Datça’da Gezilecek Yerler Neresidir?

Datça’da Gezilecek Yerler Neresidir?
10.06.2022 11:39
Datça, tatil yapmak isteyen insaların ilgisini çeken bir yer olmayı yıllardır başarmaktadır. Bundan dolayı hakkında merak edilen çeşit çeşit sorular gelişmiştir. Biz de yazımızda Datça’da gezilecek yerlerden ve daha pek çok konudan sizler için bahsettik.

Datça’da gezilecek yerlerin neresi olduğu Datça’ya gitmek isteyen insanların araştırdığı bir konu olmuştur. Antik çağlardan günümüze uzanan Eski Datça, sokakları ve begonvillerle dolu evleriyle Datça'da ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Buraya gelmeden önce bölgede trafiğe kapalı olduğunu lütfen unutmayın, aracınızı Eski Datça girişindeki otoparka bırakabilirsiniz. Antik kent gezileri ile kültür turları, doğa gezileri ve rüzgar sörfü yapılabileceklerden bazılarıdır.

Kumluk Plajı'ndan da günlük tekne turları kalkıyor ve genellikle rotada Dilek Mağarası, Hayıtbükü, İncekum, Domuz Deliği, Palamutbükü ve Akvaryum yer alıyor. Usta şairimiz Can Yücel'in hayatının bir bölümünü geçirdiği evde kişisel eşyaları ve kitapları bulunmaktadır. Datça Can Yücel Sokak'ta bulunan ev daha önce ziyarete kapatılmıştı. Her yıl 12 Ağustos Can Yücel'i Anma Günü'nde açılıyor.

Datça Çadır Kamp Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Datça çadır kamp fiyatlarının ne kadar olduğu çadır kampı yapmak isteyen kişiler için merak konusu olmuştur. Datça’da Mayıs ve Ekim ayında çadır kampı fiyatı kişi başı 35 TL, Haziran ve Eylül ayında 50 TL ve Temmuz ve Ağustos ayında ise 55 TL’dir.

Datça’da Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Datça’da araba kiralamak isteyen kişiler bunu nasıl yapacaklarını bilmek isterler. Datça’da araç kiralamak çeşitli siteler ve uygulamalar yardımı ile ve araç kiralama alanları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Datça Derinliği Kaç Metre?

Datça etrafındaki denizin derinliğinin kaç metre olduğu merak edilir. Datça etrafında bulunan denizin derinliği 4 ila 5 metre arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Datça Plajları Nelerdir?

Datça plajları merak konusu olmuştur. Datça’da denize girebileceğiniz yerler: Ovabükü Plajı, Karaincir Plajı, Kumluk Plajı, Akçabük Koyu, Palamutbükü Plajı, Hayıtbükü Plajı, Taşlık Plajı ve Kargı Plajı’dır.

Datça Plajı Giriş Ücreti 2022

Datça plajlarının giriş ücretleri pek çok insanın meraklandığı bir konudur. Datça plajlarına giriş ücretleri plaja göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir ücret vermek gerekirse bu ücret 35 ila 100 TL arasında olacaktır.

Datça Otobüs Bileti Fiyatları Nelerdir?

Datça’ya otobüs yolu ile gitmek isteyenler otobüs bileti fiyatlarını araştırmaktadırlar. İstanbul’dan Datça’ya gitmek için bineceğiniz otobüsün bilet fiyatı 550 TL’den başlamaktadır.

Datça Uçak Bileti Fiyatları Nelerdir?

Datça’ya uçak yolu ile gitmek isteyen kişiler uçak bileti fiyatlarını merak ederler. İstanbul’dan Datça’ya gidiş-dönüş olarak alacağınız uçak biletinin fiyatı en düşük 1127 TL olacaktır.

Datça Denizi Sıcak Mı?

Datça’nın etrafında yer alan denizin sıcak olup olmadığı merak edilen bir konu haline gelmiştir. Datça’nın etrafındaki bölgede bulunan deniz sıcak olması ile dikkat çekmektedir.

Datça Denizi Tuzlu Mu?

Datça’nın çevresinde bulunan denizin tuzlu olup olmadığı araştırılmaktadır. Datça’da gireceğiniz denizin tuz oranı pek çok denizin tuz oranına göre düşük olması ile bilinmektedir.

Datça’ya Hangi Ay Gidilir?

Datça’ya gitmek isteyen kişiler hangi ay gitmelerinin en doğru olacağını bilmek isterler. Eğer daha sakin bir dönemine denk gelmek istiyor iseniz Mayıs ve Eylül aylarını tercih etmelisiniz. Sakinliği umursamıyor iseniz Haziran, Temmuz, Ağustos ayları sizin için uygun olacaktır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir