Boyalı Saç Bakımı Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Boyalı Saç Bakımı Hakkında Merak Edilen Bilgiler
14.08.2021 12:30
Saç boyamadan önce saçın renginin açılması gerekmektedir. Boyalı saç bakımı nasıl yapılır, bitkisel bakım nedir, bakım yağı önemi nedir? Boyalı saç içim bakım kremi ve sprey önerileri neler? Boyalı saça yağ bakımı yapılır mı?

Saç boyamadan önce saçın renginin açılması gerekmektedir. Bu işlem ise saçı oldukça yıpratan bir uygulamadır. Buna bağlı olarak yıpranan saça onarıcı bakım uygulanmalıdır. İlk olarak artık boyalı saça sahip olduğunuz için saçınıza uygun bir şampuan tercih etmelisiniz. Sadece şampuan seçimi ile kalmamalı, saçınıza bakım maskesi de kullanmalısınız. Boyalı saçınıza bakım yapmak saçınızın görünümü ve sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Boyalı saç bakımı ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saçlar, herhangi bir işlem yapılmamış saçlara kıyasla daha özenli bir bakım ihtiyacı hissetmektedir. Boyalı saçınıza piyasada satılan hazır ürünler uygulayabileceğiniz gibi evde kendiniz de maske yapabilirsiniz. Boyalı saçlarınızın için yapabileceğiniz maskeler şunlardır:

Avokado Kürü ile Bakım: Avokado; içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller ile yenileyici ve koruyucu özelliğe sahiptir. Bu yönü ile boyanmış ve hasar görmüş saçlara uygulandığında oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Saç maskeniz için; bir kap içerisine olgunlaşmış bir avokadoyu ve 1 yemek kaşığı buğday tohumu yağı alın. Avokadoyu ezin ve yağ ile güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçınızın tamamına uygulayın. Saçınızda bir saat kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Bakım: Aynı ölçülerde elma sirkesi ve suyu bir kap içerisine alın. Malzemeleri karıştırdıktan sonra tüm saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınızda 15 dakika bekletin ve sonrasında ılık su ile yıkayın.

Boyalı Saçlar İçin Bitkisel Bakım Önerileri Nelerdir?

Saçlar ilk boyandığında dolgun, parlak ve bakımlı görünüme sahiptirler. Ancak, birkaç yıkama sonrasında saçlarda; cansız, kuru ve bakımsız bir görünüm oluşmaktadır. Bu kötü ve bakımsız görünümden kurtulmak için saçınıza mutlaka bakım maskesi yapmanız gerekmektedr. İşte boyalı saçlar için bitkisel bakım önerileri:

 1)

Malzemeler:

Yarım Su Bardağı Bira

2 Yemek Kaşığı Aloe Vera Jeli

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı: Kap içerisine bira, zeytinyağı ve aloe vera jelini alarak güzel bir şekilde karıştırın. Homojen bir kıvam elde edene kadar sürekli karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüm saçınıza sürün. Karışımı saçınızda 20 dakika beklettikten sonra ve ılık su ile yıkayın.

2)

Malzemeler:

1 Yumurta

1 Su Bardağı Sirke

Hazırlanışı: Yumurta ve sirkeyi bir kap içerisine alın ve güzel bir şekilde karıştırın. Bu maskeyi saçınıza uygulayabilmeniz için saçınızın nemli olması gerekmektedir. Nemli saça uyguladığınız maskeyi 30 dakika bekletin. Daha sonrasında ise ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Boyalı Saç İçin Bakım Yağı Önemi Nedir?

Saç boyandıktan sonra estetik ve parlak görüntüsünü koruyabilmek için bakıma ihtiyaç duymaktadır. Saç boyası; doğal ürünlerden üretilse bile saçın yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle boyama işlemini sonrasında, saçınız için bakım yağı kullanmanız gerekmektedir. Bakım yağınızın içeriğinde; B vitamini, E vitamini ve Hindistan cevizi yağı gibi ürünler olmasına özen gösterin.

Boyalı Saç İçin Bakım Kremi Önerileri Nelerdir?

Boyalı saçların bakımının en önemli parçalarından birisi bakım kremidir. Boyalı saçların akması ile birlikte saçlar; kuru, cansız ve sert bir hale gelmektedir. Saç bakım kremi kullanarak saçlarınızın hala parlak ve yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Boyalı saçlarınıza durulanmayan saç kremi kullanabilirsiniz. Bu kremi dilediğinizce, ıslak veya kuru saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç yapınıza uygun bakım kremi bularak düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.QQ

Boyalı Saç İçin Bakım Spreyi Önerileri Nelerdir?

Saçlar boyandıktan sonra ilk günkü gibi sağlıklı ve parlak görünmesi için saç bakımını düzenli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Saçlarını boyattıktan sonra doğru saç spreyini ve kremini kullanmadığın takdirde saç renginin solduğunu gözlemleyebilirsin. Boyalı saçlar için saç spreyi kullanmak, saç renginin daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. Boyalı saçlar için L'Oréal Professionnel Vitamino Color Saç Spreyini kullanabilirsin. Spreyi haftada 2-3 kez uygulayabilirsin.

Boyalı Saça Yağ Bakımı Yapılır Mı?

Saçlar boyandıktan sonra düzenli bakım yapılmadığı taktirde kurur ve yıpranır. Boyalı saçlara özel şampuan, krem, sprey ve yağ kullanarak saçların her zaman canlı ve güzel durmasını sağlamak mümkündür. Boyalı saçlarınızın yapısına ve ihtiyacına göre zeytinyağı, menekşe yağı veya badem yağı kullanabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir