Celal Şengör Taciz Olayı Nedir?

Celal Şengör Taciz Olayı Nedir?
07.04.2022 12:00
Prof. Dr. Celal Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin öğretim üyeleri arasında bulunuyor. Medyada yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Celal Şengör son zamanlarda adının karıştığı taciz olayı ile konuşuluyor. Celal Şengör taciz olayı ne olduğu konunun takipçileri tarafından araştırılıyor.

Celal Şengör medyada da sık yer alan ünlü ve başarılı bir akademisyen. Celal Şengör, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Profesör Doktor unvanı ile değerli çalışmalar yapmış bir öğretim üyesi konumunda yer alıyor. Zaman zaman medyada yaptığı açıklamalar ile de dikkatleri üzerine çeken Celal Şengör son zamanlarda oldukça olumsuz bir olay ile gündeme geliyor. Celal Şengör geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkan Zoom videosunda bir kız öğrencisinin kendisini kızdırdığı için eteğini kaldırıp kalça kısmına bir tokat attığını itiraf etmişti. Bu olay gündeme taciz olayı olarak düşerken, Celal Şengör bunu taciz olarak nitelendirmediğini söyleyerek olayların üzerini daha da alevlendirdi. Celal Şengör taciz olayı bu şekilde anılmaya başlandı ve tepkilerin odağı oldu.

Celal Şengör’ün Taciz Ettiği Öğrencisi Kimdir?

Celal Şengör taciz olayı ile son dönemlerin en çok konuşulan ve tartışılan akademisyenlerinden biri oldu. Tepkilerin odağı haline gelen Celal Şengör, daha sonra bu olayı cinsel taciz olarak nitelendirmediğini dile getirerek, olayların iyice harlanmasına neden olmuştu. Celal Şengör’ün taciz ettiği öğrencisinin kim olduğu, konunun yakın takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı. Celal Şengör’ün taciz ettiği öğrencisinin Saniye Güven Neumann olduğu ortaya çıktı.

Celal Şengör Taciz Kararı Nedir?

Celal Şengör son zamanların en tartışmalı isimleri arasında yer alıyor. Celal Şengör ile ilgili merak edilen ve olayın son gelişmeleri hakkında araştırılan pek çok bilgi bulunuyor. Yaptığı taciz eylemini canlı bir şekilde anlatan Celal Şengör ile ilgili son kararın ne olduğu elbette merak konusu oldu. Bir kız öğrencisinin eteğini kaldırarak kalçasına tokat attığını itiraf eden Celal Şengör için taciz kararının ne olduğu araştırma haline dönüştü. Celal Şengör taciz olayının sonrasında tepkilerin odağı olmuş ancak kendisi bu olayı cinsel bir taciz olarak değerlendirmediğini yine açık bir şekilde dile getirmişti. İTÜ Rektörlüğünün başlattığı soruşturma geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Celal Şengör’e disiplin cezası verilmedi. Son karar Prof. Dr. Celal Şengör’ün yaş haddinden olayı 24 Mart 2022 tarihinde emekli olup görevinden ayrılacağı şeklinde yer aldı.

Celal Şengör Hangi Üniversitede?

Daha önce medyada yaptığı açıklamalar ile konuşulan Celal Şengör son olarak bir Zoom toplantısında verdiği taciz itirafı ile tepkilerin odak noktası haline gelmişti. Celal Şengör’ün hangi üniversitede olduğu bu olayı yakından takip edenler tarafından araştırma konusu oldu. Celal Şengör’ün İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nde olduğu belirtiliyor.

Celal Şengör Ne Kadar Kazanıyor?

Celal Şengör hakkında merak edilen ve araştırılan pek çok bilgi bulunuyor. Celal Şengör’ün bir akademisyen olarak ne kadar kazandığı kendisini takip edenler tarafından her daim merak konusu olmuştur. Celal Şengör’ün ne kadar kazandığına dair net bilgilere sahip değiliz. Bu bakımdan Celal Şengör’ün tam olarak ne kadar kazandığı bilinmiyor diyebiliyoruz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir