Dota Axe Özellikleri Nelerdir?

Dota Axe Özellikleri Nelerdir?
21.06.2022 10:54
Dota oyunundaki kahramanlar çeviklik, kuvvet ve zeka olarak üçe ayrılmaktadır. Her bir karakterin farklı özellikleri ve farklı yetenekleri bulunmaktadır. Ücretsiz olan bu oyun içerisinde para yatırarak kostümde satın alabilirisiniz.

Dota Axe karakteri, çevredeki düşmanlara kendisine saldırmaları için sataşır ve bu süre içerisinde fazladan zırh üretir.

Kendisine saldırıldığında sarmal bir karşı atış ile çevresindeki tüm düşmanlara saf hasar verir.

Dota Axe Yetenekleri Nelerdir?

Dota oyunundaki Axe karakteri, çevresindeki düşmanları kendisine saldırmaları için kışkırtır ve bu süre içerisinde fazladan zırh üretir. Bir düşman birimini sinirlendirerek, başka bir birimi öldürene ya da hasar süresi bitene kadar hasar almaya engel olur. Hasar miktarı, Axe’in zırhının faktörü kadar artmaktadır. Düşman Axe’den uzağa baktığı sürece yavaşlamaktadır.

Axe saldırıya uğradığı zaman sarmal bir karşı atak ile çevresindeki tüm düşmanları hasar verir.

Axe düşmanının bir zayıflığını tespit ederek saldırır. Bir düşman Culling Blade ile öldüğünde bekleme süresi sıfırlanmaktadır. Bu sayede Axe kalıcı olarak ilave bir zırh kazanır ve yakındaki tüm dost birimlerine ilave hareket hızı kazandırır.

Axe, Counter Helix yeteniği ile isabet aldığı düşmanlara, kendisine daha az saldırı hasarı vermelerini sağlayan bir istifleme zayıflatması uygular.   

Dota Axe Karakterinin Saldırı Tipi Nedir?

Dota oyunundaki karakterlerin üç farklı saldırı tipi bulunmaktadır. Bunlar çeviklik, zeka ve kuvvettir. Axe karakteri ise kuvvet tipi ile saldırmaktadır.

Dota Axe Hikayesi Nedir?

Mogul Khan, Red Mist Ordusunda erlik yaparken gözünü General olmaya dikmiştir. Birçok savaşın ardından kendisini kan donduran şekillerde kanıtlayan Mogul Khan, yükselişindeki en önemli sebebin üstünün kellesini gövdesinden ayırırken hiç tereddüt etmemesi olarak söylemektedir.

Yedi yıllık katliamlar ile kendini fark ettirmiştir. Ünü eskisinden daha parlaktır ancak müttefiklerinin sayısı giderek azalmaktadır. Mogul Khan, nihai zafer gecesinde kendini yeni Red Mist General’i ilan ederek Axe ünvanını almıştır. Ancak emrindeki askerlerin hepsi ölmüştür.

Dota Axe Rolleri Nelerdir?

Dota Axe’ın oyun içerisinde 4 rölü bulunmaktadır. Bunlar;

Berserker’s Call,

Battle Hunger,

Counter Helix,

Culling Blade.

Dota Axe Nasıl Oynanır?

Koridorda oynarken, düşmanlarınıza saldırarak düşman birimlerin size doğru gelmesini sağlayabilir ve ardından Counter Helix yeteneğinizi kullanabilirsiniz. Düşmanlara saldırırken atak verip geri kaçmalısınız. Bu hareket ile düşman birimler saldırdıkları birimi bırakıp size dönecektir.

Counter Helix yeteneğinizin çalışma şansı, size ne kadar fazla birim saldırırsa o kadar çok artmaktadır. Bu yüzden ormandaki campleri çoğaltarak daha hızlı şekilde öldürebilirsiniz.

Düşman kahramanı olan Berserker’s Call yeteni ile yakaladığınız sırada, düşmanı tek başına kullanmaktansa etrafındaki düşman birimleri ile birlikte yakalamanız pasif yeteneğinizin çalışmasını tetikleyecektir. Buda daha çok oyuncu alma şansınızı arttıracaktır. Karşınızdaki düşmanı Berserker ile yakaladığınız zaman Blade Mail açarak fazladan hasar verebilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir