Döküm Tencere Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Döküm Tencere Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
24.12.2022 19:13
Döküm tencere birçok kişinin mutfağında tercih ettiği bir tenceredir. Döküm tencere alırken nelere dikkat etmeliyiz? Döküm tencere buzdolabına konur mu, bulaşık makinesinde yıkanır mı, cam ocakta kullanılır mı, çizilir mi? Döküm tencere çizilirse zararlı mı? Döküm tencerede çorba yapılır mı? gibi döküm tencere hakkında merak edilen soruları sizler için araştırdık ve bu yazımızda cevapladık.

Döküm tencere çoğumuzun mutfağında tercih ettiği bir eşyadır. Döküm tencerenin diğer tencerelerden en farklı özelliği diğerlerine kıyasla kimyasal madde içermemesidir. Hem uzun ömürlü olan döküm tencereler hem de yemek pişirirken yemeklere sağlayacakları katkı en üst düzeydedir. Peki döküm tencere alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Mutlaka güvendiğiniz bir markanın tenceresini tercih etmelisiniz. Daha sonra emaye kaplamasız ya da emaye kaplamalı olmasında fayda vardır. Bu tercihleri yaptıktan sonra güvendiğiniz markanın mağazasından ya da e ticaret sitesinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Döküm Tencere Buzdolabına Konur Mu?

Tüm pişirme yöntemlerine uygun olan döküm tencereler mutfağınızda uzun süre kullanacağınız tencerelerdir. Ayrıca döküm tencerenizi gönül rahatlığıyla buzdolabına koyabilirsiniz. Hatta döküm tencere ile buzdolabında sakladığınız yemeklerin ömrü daha uzun olmaktadır.

Döküm Tencere Bulaşık Makinesinde Yıkanır Mı?

Döküm tava ve tencerelerin bulaşık makinesinde yıkanabilmesi markadan markaya değişmektedir. Bazı markalar ürünlerinin bulaşık makinesinde yıkanılmasını önerirken bazıları ise bunu önermemektedir. Ama genel olarak döküm tencerelerin bulaşık makinesinde yıkanılması önerilmez. Temizlemenin en güzel yolu elde yıkamaktır. Elde sıvı sabunla güzelce köpükledikten sonra durulayıp ardından da havlu ya da peçete ile kurulamak temizlemenin en iyi yoludur. Döküm tencerenin temizliğini bu şekilde yapmak hem tencerenizin ömrünü uzatacaktır hem de paslanmasını önleyecektir.

Döküm Tencere Cam Ocakta Kullanılır Mı?

Döküm tencereler cam ocaklarda kullanılabilir. Hatta cam ocaklarda değil tüm ısı kaynaklarında kullanılabilmektedir. Ancak sadece mikrodalga fırınlarda kullanılmamalıdır.

Döküm Tencere Çizilir Mi?

Döküm tavalar ve tencereler tüm pişirme yöntemlerine uygun olarak üretilmiştir. İster kızartma olsun ister kavurma ya da sote olsun tüm yemeklerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Döküm tencerelerin kolay kolay çizilmesi mümkün değildir. Hijyen açısından rahatlıkla kullanabileceğiniz döküm tencereler kolay kolay çizilme yapılmayacak maddelerden üretilmektedir.

Döküm Tencere Çizilirse Zararlı Mı?

En sağlıklı ve güvenli gereç olan döküm tencereler malzemesi ile doğal pişirme sunmaktadır. Döküm tencerelerin her ne kadar çizilmesi zor olsa da zamanla çizilebilmektedir. Bu çizilen yerler eğer pas tutarsa zararlı hale gelebilir. Bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir.

Döküm Tencerede Çorba Yapılır Mı?

Mutfağımızda birçoğumuzun tercih ettiği döküm tava ve tencereler en sağlıklı ve en güvenli mutfak gereçlerinden bir tanesidir. Döküm tencereler tüm pişirme yöntemlerine uygun bir şekilde üretilmektedir. İster kızartma ister çorba olsun tüm yemeklerinizi gönül rahatlığıyla döküm tencerede yapabilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir