Bir Ninja Nasıl Olunur?

Bir Ninja Nasıl Olunur?
27.10.2021 12:29
Bir Ninja Nasıl Olunur? Ninja ile Samuray arasındaki fark nedir, Ninja gerçek mi, ne kadar kazanıyor konusunu sizin için derledik.

Genelde film ya da çizgi filmlerde görüp, severek izlediğimiz Ninjalar, hakkında pek çok şey merak edilmektedir. Peki bir Ninja nasıl olunur, işte bu soruyu cevaplamaya çalışacağız. Ninja olabilmek için öncelikle erken kalkmamız gerekiyor, çünkü Ninjalar sabahları erken kalkmaktadır. Ninjalar kahvaltıda özellikle bol protein ve karbonhidrat tüketip, enerji toplamaktadır. Bundan sonra antrenman yapılmakta olup, kılıç, nuncaku gibi aletlerle çalışılır. Bu antrenmanlar tam 2 saat sürerken, daha sonra usta ile olan antrenmanlar başlar. Bu çalışmada ise mental açıdan bilgiler edinip, bu müessesin incelikleri öğrenilir. Bir Ninja olma adına önemli bir konuda kaylule isminde ki öğle uykusudur. Bu uyku 1 saat sürerken, antrenman sonrası dinlenme gerçekleşir. Uyanıldıktan sonra sebze ağırlıklı yemekler Ninjalar tarafından seçilmektedir. Ninjalar bu aktiviteler dışında gün içinde çok sıkı antrenmanlar yapıp, bedenleri çok esnetmektedir. Bu yüzden dövüşürken, bu esnek bedenlerini çok sık kullanmaktadırlar. Bir insan Ninja olmaya karar verdi ise sürekli çalışması gerekli olup, bedenini iyi disipline etmesi gerekir. Bunun yanında mental yapıdan da güçlü olması gerekirken, bunun için kendilerine iyi bakmalıdırlar. Beslenme, dinlenme ve antrenmanları iç içe uyum içinde yürütmelidir. Çok güçlü olmak, Ninja olmak için yeterli olmayıp, bunun yerine iyi teknik bilmek gerekir. Bu yüzden bunların hepsinin öğrenebileceğiniz bazı kurslara kayıt olabilirsiniz.

Ninja İle Samuray Arasındaki Fark Nedir?

İkisi de Uzakdoğu ve Japonya’dan çıkma olan samuray ve Ninja kavramları temelde biraz farklılık göstermektedir. Samuraylar eski Japonya’da en soylu askeri birlik olarak karşımıza çıkıp, çeşitli kahramanlıklarla dillere destan olmuşlarıdır. Bu yüzden samurayların namı günümüze kadar gelmiş olup, pek çok insan tarafından bilinmektedir. Bunun yanında ise Ninjalar ise eski samuraylar olup, kendi istekleri ile efendilerin yanından ayrılmış ya da kovulmuş olanlar olup, bir grup oluşturanlara denilmektedir. Bu konu ile birbirlerinden ayrılan kavramlar, daha pek çok şekilde bir birlerinden ayrılır. Samuraylar savaşçı iken, Ninjalar daha çok ajan ya da casus olarak görev yapmaktadır. Giydikleri kıyafetler konusunda da ayrılan bu gruplar, günümüze kadar isimlerini getirmiştir.

Ninja Gerçek Mi?

Ninjalar 14. ve 17. yüzyıllar arası gelişen bir askeri sınıf olurken, kendine has tarzı ile daha çok ajanları andırmaktadır. Bu iki yüzyıl arası altın çağını yaşayan Ninjalar dönemin popüler askerleri olup, nam saldı ve günümüze kadar ismini getirdi. Çağımızda daha çok film ve çizgi filmlerde gördüğümüz Ninjaları, artık askeri alanlarda göremiyoruz. Bunların yerine artık modern ajanlar varken, bazı kurslar halen Ninja eğitimleri vermektedir. Yani Ninja kavramı gerçek olurken, bu sadece filmlerde geçen hayali kahramanlar değildir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir