Oğlak BURCU

23 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcu Günlük Yorum


Kendinize yeni hedefler koyarak bazı işlerinizin detaylarında değişikliğe gidebilirsiniz. Aynı konular etrafında hareket etmektense yönünüzü başka konulara ve insanlara doğru çevirmelisiniz. Değer görmek istiyorsanız değer veren olmanız gerektiğini unutmayın.

Oğlak Burcu Haftalık Yorum


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 28-29 Kasım’daki Güneş Ay üçgeniyle içsel bir değerlendirme yapıyor ve sizin için neyin değerli olduğunu görüyorsunuz. Bu değerlendirme sosyal ve duygusal yaşantınıza size yardımcı olacaktır. Size karşı iyi niyetli olmayan insanlarla yüzleşiyorsunuz.

Merkür ve Satürn’ün destekleyici görünümüyle ayın son günlerine önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Harekete geçmenin ve hakkınızı korumanın önemini, maddi karşılığıyla anlıyorsunuz. Ekonomik koşullarınızı iyileştirmek için gerekeni yapmalısınız.

Motivasyon Sözü: “Düşünmeden bir gün bile geçiremediğiniz bir şeyden asla vazgeçmeyin.”

Oğlak Burcu Aylık Yorum


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 8 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ile duygusal ve parasal açıdan kazançlı çıkacağınız girişimlerde bulunabilirsiniz. Hayallerinizi değiştirdiğiniz bu süreçte sıra dışı fikirlerinizi değerlendirmelisiniz. Geçmişten aldığınız sonuçlara göre şu anı daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Duygusal anlamda gardınızı indireceğiniz tanışmalar yaşayabilir, evlenebilir ya da çocuk planları yapabilirsiniz.

Güneş ve Merkür’ün Akrep burcundaki kavuşumu ile daha belirgin hale geliyorsunuz. Fikirlerinizle başkalarına ilham oluyor ve yeni projeler üretiyorsunuz. Liderlik yeteneğiniz ile istediğiniz şeylere ulaşabilirsiniz ancak tutkunuzun hırsa dönüşmesine izin vermemelisiniz.

Venüs’ün Yay burcuna geçişi, anlamlandırmak istediğiniz konuları içinizde çözebilir. Duvarlarınızı indirmek ve hayattaki güzelliklere odaklanmak önünüzü açacaktır. Rüyalarınız ve eski aşklarınız gündeme gelebilir. İyileşmeli ve olumsuz durumlardan pozitif sonuçlar elde etmeye odaklanmalısınız.

Merkür’ün Yay burcundaki ilerleyişi ile birçok haber alıyorsunuz. Emin olmadığınız konularda fanatik tutumlar sergilememeli, enerjinizi iyi değerlendirmelisiniz. Daha esnek bir hayat süreceğiniz projelerde yer alabilirsiniz. Bu noktada fazla cömert olmamalı ve kiminle ne paylaştığınıza dikkat etmelisiniz. Güneş ve burcunuzdaki Plüton’un olumlu açısı ile hedefiniz doğrultusunda ilerleme kaydedebilirsiniz.

Güneş’in 22 Kasım’da Yay burcuna geçişi, kendinizle barışmanızı destekliyor. Çevrenize olduğu kadar kendinize de iyi olmalısınız. Geri çekilmek ve hayır kurumlarıyla ilgilenmek size iyi gelebilir. Dertlerinizi ve dürtülerinizi gizli tutmanın hafifliğini yaşayabilirsiniz. Hayatın manevi yönüne odaklanıyorsunuz. İnsanlarla sırlarınızı paylaşırken dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz.

24 Kasım’da Yay burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile alacak verecek defterinizi yeniden açıyorsunuz. Bazı kişilere aslında güvenmemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Emeğinizi çalan insanlardan uzak durmak daha faydalı ve sizi mutlu eden insanlarla olmanızı kolaylaştıracaktır.

Jüpiter’in ileri halde Balık burcuna gelmesi, fikirlerinizi uygularken hislerinizi doğru yönetmeniz gerektiğini gösterebilir. Yarım kalan eğitim ve araç alım satım işlemlerinizi değerlendirebilir, yeni bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Güneş ve Ay’ın kesinleşen üçgen açısı 28-29 Kasım günlerinde neyin değerli olduğunu gördüğünüz içsel bir değerlendirme yaptırabilir. Aldığınız kararların sosyal ve duygusal anlamda faydalarını görebilirsiniz. İyi niyetli olmayan insanlarla yüzleşiyorsunuz.

Merkür ve Satürn’ün destekleyici açısıyla önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Ertelemek yerine harekete geçmenin ödüllerini maddi olarak alabilirsiniz; söylenmesi gerekeni ertelememelisiniz.

Motivasyon Sözü: “Yaptığın en küçük harekete bile kalbini, aklını ve ruhunu kat. Başarının sırrı budur.”

Oğlak Burcu Yıllık Yorum


Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar,

Uzunca geçen zorlu yılların ardından gerçekten derin bir oh çektiğiniz seneye giriş yapıyorsunuz. Yılın en önemli Güneş ve Ay Tutulmaları sizlerin bu yıl boyunca 5 ev 11.evlerinizde gerçekleşecek. Yaratıcılığınızın geliştiği duygularınızı yeniden şekillendirdiğiniz bir yıl içine giriyorsunuz. Kaybettiğiniz neşenizi belki de buluyorsunuz diyebiliriz.

Bu yıl çevreye sağladığınız güveniniz ve özveriniz göz kamaştırıcı olabilir. Kendinizi kariyeriniz anlamında uzun vadede gelişmiş bir güvenlik duygusu içine alabilirsiniz. Daha büyük bir şeye doğru hareket etme zamanındasınız. İşler 2019-2020 yıllarında tahmin ettiğinizin dışında gelişti. Bu yıl zor ya da kolay bu alanda yaşadığınız her şeyi fırsat olarak görmelisiniz. Özellikle kariyerinizde yaşadığınız olumsuzlukların sizlere iadesi dönüyor denilebilir. Hayatta asıl önemli olan; hala yaşıyorken, asla geç olmadığına inanmaktır.

Ocak ve Temmuz arası kariyerinizde artık ne noktada olduğunuzu görebileceksiniz. Hedefler gerçekleşmeye başlıyor. Siz bugünlere 2020 Eylül ayında yaşadığınız büyük kırılma ile yani mücadele ile geldiniz. 2019 yılında her şey hayatınızda sizi büyük bir başkalaşıma taşıdı.

Kariyerde asıl zirvenizi 2023 yılı başlarında olacak ama sizler 2022 yılında bunun gümbür gümbür seslerini duyacaksanız. 3 basamaklı bir merdiven düşünecek olursak; 2020 yılı sizin için kariyerde 1.basamak, 2021 yılı 2.basamak, 2022 yılı 3.basamak tadında olacaktır. Bu yıl ne ile mücadele ettiğiniz ve oluşturduğunuz düzen oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Geçtiğimiz yıl şirket kurmak ya da ortak olmak zorunda kaldıysanız bunlarla ilgili büyük bir yükseliş ve sorumluluk içine giriyorsunuz.

Yurtdışına açılıyorsunuz ve yeni bilmediğiniz alanlardan para kazanıyorsunuz.

2020 yılında yaşadığınız zorlu hikâyelerden sonra hızlı bir rota değişikliğine gittiniz. Şimdi rotanızı değiştirdiğiniz yolları izliyor ve yeni manzaralar görüyorsunuz. Hızlı bir şekilde hareket etmeyi seçin ve çalışma performansınızı iki katına çıkartın. İşyerinde önemli bir karar vermeniz ya da artıları ve eksileri ile kariyer değerlendirmeniz gerekebilir. Belki emekli olmak ya da hayatınızla ilgili başka radikal bazı geçişler yapmak istiyorsunuz. Kariyerinizde muhteşem bir başarı ve özgürlüğe ilerliyorsunuz. İş hayatındaki başarının sırrı, kendinize ve becerilerinize güvenmek için doğrudur. Kısaca; yılın sonuna doğru yeni iş fırsatları size açılacak noktada olabilir. Beklentilerinizi bu şekilde ayarlamalısınız.

Mayıs ayında büyük bir iş birliği içine girebilirsiniz.

Mayıs ayı sizler için büyük bir duyurunun ilk zamanı olarak isimlenebilir. Tutku ve duygusallıkla dolu bir yıl içinde olabilirsiniz. Enerjiniz ve iletişim gücünüz yıl boyunca etkileyici olacak. Aşk ve ilişikler noktasında sizleri heyecan verici bir yıl bekliyor desek doğru ifade etmiş olabiliriz. İlişkilerinizde uzun zamandır içinden çıkamadığınız konularda artık daha net bir yön kazanacaksınız. Aşk’ı ve sevgiyi ya da sevilmeyi sorgulayacağınız bu yıl içinde tutulmalarla birlikte bazı kararlar vermeye doğru ilerleyeceksiniz. Eğer bir evliliğiniz varsa eşiniz size karşı yaptığı hataları telafi etmek isteyebilir.

10 Mayıs-29 Kasım arası hayatınızın gerçekliği ile tanışıyorsunuz.

Mart ayında yeni biriyle tanışabilir ve büyük bir aşk hikayesi içine girebilirsiniz. Haziran aylarında ilişkileriniz arasında bir konuda ikilemde kalabilirsiniz ve önemli bir karar vermek zorunda olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ya da ailenizin tutumu bu kararda oldukça belirleyici olacaktır. Mars gezegenin 20 Ağustostan sonra İkizler burcunda olmaya devam etmesi ve 30 Ekim de gerilemeye başlaması hayatınızdaki mücadele biçimlerini biraz daha farklı kılacak. İş yeri açmak ya da yeni çalışanlar almak zorunda kalacağınız iş konularına girebilirsiniz. Yeni çalışanlar ya da çalışanlarınızla ilgili problemlere dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte 30 Ekim sonrası Mars’ın gerilemesi ile sağlığınıza daha fazla önem vermelisiniz. Bu yıl acil iş planlarınızı yoluna koymalı, adeta ilk gün başlıyormuş heyecanı ile çok çalışmalısınız. Kimsenin sen yapamazsın düşüncesine kulak asmamalısınız. Çevredeki manipülasyona kulak asmadan sağlam kararlar içinde olmalısınız. Bu yıl yöneticiler ya da ortaklarınız tarafından oldukça desteklenebileceğiniz bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Yurtdışı bağlantıları veya yeni eğitimler ile ilgili konulara tüm cesaretinizle giriş yapabilirsiniz.

2022 Oğlak

Yılın Puanı: 10 üzerinden “9 Puan”

Yıl içinde en iyi ilişki kuracağınız burçlar: Boğa, Akrep ve Yay

Yılın en başarılı ayları: Ocak, Nisan, Mayıs, Temmuz, Aralık

Yılın en dikkatli olunması gereken ayları: Şubat, Haziran, Ağustos, Ekim

Ocak: Sizler için yeni başlangıçlar ayı olacaktır. Hayatınızda zorluk yaşadığınız bütün alanlar da özgürleşiyorsunuz.Çok kolay bir ay olmayacak ama zor olması demek sizlere daha güzel şeylerin geldiğini gösterecek.Yeni bir dönüşüm zamanınızdasınız. Parasal sorunlar yaşıyor olabilirisiniz.Endişe etmeyin.

Şubat: Finansal kazançlarınız damgasını vuruyor. Yeni girişimleriniz ile ticari faaliyet alanlarınızdaki yeteneklerinizi ispatlayacaksınız.

Mart: Yakın veya uzak farketmeksiniz çevrenizden uzaklaşmak isteyebileceğiniz bir ay olacaktır. Yalnız kalmak sizleri cezbediyor.Yeni bir aşk sizi içsel olarak ona doğru çekebilir.İlkkez çok cesur hissedeceksiniz.

Nisan: Yer ya da mekan olarak taşınıyorsunuz. Kariyer alanınızda yaşadığınız değişim ile belirlediğiniz hedefinize ulaşacaksınız.Belki yeni bir iş alanı açıyorsunuz.

Mayıs: Sizlerin bile şaşıracağı duygusal etkilerle giriş yapıyorsunuz. Büyük bir aşk kapınızı çalıyor. Buz dağı oluşan duygularınızın yeniden alevlendiğini hissedeceksiniz.

Haziran: Sırlar ortaya çıkıyor. Güvendiğiniz ve samimiyetine inandığınız kişilerden beklenmedik gerçekleri öğreniyorsunuz. Haklılığınızın anlaşıldığı bir ay içindesiniz.

Temmuz : Kişisel hayatınızda bazı konularda sonuca gitmek isteyeceksiniz. İlerisi gelmeyen ve sürekliliği olmayan somut varlıklarınızı elden çıkaracaksınız. İkili ilişkileriniz ile yeni ortaklı girişimlere imza atabilirsiniz.

Ağustos: Maddi finansal yapınızı düzenleme ihtiyacınız oluyor. Yeni bir sistem ve yeni bir kaynak haricinde çok fazla ayrıntılara takılacaksınız. Eylül: Duygusal hassasiyetiniz artıyor. İletişiminizde alınganlık seviyeniz oldukça düşecektir. Ticari faaliyetlerinizde kararlarınızı duygusal olarak almaya çalışabilir, mantığınızı devre dışı bırakmak için yoğun çaba sarf edebilirsniz.

Ekim: Sizler için hareketli geçiyor. Aile yaşantınız, kariyeriniz sorumluluklarınız hepsi köşeye sıkıştırıyor. Ekim ikinci haftasından itibaren toplum önünde yer değişimi yaşayacaksınız. Beklenmedik olaylara hazırlıklı olun.

Kasım: Duygusal itiraflara sahne oluyor. Soğukluğu ve yalnızlığı kenara bırakarak sevgiyi yaşamak için adım atacaksınız. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Ya da yeni bir işinize bir çocuk gibi davranıp büyütmek için bir plan içine girebilirsiniz.

Aralık: Çalışma alanınızda kişisel özelliklerinizi ortaya çıkarıyorsunuz. Göz önünde daha fazla olarak sorun çözme yeteneğinizi kullanacaksınız.