Eser Yenenler Atatürk İçin Ne Dedi?

Eser Yenenler Atatürk İçin Ne Dedi?
27.12.2023 00:58
Eser Yenenler, Ewald Stadler Atatürk için ne dedi? Eda Ece, Fatih Tezcan Atatürk için ne dedi? Haluk Bilginer’in Atatürk için söylediği sözler nedir? Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında medya dünyasının ünlü isimlerinin neler söylediğine yakından bakalım.

Eser Yenenler, Türk oyuncu, sunucu, ve komedyen olarak tanınan bir isimdir. Kendisi 11 Kasım 1984 tarihinde Almanya'nın Nürnberg şehrinde doğmuştur. Türkiye'de büyüyen ve eğitimini ülkemizde tamamlayan Eser Yenenler, tiyatro, dizi, sinema ve televizyon programlarında aktif olarak yer almaktadır.

Atatürk ve Nazım Hikmet’le alay ettiği iddiasıyla sosyal medyada tepki çekmişti. Bunun üzerine yazar ve sunucu Eser Yenenler, montajlanmış olarak yayınlandığını iddia ettiği videoda konunun, kendisinin küçükken hiddetle okuduğu 23 Nisan şiirini okuma şekli olduğunu yazdı.

Yenenler, twitter’de şu açıklamada bulundu:

“Herkese merhaba, gündemde dolaşan ve linç kültürünün malzemesi haline dönen ‘montajlanmış video’ hakkında söyleyeceklerim elbet benim de var. Yayınlanan video ve Nazım Hikmet şiirini okuyan şairimizle yapılan yayında, sanılanın aksine ben canlı yayına bağlanmadım.

O günden tam 3 gün sonra canlı yayına bağlandım ve konu tamamen benim küçükken şevkle ve hiddetle okuduğum 23 Nisan şiirini okuma ‘şeklim ve üslûbum’du.

Eğer öyle olmasaydı, yine 23 Nisan’da okuduğum o şiiri Atamızı anmak için kendi sosyal hesaplarımda paylaşmazdım. Linç kültürünün çok hızlı tüketmeye çalıştığı biri olarak söylemek isterim ki kimsenin haddi ve hududu ne benim Atatürk sevgimi ne de vatan sevgimi sorgulamaya yetmez.

Ewald Stadler Atatürk İçin Ne Dedi?

Ewald Stadler, Avusturyalı bir politikacıdır. 1961 yılında Viyana'da doğmuş ve sağcı politik görüşleriyle tanınmıştır. Avusturya'da ve Avrupa'da siyasi kariyeri boyunca çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Stadler, Avusturya Özgürlük Partisi'nden (FPÖ) siyasete girmiştir ve 2008 yılında Avusturya Ulusal Konseyi'ne milletvekili olarak seçilmiştir. 2011 yılında FPÖ'den ayrılarak Bündnis Zukunft Österreich (BZÖ) partisine geçmiş ve bu partinin başkanlığını yapmıştır.

Ewald Stadler, Avusturya'daki sağcı ve muhafazakar siyasi çevrelerde etkili olmuş bir isimdir. Politik kariyeri boyunca çeşitli kontroversiyel ve dikkat çekici açıklamalarıyla tanınmıştır. Siyasi geçmişi ve yaptığı açıklamalar, Avusturya'da kamuoyu ve medya tarafından geniş bir şekilde tartışılmıştır.

Ewald Stadler: "Kemal Atatürk Bir Masondu! Demiştir.

Eda Ece Atatürk İçin Ne Dedi?

Eda Ece, 20 Haziran 1990 tarihinde Türkiye'nin Kocaeli ilinde doğmuş olan Türk oyuncu ve modeldir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Kariyerine modellik yaparak başlamış ve daha sonra oyunculuk alanında adını duyurmuştur. Televizyon dünyasına adım attığı "Beni Böyle Sev" adlı dizideki Şirin karakteri ile tanınmaya başlamıştır. "Kiralık Aşk", "Yasak Elma", "Babil" gibi yapımlarda da rol almıştır.

Eda Ece, oyunculuk performansı, sempatik kişiliği ve çeşitli projelerdeki başarılı performansı ile dikkat çekmiş, genç neslin sevilen oyuncuları arasında yerini almıştır. Televizyon dizilerinin yanı sıra çeşitli sosyal medya platformlarında da aktif olarak içerik paylaşımı yapmaktadır.

Disney Plus platformunun marka elçisi olan Ede Ece, Atatürk dizisini yayınlamama kararı alan Disney Plus'a ithafen sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Oyuncu, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını paylaşıp "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin ortak sevdası, minneti, şükrü Atatürk" notunu düştü.

Fatih Tezcan Atatürk Hakkında Ne Dedi?

Fatih Tezcan, Türk siyasetçi, yazar ve televizyon programcısıdır. 1972 yılında İstanbul'da doğmuştur. Siyasi görüşleri ve polemikleriyle tanınmıştır.

Tezcan, özellikle sosyal medyada ve televizyon programlarında yaptığı çeşitli siyasi yorumlar ve tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelmiştir. Siyasi görüşleri ve eleştirileriyle bilinen bir isimdir.

Ayrıca, kendisi bir dönem AK Parti'nin kurucu kadrosunda yer almış ve partide çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ancak daha sonraları AK Parti'den ayrılmış ve farklı siyasi görüşler ve söylemlerle tanınan bir isim olmuştur.

Fatih Tezcan, Atatürk düşmanlığı ile de tanınmaktadır. Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanan Fatih Tezcan, Twitter hesabından Atatürk hakkında şu satırları paylaşmıştır.

“‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...”Demiştir.

Haluk Bilginer’in Atatürk İçin Söylediği Sözler Nelerdir?

Haluk Bilginer, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 5 Haziran 1954 tarihinde Almanya'nın Almanya'nın Bergisch Gladbach şehrinde doğmuştur. Babası Türk, annesi ise Alman'dır.

Bilginer, 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başladı ve Ankara Sanat Tiyatrosu'nda birçok oyunda rol aldı. Türk tiyatrosunda önemli bir yere sahiptir.

İşte Haluk Bilginer'in Atatürk için söylediği bazı sözler:

-Allah aşkına Atatürk Milliyetçiliği'ni tarif edebilecek bir insanoğlu var mı bu dünyada? Atatürk Milliyetçiliği nedir? Kimse bilmez. Ama Atatürk Milliyetçiliği için insanlar ölüyor bu ülkede, Atatürk Milliyetçiliği için darbeler yapıldı geçmişte. Ben hiçbir şey bilmiyorum mesela bu konuda ve birinin beni aydınlatmasını bekliyorum. Anlamı olmayan, ezberlenmiş, hiçbir derinliği olmayan, kimsenin ne anlama geldiğini anlatamayacağı cümlelerle gidiyoruz.

-"Atatürk'ü öldürmeyeceğiz. Atatürk'ü olduğu gibi anlamaya çalıştığımız zaman onu daha iyi analiz edebileceğiz. Atatürk'ü insan olarak anlayabileceğiz. İkon olmaktan çıkarıp, insan olarak anlamak gerekiyor. 90 yıldır sadece tapınmakla meşgulüz."

"Atatürk’ü oynadığım için gurur duymuyorum aldığım paraya bakarım!"

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir