Dayson Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?

Dayson Yapıştırıcı Nerelerde Kullanılır?
14.09.2022 20:10
Dayson yapıştırıcı, yapıştırıcı markaları arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Dayson yapıştırıcı nerelerde kullanılır, fiyatları ne kadar, nasıl sökülür, kaç saatte kurur, nasıl temizlenir, nasıl kullanılır?

Otomobillerin birleşim yerlerine yapışarak ısı yalıtımı sağlar. Gemiler için ısı yalıtımı ve yapıştırıcılar sağlar. İnşaat derzleri, çatı derzleri arasında yalıtım sağlar. Ahşap, cam, metal, granit, taş ve tekstil uygulamaları için mükemmel yapışma ve yalıtım sağlar.

Dayson Yapıştırıcı Fiyatları Ne Kadar?

2022 yılında fiyatlar şu şekilde;

Dayson Silikon Mastik Siyah 4 Lü Set. (0) 202,99 TL.

Dayson Yapı Mastiği Gri (Teleson) (0) 126,00 TL 104,95 TL.

Dayson Yapı Mastiği Siyah (Teleson) (0) 126,00 TL 104,95 TL.

502 EVABOND YAPIŞTIRICI. (0) 30,00 TL.

DAYSON KOLİ BANDI ŞEFFAF. (0) 40,00 TL.

Dayson Yapıştırıcı Kaç Saatte Kurur?

Yapıştırılan yüzeyleri sertleşme sağlanana kadar sabitlemeniz gerekir. Yaklaşık 45 dakika sonra yüzey kuruması başlar. Tam kuruma süresi 24 saat olarak belirtilmiştir.

Dayson Yapıştırıcı Nasıl Sökülür?

Dayson silikon gibi güçlü yapıştırıcılarla yapıştırılan ürünleri çıkarmak çok zordur. Dayson silikonları, otomotiv gövde kitleri, yan etekler, rüzgarlıklar, ön kar korumaları, arka kar korumaları ve difüzörler gibi parçaların yapıştırılması için uygundur. İlginçtir ki, araç üzerindeki bu ataşmanlar bir süre sonra hasar görebilir ve kötü yapıları görünüşlerini bozabilir. Ülkemizde araba fiyatları birtakım faktörlere bağlı olarak dalgalanabilmekte ve araba boyasında silikon gibi kimyasalların kullanılması arabanın kullanım değerini düşürebilmektedir. Bunun nedeni, istemeden yapılan yıkamalardan dolayı aracın boyasının zarar görmesidir. Silikonun yapısı gereği işlenmesi çok zor bir malzeme olduğu kanıtlanmıştır. Lütfen aracınıza herhangi bir şey yapmadan önce bunu okuyun. İlk önce, ihtiyacınız olan malzemeleri sayın. Jilet, kova, sünger, sirke, sıcak su, araba şampuanı. İlk olarak, parça çıkarıldığında kalan siyah silikonu çıkarmak için, boyanın kendisine dokunmadan kalıntıların çoğunu kesmek için bir jilet kullanın. Gerisi ince bir kat siyah silikon boya ile bizi bekliyor. Üreticiden bağımsız olarak araba şampuanı kullanılır ama asıl sebep sirke kokusunu yok etmesi ve iyi köpürmesi. Burada önemli olan sıcak sudur. Kalan silikonu ve süngeri temizlemeye başlayın. Silikon yapının ne kadar dayandığını temizleme aşamasında göreceksiniz. Burada sıcak suyun sıcaklığının her zaman belirli bir sıcaklıkta tutulması önemlidir.

Dayson Yapıştırıcı Suya Dayanıklı Mı?

Dayson yapıştırıcının suya dayanıklı olup olmadığı sıkça araştırılır. Söz konusu yapıştırıcı hava şartlarına ve suya dayanıklıdır. Daimi elastikiyetini korur. Üstün yapışma sağlar.

Dayson Yapıştırıcı Kaç Derece Isıya Dayanıklı?

Dayson yapıştırıcı tek bileşenli bir yapıştırıcıdır. -40 °C ile +90 0C'ye dayanıklıdır. Elastikiyetini devamlı surette korur.

Dayson Yapıştırıcı Elden Nasıl Temizlenir?

Ellerinizi toz deterjanı ile ovaladığınız zaman silikon topak topak sökülecektir. Bu işlem sonrasında ellerinizi sıcak su ile iyice durulamanız gerekir. Ellerinizdeki silikon lekesini sıcak su, krem ve deterjan ile çıkarabilirsiniz. Silikonları ince kum ile veyahut toprak ile ovalayın.

Dayson Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Kullanacağınız yüzeylerin pas, toz ve yağ gibi malzemelerden arınmış olması gerekir. En büyük özelliği malzeme kurumadan her türlü boya ile birlikte boyanabilir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir