Damar Sertliğine Ne İyi Gelir?

Damar Sertliğine Ne İyi Gelir?
27.01.2022 07:30
Günümüzde birçok insanda damar sertliği görülmektedir. Damar sertliği dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Damar sertliği tedavisi tıpta gelişmektedir. Damar sertliğine iyi gelen bitkiler nelerdir, cinselliği etkiler mi, çarpıntı yapar mı? Damar sertliği için hangi doktora gidilir, kendiliğinden geçer mi, zararları nelerdir? Gibi merak edilenleri sizler için araştırdık.

Birçok insanda damar sertliği görülmesi olası bir durumdur. Ateroskleroz, atar damarlarının en iç tabakasında bulunan kolesterol, yağ ve enflamatuar atıkların birleşimi sonucu oluşturdukları plak adını verdiğimiz, darlık sonucu da kan akışının en minimum seviyeye azalması durumunda organların beslenmesinin bozulduğu sistematik bir hastalık olarak bilinmektedir. Damar sertliği hastalığı teşhis edilemez ise ve hasta için teşhise geç kalındığında ise büyük sorunlara yol açabilmektedir. Damar sertliğine iyi gelen birçok yöntem vardır.

Damar açıcı birçok bitki çeşitleri mevcuttur. Zencefil, sarımsak, zerdeçal, yaban mersini, keşişkülahı gibi bitkiler damar tıkanıklığına oldukça iyi gelen bitkilere örnek olarak gösterebilmemiz oldukça mümkündür. Günde 10 gr zencefil tüketmek oldukça damar sertliğine iyi gelecektir. Sarımsak da damar açıcı bitkiler arasında gösterilmektedir. Doktorların önerdiği kan sulandırıcılar da damar sertliğine oldukça iyi gelecek ilaçlar olarak bilinmektedir. Bitkisel olan bazı ürünler de damar sertliğine iyi gelecektir.

Damar Sertliğine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Birçok bitki çeşidi damar sertliğine oldukça fayda sağlayacaktır. Zencefil, sarımsak, zerdeçal, yaban mersini, keşişkülahı vb. bitki çeşitleri damar sertliği bakımından oldukça önem arz etmektedir. Damar sertliği görülen kişilerin bu bitki çeşitlerini tüketmesi uygun görülmektedir. Bu bitkiler damar sertliğine ciddi açıdan yarar sağlayacak olup damar sertliğinin iyi bir düzeyde seyretmesini sağlayacaktır.

Damar Sertliği Cinselliği Etkiler Mi?

İnsan hayatında ki birçok şeyi damar sertliği engel olmaktadır. Damar sertliği, cinselliği de etkilemektedir. Damar hastalıkları penise ulaşan ve sertleşme sağlayan kan miktarını ciddi ölçüde etkilemektedir.

Damar Sertliği Çarpıntı Yapar Mı?

İnsan hayatında damar sertliği birçok konuda sıkıntı çıkarabilmektedir. Damar sertliğinin çarpıntı yaptığı da profesörler tarafından açıklanmıştır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir durum olarak bilinmelidir.

Damar Sertliği İçin Hangi Doktora Gidilir?

Damar sertliği belirtisi görülen bir kişi direkt olarak ilgili hekim tarafından randevu almalıdır. Kalp ve damar cerrahisi bu duruma bakmaktadır. Kalp ve damar cerrah doktorlarına randevu alarak bu şikayetten dolayı gitmeniz oldukça doğru olacaktır.

Damar Sertliği Kendiliğinden Geçer Mi?

Zaman zaman kan damarlarında pıhtı ve kolesterol birikmesi görülebilir. Ancak bu durum sürekli olmadığı sürece kendiliğinden normale dönme eğilimi gösterebilmektedir. Sürekli olarak kolesterolün yüksek olması gibi durumlarda ise damarlar kalınlaşarak esnekliğini zaman içerisinde kaybetmeye başlar.

Damar Sertliğinin Zararları Nelerdir?

Damar sertliğinin birçok zararları vardır. Boyunda oluşan damar sertleşmelerinde zaman zaman işitme ve konuşma bozuklukları meydana gelebilmektedir. Denge kaybı ve aşırı susama hissi de meydana gelebilmektedir. Böbreklerde damar sertliği durumunda ise hipertansiyon ve böbrek yetmezliği gibi durumlarında görülmesi bir olası durum olarak nitelendirilebilir.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir