Drip Argoda Ne Demek?

Drip Argoda Ne Demek?
14.02.2023 22:55
Kaba ve sert ifadelerle bir olayı, durumu veya kişiyi tanımlamak ve ifade etmek için belli bir topluluk tarafından oluşturulmuş yapay dile argo denilmektedir. Argoda drip, drill, dedikoducu ne demek? Argoda dangalak, dümen, embesil, Elizabeth ne demek? Cevapları yazımızda.

Drip kelimesi de argo konuşma diline İngilizceden giren bir kelimedir. Ancak ifade ettiği anlamla argoda kullanılan anlamı arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır. Drip genellikle genç nüfus arasında konuşulan bir ifade sözcüğüdür. Argoda drip “ sıkıcı insan“ anlamına gelen bir kelimedir.

Drill Argoda Ne Demek?

Drill kelimesi özellikle genç nüfus arasında kullanılan kelimelerden biridir. Sosyal medyanın genç nüfus arasındaki konuşma diline mensup ifade sözcüklerinden biridir. Drill kelimesinin bu konuşma dilinde ya da argoda ne anlama geldiği merak edilmektedir. Drill “ rap ya da hip hop tarzında giyinmek “ manasında kullanılmaktadır.

Dedikoducu Argoda Ne Demek?

Dil unsurları göze alındığında dedikoducu kelimesi cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkes için kullanılan bir ifade sözcüğüdür. Günlük konuşma dilimizde de sıklıkla kullanmış olduğumuz bir kelimedir. Dedikodu argoda “bir kişinin arkasından kötü konuşan, yeren, çenesi düşük“ anlamında kullanılan bir kelimedir. Bir diğer anlam olarak ise dedikodu “ düzenbaz, sahtekar, söze aydın olan kimse “ olarak da kullanılmaktadır.

Dangalak Argoda Ne Demek?

Dangalak sadece argoda değil gülük konuşma dilimizde kültür farkı gözetmeksizin kabul görmüş istisnai bir kelimedir. Yerme ifadesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca dangalak kelimesi cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkes için kullanılabilmektedir. Argoda dangalak “ aptal, bön, kafası çalışmayan, muhakeme yeteneğine sahip olmayan, zeki olmayan, zekası yetersiz kişi ya da kişiler “ için kullanılan bir hakaret kelimesidir.

Dümen Argoda Ne Demek?

Argoda dümen kelimesi de sıklıkla kullanılan bir diğer kelimedir. Coğrafyamızda en sık kullanılan ve aynı şeyi ifade etmek için söylenen ortak bir argo kelimedir. Dümen kelimesinin anlamını merak edenler için araştırdık. Dümen argoda “ dalavere çeviren, dolandırıcı, yasal olmayan işlerin içinde olan kişi ya da kişiler “ için kullanılan bir ifade sözcüğüdür.

Embesil Argoda Ne Demek?

Embesil kelimesi psikiyatride de kullanılan bir kelimedir.  Dünyada ilk kez Avustralyalı bir psikiyatrist olan Alfred Adler tarafından kullanılmıştır. Dünyada kabul görmüş psikiyatri analizlerinden sonra teşhis için kullanılan bir terimdir. Zeka gruplandırmalarında kullanılan ve zeka seviyesini ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.

İnsanlar arasında akıllıca davranmayan, mantığını gerektiği ve ideal şekilde kullanamayan kişiler için kullanılmaktadır. Argo konuşma diline de aslında buradan dahil olmuştur. Argoda da aynı şeyi ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.  Argoda embesil “ zeki olmayan, zekasını gerektiği gibi kullanamayan, akılsız, bön, zeka geriliği olan kişi ya da kişiler “ için kullanılan bir kelimedir.

Elizabeth Argoda Ne Demek?

Elizabeth aslında bir kadın ismi olarak kullanılsa da argoda erkekler için kullanılan bir kelimedir. Elizabeth kelimesinin argoda neyi ifade ettiği merak edilmektedir. Argoda Elizabeth “erkek mastürbasyonu“ olarak ifade edilen bir kelimedir. Erkeğin bir kadınla ilişkiye giremediği zamanlarda durumu ifade etmek için kullanılmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir