Çok Sevilen Şarkıların Bilinmedik Hikayeleri Nelerdir?

Çok Sevilen Şarkıların Bilinmedik Hikayeleri Nelerdir?
17.09.2022 22:33
Neredeyse her şarkının arkasında çeşitli hikayeler yatmaktadır. Biz de bu yazımızda siz okuyucularımız için çok sevilen şarkıların bilinmedik hikayeleri nelerdir, bohemian rhapsody, bikinisinde astronomi, cerrahpaşa, çökertme, çöpçüler, çav bella şarkı hikayesi nedir? Konularına açıklık getirdik.

Led Zeppelin'in "All My Love"ı kulağa basit bir aşk şarkısı gibi geliyor ama yıkıcı bir arka hikayeyi maskeliyor. Şarkı, beş yaşında mide virüsünden aniden ölen şarkıcı Robert Plant'in oğlu Karaç hakkında yazılmıştı. Plant daha sonra bir röportajda şarkı hakkında "Bence Karaç'ın bir aile olarak bize verdiği ve çılgın bir şekilde hala ara sıra verdiği sevinci takdir etmekti." dedi. Sadece iki yıl sonra, Plant ve o zamanki karısı Maureen, şarkıcının son çocuğuna çok benzediğini söylediği Logan adlı başka bir oğlu doğurdu.

Billie Jean, Michael Jackson'ın en sevilen şarkılarından biri olabilir, ancak arkasındaki hikaye korkunç. Söylenenlere göre Jackson, çocuğunun babası olduğunu ısrarla söyleyen bir kadından çok fazla mektup alıyordu. Mektup yazarı acımasızdı, Jackson'ı onunla bir hayata başlaması için ikna etmeye çalışırken sürekli olarak Jackson'a olan aşkını ilan eden Jackson, mektuplardan o kadar rahatsız oldu ki sık sık onlarla ilgili kabuslar gördü. Bir gün Jackson, aynı kadından içinde bir mektup, bir fotoğraf ve bir silah bulunan bir paket aldı. Kendisini öldürmesini istedi ve başka bir hayatta birlikte olabilmeleri için kendini ve bebeğini öldüreceğini söyledi. Olay, Jackson'a hissettiği korkuyu aşması ve kadına dolaylı olarak hitap eden bir şarkı yazması için ilham verdi.

Bohemian Rhapsody Şarkı Hikayesi Nedir?

Queen, şarkının anlamı söz konusu olduğunda nazlılık ve cehalet arasında gidip geldi. Mercury hiçbir zaman tam olarak temiz olmadı, bu da dinleyen herkesin ona kendi anlamını asması gerektiğini düşündürdü. Grubun en büyük hitlerinin DVD sürümüyle ilgili bir röportajda May, bazı iyi noktalara değiniyor. "Bohemian Rhapsody'nin ne hakkında olduğunu, hiç öğreneceğimizi sanmıyorum ve bilseydim muhtemelen sana söylemek istemezdim çünkü kesinlikle insanlara şarkılarımın ne hakkında olduğunu söylemem" dedi. . “Onları bir şekilde yok ettiğini görüyorum çünkü harika bir şarkının en güzel yanı, onu kendi hayatınızdaki kendi kişisel deneyimlerinizle ilişkilendirmenizdir.  Kesinlikle kendini yeniden yaratmaya bakıyordu. Ama o anda yapılacak en iyi şey olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden aslında daha sonra yapmaya karar verdi. Sanırım havada bir soru işaretiyle bırakmak en iyisi.”

Bikinisinde Astronomi Şarkı Hikayesi Nedir?

Arda Kemirgent, bir röportajında herkesin merak ettiği "Bikinisinde Astronomi" şarkısının aslında  ölen sevgilisi için yazıldığını açıkladı. Şarkının aslında okyanusun sesi olduğunu ve okyanusta boğulan bir kadın için yazıldığını sözlerine ekledi. Öte yandan denizde boğulan bir kadına  olan aşkının nasıl cinayete dönüştüğünden bahsediyor. Yani bu şarkı bir okyanus ağzı tarafından yazılmış, bir insan tarafından değil.

Cerrahpaşa Şarkı Hikayesi Nedir?

Cerrahpaşa şarkısının hikayesi merak konusu olmayı başarmıştır. Babasının Cerrahpaşa Hastanesi’nde ölümü üzerine yazılmış destansı veya trajik bir şarkı olduğu söylenebilir.

Çökertme Şarkı Hikayesi Nedir?

Şarkının geçtiği yer olan Bodrum, 20. yüzyılın başlarında bir turizm kenti değildi. Kendi içinde sakin bir sahil kasabasıydı. O günlerde turizm yoktu, bu nedenle balıkçılık ve mağara dalışı halkın ana uğraşlarıydı. Ancak denizde de  kaçakçılık yapılıyordu ve o dönemde birçok kişi kaçakçılıkla uğraşıyordu. Bu gizlice yapıldığı için kaçakçılık denilen bir meslek doğdu. Bu şarkıda adı geçen kişiler, Halil Efe ve bu kaçakçılık işine bulaşmış bir çavuş olan arkadaşı İbrahim'dir.

Çöpçüler Şarkı Hikayesi Nedir?

Öğretmen Balıkesir istasyonunun yanındaki parkta treni beklerken yerde biten bir aşkla ilgili mektuplar buldu. Gün ağırlaşırken çöpçüler yeri süpürdü. Aşkın Son Sözleri, Çöp Toplayıcı, Tren ve Şafak gibi konulardan etkilenen öğretmen bu şarkıyı yazmıştır.

Çav Bella Şarkı Hikayesi Nedir?

Çav Bella şarkısının hikayesi pek çok insan tarafından araştırılmaktadır. Karısını evde bırakıp pirinç tarlalarında çalışmayan  bir İtalyan işçinin, evde kendisini bekleyen eşine anlattığı hikâyesidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir