Evde Şeker Peelingi Nasıl Yapılır?

Evde Şeker Peelingi Nasıl Yapılır?
29.11.2022 21:54
Doğal bir cilt için düzenli peeling bakımları artık şart haline geldi. Evinizde doğal şeker peelinginin nasıl yapılacağına dair bir araştırma yaptık. Evde şeker peelingi nasıl yapılır, kılları besler mi, cilde faydaları nelerdir? Şeker peelingi cildi çizer mi, çatlaklar için iyi gelir mi, kaç dakika bekletilmeli?

Peeling birkaç yıldır reklam ve diğer platformlarda çok görülen kozmetik ürünlerinden biridir. Cildi koruması ve gözenekleri kaybetmesi sonucu cildin doğal görüntüsünü yerine getirir. peeling alırken doğal katkısı olanları seçmeniz de yarar var. Eğer cildiniz hassas ve hemen kızarıklık gibi sorunlarla karşınıza çıkıyorsa güvenmediğiniz markalarının peelingini de tercih etmeyin.

 Ev ortamında şeker peelingini kendiniz yapabilirsiniz. Cilde iyi gelen yağlardan biri de Hindistan cevizi yağıdır. Şeker ve Hindistan yağı karışımı ile doğal bir peeling elde etmiş olursunuz. Şekeri ilave ettikten sonra bir çorba kaşığı kadar da yağı ilave edin. Temiz cildinize sürerek bir süre bekleyin. Sonuçlarını cildinizin ışıltınızdan fark edeceksiniz.

Şeker Peelingi Kılları Besler Mi?

Şeker peelinginin kılları beslediğine dair bir araştırma yoktur. Şekeri ağızdan alarak tüketirseniz, kesinlikle kıllanma yaptığına dair birden fazla makaleler mevcuttur. Şekerin vücuda zararlarından biri de kıllanma olmasından ötürü ağız yoluyla kılları beslediği kesindir. Fakat şeker peelingi ile maske şeklinde uygulamanızda herhangi bir kıl beslenmesi ile karşılaşmazsanız. Cildin daha temiz ve doğal durmasını sağlayacaktır.

Şeker Peelingi Cildi Faydaları Nelerdir?

Şeker peelingi ile cildinizin doğal rengini yakalayabilirsiniz. Cildin gözenekleri yok ederek o koyu renkli cilt tonunu da eşitlemiş olur. Sürekli makyaj yapmanıza gerek kalmaz çünkü cildiniz ışıldar. Siyah noktalar kaybolur, cildin kuruluğunu dengeleyerek normal bir seviyeye getirir. Bunun gibi faydaları vardır. Tabi bu yararların kişiden kişiye farklılık gösterdiği bir gerçek de vardır.

Şeker Peelingi Cildi Çizer Mi?

Şeker peelingi hazırladığınızda yüzünüze sürmeden önce ya da cildinizin herhangi bir yerine uygulamaya geçmeden sabunla yıkamanız gerekir. Kirli cilde fark etkileri olabilir. Cildinizi temizledikten sonra hafif dokunuşlarla uygulayarak peelingi yedirin. Eğer hızlı ve sert bir şekilde uygularsanız şekerin katı taneleri yüzünden çizilme yaşanabilir. Evde yaptığımız peeling ve maskeleri daha doğal yaptığımız için içindeki malzemeler öğütülmemiş olur. Bu da cilde hızlı ve sert uygulandığından çizik gibi sonuçlar verir. Bu yüzden hafif şekilde masaj yaparak uygulayın.

Şeker Peelingi Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Vücudunuzun herhangi bir yerinde çatlak oluşmuşsa bunu evinizde yapacağınız peeling ile yok edebilirsiniz. Akla gelen ve evde en çok uygulanan peeling şeker olmaktadır. ne kadar yapacağınıza bağlı olarak şeker miktarını ayarlayın aynı ölçüde lavanta ve papatya yağını katarak şeker peelingi elde etmiş olursunuz. Çatlak olan bölgenize uygulayın. Haftanın iki günü yaparak çatlakların yok olduğunu görürsünüz.

Şeker Peelingi Kaç Dakika Bekletilmeli?

Şeker peelingini evinizde yaptığınızda yarım saat bekletiniz. Yarım saat beklettikten sonra cildinizi masaj yaparak yıkayınız. Hemen etkisini görebilirsiniz. Cildin doğa dokunuşunu ve renginin parlaklığını geri getirecektir. Hafta da iki defa uygulama ile daha pamuksu ve bebeksi bir cilde kavuşmuş olursunuz.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir