Ece Üner Aslen Nereli?

Ece Üner Aslen Nereli?
18.10.2022 22:18
Ece Üner adını sıklıkla duyduğumuz ve TV ekranlarında gördüğümüz bir gazeteci ve sunucudur. Ece Üner aslen nereli, Alevi mi, boyu kaçtır? Boşandı mı, babası nereli, çocuğu var mı? Ece Üner Deniz Bayramoğlu boşandı mı, Show TV’den neden ayrıldı, evli mi? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Tam adı ile Özge Ece Üner 21 Temmuz 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası aslen Şanlıurfalı olan Ece Üner, babası gibi İstanbul’da doğmuştur. Dinç Üner ve Ayşe Meral Üner’in kızı olan Ece Üner, Koç Özel Lisesini bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih Bölümlerinden mezun olmuştur.

2003 yılında üniversiteden mezun olan Ece Üner, Paris Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi almıştır. Ardından Brüksel’e giden Ece Üner, Avrupa Birliği konusunda Brüksel’de eğitim almıştır. Diyalog, Spikerlik ve Sunuculuk Okulunu dönem birincisi olarak bitiren Üner’in Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri de vardır.

Ece Üner Alevi Mi?

Ece Üner eğitimini başarılar ile dolu bitiren bir haber spikeridir. Aynı zamanda Sosyolog olan Ece Üner mesleği ile ön plana çıkmayı tercih etmektedir. Medya önünde olan Ece Üner etnik kökeni, kimliği ve özel hayatı ile ilgili açıklamalar yapmamaktadır. Bundan dolayı Ece Üner’in Alevi olup olmadığı bilinmemektedir.

Ece Üner Boyu Kaçtır?

Yengeç burcu kadını olan Ece Üner, başarılarla dolu bir hayat geçirmiş ve geçirmektedir. Haber spikerliği yapan Ece Üner birçok kanalda çalışmıştır. Eğitim kariyerini Türkiye, Paris ve Brüksel’de tamamlayan Ece Üner, 1981 İstanbul doğumlu 1.75 boya sahip olan bir kadındır.

Ece Üner Boşandı Mı?

Ece Üner sık sık boşanma haberleri ile gündeme gelse de mesleği ile ön planda olmayı tercih eden bir kadın olduğunu söylemiştir. Birçok program sunuculuğu yapan Ece Üner özel hayatını da oldukça gizli tutmaya çalışmaktadır. Deniz Bayramoğlu ile 2013 yılında evlenen Ece Üner’in Güneş adında bir çocuğu bulunmaktadır.

Aynı mesleği paylaşmakta olan Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu 2013 yılından beri beraber olup boşanmamışlardır.

Ece Üner Babası Nereli?

Ece Üner’in babası olan Dinç Üner, 1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Şanlıurfalı olan Dinç Üner, Deniz Harp Okulu, Deniz Harp Akademisi ve İstanbul Üniversitesi’nde İşletme ve Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

Dinç Üner 13 yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yapmıştır. 26 yıl medya yöneticiliği yapan Dinç Üner, başarılı sunucu Ece Üner’in babasıdır.

Ece Üner'in Çocuğu Var Mı?

Ece Üner, kendisi gibi haber spikeri olan meslektaşı Deniz Bayramoğlu ile 2013 yılında evlenmiştir. Sosyal medya da ailesi hakkında çok paylaşım yapmamaktadır. Buna rağmen Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu’nun Güneş adında bir kız çocuğu olduğu bilinir.

Ece Üner Deniz Bayramoğlu Boşandı Mı?

Ece Üner, 2013 kendi gibi Gazeteci olan Deniz Bayramoğlu ile evlenmiştir. Deniz Bayramoğlu 1975 yılında dünyaya gelmiştir. Malatyalı olan Deniz Bayramoğlu Türk haber spikeridir. 11 Mayıs 2020 yılından itibaren Kanal D Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başlamıştır.

2013 yılında evlenen Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu’nun Güneş Bayramoğlu adında bir tane de çocukları bulunmaktadır.

Ece Üner Show TV’den Neden Ayrıldı?

Ece Üner 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde hem eğitim hayatına hem de stajyer olarak kariyerine başlamıştır. 2003 yılında Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yapmıştır. İngilizce ve Fransızcayı çok iyi bilen Ece Üner, 2002 yılında 2006 yılına kadar diplomasi ve ekonomi alanlarına yoğunlaşmıştır.

2002 ve 2006 yılları arasında NTV muhabiri olarak görev almıştır. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamları ile özel röportaj yapmıştır. 2006 yılında Star TV’de muhabirlik yapan Ece Üner, Mayıs 2006’da CNN Türk’e geçmiştir.

Ağustos 2009’da Habertürk’e geçen Ece Üner, 2012 yılından 2017 yılına kadar Habertürk TV’deki Enine Boyunlu isimli tartışma programını sundu. 6 Ocak 2014’ten, 5 Haziran 2015’e kadar Show Ana Haber Bültenini sunan Ece Üner yerini Jülide Ateş’e bırakmıştır. Jülide Ateş’in Show TV Ana Haber’den ayrılmasının ardından 8 Ocak 2018 tarihinde Ece Üner tekrar görevi devraldı.

Yaklaşık 3,5 yıl görev yaptığı Show TV Ana Haber’den 26 Haziran 2021 tarihinde istifa eden Ece Üner, artık farklı bir şey yapmak istediğini söyledi. Daha sonrasında Kanal D’ de yayınlanacak olan bir reality show programının sunuculuğunu üstlendi.

Ece Üner Evli Mi?

21 Temmuz 1981 yılında dünyaya gelen Ece Üner, haber spikeri ve yazardır. 1975 yılında dünyaya gelen Deniz Bayramoğlu ile 2013 yılında evlenmişlerdir. Bu evlilikten Güneş adında bir çocukları bulunmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir