Yay BURCU

24 Kasım - 22 Aralık

Yay Burcu Günlük Yorum


Dışarıya yansıtmadığınız her şeyi içinizde kendi kendinize yaşamaktan vazgeçmelisiniz. Güvendiğiniz kişilerle yaşadıklarınızı paylaşmak hem ruhsal olarak yükünüzü hafifletecek hem de günlük akışınıza daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

Yay Burcu Haftalık Yorum


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, Merkür Mars karşıtlığı eski ilişkilerinizi gündeme getirebilir. Geçmişi düşünmenin sizi bir yere götürmeyeceğini fark etmeli, olayları şimdiki zamana göre ele almalısınız. Geçmişi, şu anı şekillendiren ipuçları gibi düşünün ve yapıcı bir dille yola devam edin.

29-30 Kasım’da Ay’ın Balık burcunda ilerlemesiyle, eviniz ve ailenizle ilgili sorumluluklara yönelebilirsiniz. İş bitirici oluşunuz birçok işin tamamlanmasını sağlayabilir. Aile içi ilişkilere zaman ayırıyorsunuz.

Motivasyon Sözü: “Her gün tutarlılık ile tekrarlanan küçük disiplinler, zaman içinde büyük başarıların oluşmasını sağlar.”

Yay Burcu Aylık Yorum


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 8 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ile çalışma koşullarınız ve beklentileriniz değişebilir. İş görüşmeleriniz sonuçlanabilir ve sorumluluklarınız yenilenebilir. Maddi olarak sizi mutlu edebilecek bu sürece zihinsel ve fiziksel anlamda hazır olun. Para kazanmanın ve çalışmanın, hayatınızı idame ettirmek için gerekli bir araç olduğunu kabullenmeniz ile imkanlarınızı daha uzun vadeli değerlendiriyorsunuz. Sağlığınızla ilgili önlem alabilir ve beslenme alışkanlığınızı düzenleyebilirsiniz.

Güneş ve Merkür’ün Akrep burcundaki kavuşumu ile içinizde kalanları ifade ediyor ve rahatlıyorsunuz. Kimin dostunuz olduğunu fark etmeniz sayesinde neye göre karar vermeniz gerektiğini de anlıyorsunuz. Planlarınızı içinizde yürütmeniz sizi kötü niyetli kişi ve durumlara karşı koruyabilir.

Venüs’ün burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla hayatı neşe ve enerjiyle karşılıyorsunuz. Kısmetinizin ve şansınızın her anlamda arttığı bir dönemdesiniz. İyimserliğinizin karşılığını görürken, dış görünüşünüz ve tavrınızla dikkatleri de çekiyorsunuz. Mental ve fiziksel anlamda kendinizle daha çok ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yeni hayaller kurarak kendinizi ileriye taşıyorsunuz.

Merkür’ün burcunuza geçişi, kendinizden fazlasıyla söz ettireceğiniz bir dönemi başlatıyor. İşlerinizle konuşuluyor; yeni anlaşma ve planlar yapmak istiyorsunuz. Bu kazançlı etkiye dikkatle yaklaşmanız halinde kendinizi daha doğru ifade edebileceksiniz. Özellikle Mars Neptün karesinin etkili olacağı 19-20 Kasım tarihlerinde, zorunlu olmadıkça girişim yapmamalısınız. Yolunda gitmeyen konularda ısrarcı olmayın.

22 Kasım’da Güneş’in burcunuzda hareket etmeye başlamasıyla sizin döneminiz başlıyor; enerjiniz artıyor ve dikkatleri topluyorsunuz. Motivasyonunuz sizi öne çıkarıyor ve durgun günlerin sonuna geliyorsunuz. Kendiniz için mücadele etmekten keyif aldığınız bu günlerde her anlamda başarı elde edebilirsiniz. Heyecanınızı kendinize yöneltiyorsunuz.

24 Kasım’da burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay ile hayata adeta yeniden başlıyorsunuz. Bazı sonların yeni başlangıçlara işaret olduğunu düşünmelisiniz. Bu durum çevrenizin de dikkatini çekebilir ve yeni iş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hayatınıza yenilik katıyor, eskilerle vedalaşıyor ve hatalarınızdan ders çıkarıyorsunuz. Duygusal anlamda beklentinize uygun ilişkiler yaşayabilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Balık burcuna tekrar gelmesi, ev yaşamınız ve sorumluluklarınız konusunda bir farkındalık yaşatabilir. Karşınıza çıkan durumlara nasıl tepki vermeniz gerektiğini görüyorsunuz. Değerlendirmediğiniz fırsatların anlamını görmeniz şansınızı artırabilir. Gayrimenkul sahibi olmakla alakalı durumlar hızlanıyor.

Merkür Mars karşıtlığı eski defterleri aralayabilir. Geçmişi düşünmenin fayda sağlamadığını görmeli ve insanları şimdiki zamana göre değerlendirmelisiniz. Geçmişin tecrübelerini alın ve yolunuza devam edin.

29-30 Kasım’da Ay’ın Balık burcunda oluşu, ailenize karşı sorumluluklarınızı gündeme getirebilir. Fedakarlığınız ve pratikliğiniz sayesinde ev işlerine fayda sağlayabilirsiniz. Ailenize zaman ayırmaya çalışıyorsunuz.

Motivasyon Sözü: “Dünyaya bakışımız, gerçekten duymaya karar verdiğimiz şeylerle şekillenir.”

 

Yay Burcu Yıllık Yorum


Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar,

Hiç görmediğiniz yol ayrımlarıyla geçirdiğiniz 2021 yılının ardından kendinize “artık zamanı geldi” diyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Birçok fikir, birçok insan, birçok işle ilgili aklınızdan geçenlerle meşgul olabilirsiniz. Yıl boyunca içinizden geçenlerin günlük hayatınıza olan etkilerini yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Bu hayattan ne beklediniz, neyin çaba gösterdiniz ve karşılığında ne aldınız? Planlarınızı bu sorular üzerinden şekillendiriyorsunuz. İyi yöndeki şaşkınlıklarla geçirmek isteyeceğiniz bu yılın sizin için her dönemden daha farklı olması, en büyük ve gerçekçi dileğiniz olabilir. Sadece sahnenizi değil, perdenizi de değiştiriyorsunuz.

Olaylara ve insanlara iyimser bir yerden bakmanın, sizi suistimal ettiğini düşündüğünüzde geri planda dönen her şey size ışık tutacaktır. Nerede stratejik nerede girişken olmanız gerektiğinin ayrımına varıyorsunuz. Sorumluluklarınız ve kendinize ayıracağınız zamanlarla ilgili planlar yapabilirsiniz. Beklenmedik çalışma ortamları ve konuları, işbirlikleri gündeminize gelebilir. Eğer bu planlar, sizin daha önce düşündüklerinize uygun değilse bundan rahatsızlık duymak yerine bunun size katkılarını düşünmelisiniz. Öğrenmeniz gereken bir şey olduğunda bundan kaçmazsınız. Ama bazen o kadar da hevesli kalamazsınız. 2022’de bu hevesiniz, yerini yoğun bir tempoya bırakabilir.

Önemli iş değişiklikleri, projeler söz konusu olabilir. Yaşantınıza bir denge kurmak isterken, bir tarafın daha ağır basacağını ve bunun da büyük emeklerle mümkün olacağını söyleyebiliriz. Sonucu boşuna olmayan, hak ettiğinizi karşılayan işlerin içinde olmak sizin şevkinizi arttıracaktır. Ama konforunuzu, mental ve fiziksel sağlığınızı iyi yönde etkileyen sonuçlar görmek için aceleci olmayın. Hayatınıza bir düzen getiriyorsunuz. Bu düzeni desteklemek için bedeninize de iyi davranmanız gereken bir yıldasınız. Eylemsiz değil ama biraz akışında bırakmayı deneyen biri olmaya çalışın. Sadece üzerinize düşeni yapmak, size beklediğinizden daha fazlasını sunabilir. Aile kavramının altını dolduruyorsunuz.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Balık burcuna geçtikten sonraki süreçte aile temasıyla sıkça ilgilenmenizi sağlayabilir. Nerede ve nasıl bir ailede yaşamak istediğiniz, onlar için yapacağınız fedakarlık, sizin alacaklı olduğunuz konular bu yılın önemli gündemleri arasında yer alıyor. Alım-satım ile ilgili konularınız söz konusu olabilir, kendiniz ya da aileniz için önemli fırsatlar doğabilir, ilişkilerinizi ve koşullarınızı iyileştirecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tebdil-i mekandaki ferahlığa erişiyor, şifalanıyorsunuz. Yılın özellikle ilk yarısı bu anlamda oldukça hareketli geçebilir. Fiziksel açıdan daha ferah ve büyük bir eve sahip olabilirsiniz. Kendinize ait bir alan bulmak, bunu gönlünüzce paylaşmak ve donatmak için çok heyecanlı hissedebilirsiniz. Tüm bunlar, bu durumu destekleyecek önemli iş değişikliklerini de beraberinde getirebilir. Kendinizi ispatlıyorsunuz. Belki çok çalışacak ve yorulacaksınız. Ama ödüllerini de aynı oranda alacağınızı düşününce, karşınıza çıkan bir ya da birden çok iş fırsatı, sizin için emek veren insanlar bu yılı sizin adınıza bereketli bir hale getirecektir. Fikirleriniz ve ilişkileriniz karşı karşıya değil, aynı safta olsun.

Karşıt burcunuz İkizler, yılın önemli bir kısmında Mars’ı ağırlayacak. Bu da, yoğun bir insan trafiği olarak hayatınıza etki edecek. Hayatınıza birilerini almak, onların fikirlerinden faydalanmak, kendi fikirlerinizi onlara anlatmakla ilgili oldukça hareketli günlerin sizi beklediğini söyleyebiliriz. Her türlü imzaya, anlaşmaya, duygusal ve ticari ilişkiye arkadaşlığa açıksınız. Kolay anlama, çok fazla konuda bilgi sahibi olmak gibi durumlar fazlaca günyüzüne çıkabilir. İlginizi çeken bir insan ya da bir iş olduğunda buna yönelmeniz zor olmayacaktır. Ancak birçok insan tanıyıp, birçok ilişkinin tam ortasında kalacağınız için bu her zaman iyi yönde çalışmayacaktır. Kendinizi olumsuz tecrübeler için de hazırlamalısınız. Sözlerinizin bir silaha dönüşüp dönüşmemesi otokontrolünüzle doğru orantılıdır. Elinizi kaldırmadan, dilinizle bir kavgaya karışmak için birçok sebebiniz var gibi görünse de siz buna aldırış eden olmamalısınız. Eğer bu beceriyi, çok yönlülüğü, bilgi birikimini doğru yöne çevirebilirseniz kuracağınız tüm ilişkiler hayatınıza önemli katkılarda bulanabilir. 2022 Yay

Yılın Puanı: 10 üzerinden “8 Puan”

Yıl içinde en iyi ilişki kuracağınız burçlar: Boğa, Akrep ve Yay

Yılın en başarılı ayları: Mayıs, Temmuz, kasım

Yılın en dikkatli olunması gereken ayları: Ağustos, Ekim Yay burçlarının aylara göre yıllık hedef planlaması

Ocak: finansal dengede kalmakta zorlanacaksınız. Yatırım yaparken korkularınızla baş edemiyorsunuz. Hayata dair maddi güven arıyorsunuz.Aşk hayatınızda beklenilmeyen süprizler ya da evlilik hayatınızda bazı baskıcı yönler sizi yorabilir.

Şubat: seyahat programı hazırlıyorsunuz. Yalnız kalmak ve özgürlüğün tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Şubat ayı ikinci yarısı duygusal yoğunluğa sahip olacaksınız. Aşk hayatınızda büyük süprizlere hazır olun.

Mart : Bu ay yenileniyorsunuz. Yorgun olduğunuz konularda duygusal destek alarak harekete geçecek güce sahip olacaksınız. Tamamlanma ve yenilenme sizleri derinden etkileyerek hayata bakışınızı sil baştan değiştiriyor.

Nisan: Görünürlüğünüz artıyor. Fiziksel enerjiniz yükseliyor. Aktifliğiniz ve yüksek performansınız herkesi şaşırtacaktır. Bağışıklığınızı ve hormonal dengenizi kontrol ettirmek için rutin kontrollerinizi aksatmayacaksınız.

Mayıs: Ruhsal olarak sizi yoracaktır. Değişmeyen davranışlarınız yüzünüze çarpılacaktır. Artık kabulleniş aşamasına doğru geçiş yapıyorsunuz. Sınırlarınızı ortadan kaldırıyorsunuz.

Haziran: Kişisel farkındalıkla başlıyorsunuz. Sorumluluklarınızın gerektirdiklerini kabullenerek hayata artık olgunlukla bakacaksınız.

Temmuz: Kimliğinize baskı alacaksınız. Sosyal çevreniz ve akrabalarınız maddi olarak sizlerden faydalanmak isteyebilir, iyi niyetinizi kullanmak isteyebilirler. Güven konusunda yeniden değerlendirme yapmalısınız.

Ağustos: Eğitim hayatınızı tamamlıyorsunuz. Yoğun ve yorucu geçen eğitim hayatınızdan sonra iş başvurularınızda kısa sürede cevaplar alarak çalışma hayatına hızlı bir giriş yapacaksınız.

Eylül: Ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Sağlık kontrolleri ve manevi ihtiyaçları için sizlerden destek arayacaklar.

Ekim: Döngüsel tamamlanma ayıdır. Ruhsal ve fiziksel bilinçaltını sorunlarınızı yenerek yeni bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Kasım: Verimli olmanın gerçekte ne anlama geldiğininin anlamına sahip olacaksınız. Karşınıza çıkan hayat sınavları ile baş etmek zor olacaktır. Düzenli olacaksınız.

Aralık: yeni bir ilişki ile başlıyorsunuz. İletişiminiz ile duygularınızı ifade edeceksiniz. Kendinize olan güveninizi kaybetmemek için hislerinizi paylaşmalısınız.