Dota Beastmaster Özellikleri Nelerdir?

Dota Beastmaster Özellikleri Nelerdir?
24.06.2022 11:05
Avlanma sırasında yardım etmesi için zehir tüküren bir yaban domuzu ve gözcü bir şahin çağıran Beastmaster, savaş alanlarına asla hazırlıksız girmemektedir.

Beastmaster, baltalarını uçarak fırlatır ve tekrardan kendine çeker. Fırlattığı baltalar yol boyunca düşman birimlerini ve ağaçları kesmektedir. Her balta düşmana yalnızca bir kez vurmaktadır. Savaş alanında kendine yardım etmesi için Boar çağırır. Bölgeleri keşfetmek için görünmez Hawk kullanır.

Dota Beastmaster Hikayesi Nedir?

Karroch boyundurukları altında doğmuştur ve annesini doğumda kaybetmiştir. Deli Kral’ın nalbantı olan babası, o daha beş yaşında iken ezilerek öldürülmüştür. Bunun ardından Karroch kralın büyük hayvanat bahçesinde çalışmaya başlamıştır. Kraliyet sarayının yaratıkları ile büyümüştür.

Yedi yaşına bastığında kaşif hayvanat bahçesine eşi benzeri olmayan bir hayvan getirmiştir. Kralın karşısına zincirler ile getirilen bu yaratık ağzını açmadan konuşarak, “Özgürlük için yalvarıyorum.” demiştir. Kral buna gülerek onu sirkte oynatılması için emir vermiştir.

Aylar geçtikçe Karroch bu hasta yaratığı gizlice beslemiş ve tedavi etmiştir. Yaratık kelimeler kullanmadan çocukla konuşmuş ve aralarındaki bağ gitgide güçlenmiştir.

Bir gece yaratık ölmüştür ve Karroch’un kan beynine sıçramıştır.  Bunu üzerine bir geyiğe binerek duvarlardan sıçrayarak kaçmıştır. Şimdi büyümüş bir adam olan Karroch the Beastmaster, vahşi canlılar ile olan iletişimini hiç koparmamıştır.

Dota Beastmaster Yetenekleri Nelerdir?

Beastmaster, Wild Axes yeteneği ile baltalarını fırlatır ve tekrar kendine çeker. Baltaları gittikleri tol boyunca düşman birimleri ve ağaçları kesmektedir. Her balta düşmana bir kere vurabilmektedir.

Call of the Wild Hawk yeteneği ile savaş alanını keşif etmek üzere gözcü bir şahin çağırmaktadır. Seviye 3 ve sonrasında şahin 4 saniye sabit durarak görünmez olmaktadır.

Inner Beast yeteni ile müttefiklerin içlerindeki öfkeyi harekete geçirir ve pasif olarak saldırı hızını arttırmaktadır.

Primal Roar yeteneği ile sersemleten sağır edici kükreyişinin salar ve hedefine doğru olan etraftaki birimleri iterek kendine bir yol açar. Kükremenin gittiği yol üzerindeki bütün birimler hasar alırken, itilen birimler hareket ve saldırı hızı yavaşlar.

Dota Beastmaster’a Karşı Savaşan En İyi Kahraman Kimdir?

Beastmaster’a karşı koyabilmek için en önemli yetenek Silence’dir. Bu yetenek Death Prophet, Drow Ranger ve Silencer gibi karakterlerde bulunmaktadır.

Dota Beastmaster Karakterini Seslendiren Kimdir?

Beastmaster karakterini kimin seslendirdiği oldukça merak edilmektedir. Bu karakteri Sam A. Mowry adlı seslendirme sanatçısı seslendirmektedir.

Dota Beastmaster Saldırı Tipi ve Hasar Türü Nedir?

Beastmaster karakteri, yakın dövüşçü olarak saldırmaktadır. Hasar türü ise tetikleyici, engelleyici, dayanıklı ve ani hasardır. Beastmaster karakterinin en önemli özelliği carry’sine farm sağlamaktır. Bu yüzden ormanda stack yapmayı unutmamalısınız. Oyunun herhangi bir sahnesinde saniye 55’i gösterdiğinde kamplara atak vererek stackleyebilirsiniz. Ayrıca şahininiz 3. Seviyeden sonra görünmez olma özelliğine sahiptir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir