Cildinizi Temizlemeye Yardımcı Olan 6 Yiyecek!

Cildinizi Temizlemeye Yardımcı Olan 6 Yiyecek!
30.07.2022 23:27
Pürüzsüz bir cilde sahip olmamızı sağlayan besinler nelerdir? Bu sadece iyi bir genetik mi yoksa herkes harika bir cilde sahip olabilir mi? İşte, cildinizi temizleyemeye yardımcı olacak 6 yiyecek...

Yeşil çay, badem, lahana, biber, yaban mersini, çilek, tatlı patates ve havuç gibi besinler cildi canlandırabilir ve temiz tutabilir. Yiyeceklerin yanı sıra daha fazla su içmemiz gerekir çünkü bu vücudumuzu temiz tutmasının yanı sıra cildi esnek tutar ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olabilir. Dünyanın zihinlerimizi ve bedenlerimizi besleyen yiyeceklerle kutsanmış olduğunu göz ardı edemeyiz. Cildinizin sağlıklı ve temiz kalması için doğanın sunduğu yiyecekleri deneyin.

Badem


Badem, E vitamini ile yüklüdür ve cildi besler. Cildin nemli ve temiz kalmasına yardımcı olmak için yağ asitleri, biyotin ve bakır içerirler. Cildiniz için kötü olan yiyecekleri yemek yerine sadece bir avuç badem yemek, size sevgiyle geri ödeme yapacaktır.

Yeşil Çay


Yeşil çay bir anti-inflamatuardır ve cilt kanseri riskini azaltabilir ve cildin canlanmasına yardımcı olur. Yeşil çaydaki antioksidan bizi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur.

Keten Tohumu

Keten tohumu, omega-3 yağ asitleri ile yüklü bitki bazlıdır. Lif, protein, B-1 vitamini ve selenyum içerirler. Bu sizin için ne anlama geliyor? Temiz, sağlıklı ve daha nemli bir cilt demektir! Keten tohumlarındaki yağlar, temel yağların yanı sıra kuruluk ve pul pul dökülmeyi azaltmaya yardımcı olabilecek B vitaminleri sağlayarak cilde ve saça fayda sağlar. Ayrıca akne, rosacea ve egzama semptomlarını iyileştirebilir.

Havuç


Havuç; A vitamini, C vitamini, beta karoten ve diğer antioksidanlara sahiptir. Ayrıca cildi güneşten onarmaya yardımcı olabilirler.

Çilek

Meyveler! Çilek, ahududu, yaban mersini ve böğürtlendeki C, E ve A vitaminleri cilt için harikadır. Ekstra destek için ayrıca avokado, yeşillik, lahana, brokoli, dolmalık biber ve tatlı patates ekleyin. Ayrıca sivilce ile de savaşabilirler!

Domates


Domateslerde likopen, C ve A vitaminleri vardır - cilt için iyidir. Sağlık özellikleri oldukça iyidir. Domates, çoğumuzun yeterince alamadığı bir mineral olan potasyum açısından zengindir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir