kadın ve erkek neden aldatır, eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız? İlişkilere dair kafa kurcalayan tüm bu konular hakkında fikir sahibi olabilmeniz adına sizler için bu haberi hazırladık.

Aldatma, bir ilişkiyi derinden sarsacak hatta bitirebilecek özelliğe sahip olan bir durumdur. Çiftler de zaman zaman eşlerinin onları aldatıp aldatmadığını merak edebilir. Aldatma geçmişinin bulunması aslında insan içine kurt düşürebilecek en büyük etkenlerden bir tanesidir. Çalıştığı sektördeki durumu da kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bir ilişkiden başka biri ile birlikte olmak için çıkan insanların çoğunlukla aldatmaya daha meyilli oldukları söylenmektedir. Daha az güvenilir bir etki yaratırlar ve yaşadıkları ilişki de zamanla işlevini kaybeder. Kişiler böylelikle aldatma yolunu seçebilirler.

İlişki içerisinde yaşanmakta olan cinselliğin sayısı da önemli faktörlerdendir. Aldatan erkekler çoğu zaman cinsel açıdan daha aktif olurlar. Eşinizin bu tür duyguları daha sık yaşamak istemesi aldatılıyor olmanızdan kaynaklı olabilmektedir. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre porno izlemekte olan insanların izlemeyenlere göre daha az aldattığı görülmektedir. Kişinin sizi veya daha önceki ilişkilerinde partnerini aldatmış olması, ailesinde yasak ilişkisi olan birilerinin olması ya da büyük bir aldatmanın yaşanmış olması gibi sebepler de aldatma riskini yükseltebilmektedir.

Erkek Neden Aldatır?

Çiftlerin yardım almak istemelerinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de tarafların birbirlerini aldatmalarıdır. Aldatma, ilişkilerde ciddi bir yer tutmaktadır ve oldukça mühim konulardan bir tanesidir. Aldatmanın kişi için çok fazla duygusal ya da psikolojik sebebi bulunabilmektedir. Büyürken annesinin onunla çok ilgilenmemiş olması, erkek kişinin de hep bir kadına daha ihtiyaç duyması bu sebeplerden bir tanesidir. İlişkiler içinde tarafların çözülemeyen problemleri ve öfkenin bastırılamaması da erkekleri aldatmaya itmekte olan bir başka sebeptir.

Kadın Neden Aldatır?

Eşlerin birbirlerini aldatmalarının pek çok sebebi olabilmektedir. Evliliklerinde mutsuz hissetmeleri, aile baskısı ile evlilik yapıp sürdürmeye çalışmaları, sevgi eksikliğinin olması, eşi tarafından fiziksel şiddete maruz kalması bu sebepler arasındadır. Kişilik bozuklukları da büyük etkiler arasındadır.

Aldatan Erkek Belirtileri Nelerdir?

Aldatan erkeklerin pek çok belirtileri vardır. Bu belirtilerden bazıları ise şunlardır;

·        Yüzük takmamaya başlamak

·        Mesai saatlerinden şikayetçi olmaya başlamak

·        Hediye almaya çalışmak

·        Telefonu yanından ayırmamak

Aldatan Kadın Belirtileri Nelerdir?

Aldatan kadınlar arkalarında pek çok belirti bırakabilirler. Bu belirtilerden bazıları da şunlardır;

·        İlginin azalması

·        Sürekli bir sinirlilik hali

·        Aşırı kontrol etme çabası

·        İletişim kopuklukları

·        Seksten uzak kalmaya çalışma

·        Beğenmemeye başlama ve küçümseme

·        Huzursuz hissetme

Aldatan Kişi Affedilmeli Mi?

Aldatan kişiyi affedip affetmemek tamamen eş ile alakalı bir durumdur. Aldatan taraf pişmanlığını dile getirip uyumlu davranışlar sergilemekte ise aldatılmış olan kişi affetme yolunu tercih edebilmektedir. Davranışın tekrarlanacağına inanıyor ise affetmemesi daha doğru olacaktır.

Aldatan Kişi Tekrar Aldatır Mı?

Aldatmanın pek çok sebebi olabilmektedir. Aklınıza dahi gelmeyen, kişiler tarafınca da açıklanamayan sebepler de buna dahildir. Aldatan insanların tekrar tekrar aldatabilecek olduklarına inanılmaktadır. Bununla birlikte yapılan araştırmalara göre aldatma eyleminin bir sonraki aldatma için zemin düzeyinde olduğu yanlış bir yargıdır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir