Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Yazarı Kimdir?

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Yazarı Kimdir?
08.02.2022 11:48
Pera Palas kitabı son günlerin en popüler romanlarından biri haline dönüştü. Pera Palas’ın gizemli hikâyesi, okuyucuların odak noktası oldu. Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının yazarı, etkileyici hikâyeyi okuyanlar tarafından sorgulanıyor.

Netflix Türkiye’nin Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi kitaptan uyarlama ile birlikte, kitap son derece popüler bir hale geldi. Pera Palas’ta Gece Yarısı romanı son günlerin en popüler romanlarından biri oldu. İnternet platformlarında stokları zor bulunan kitap etkileyici ve sürükleyici hikâyesi ile okuyucuları adeta büyülüyor. İstanbul’un caz ve sürgün dönemini anlatan ve adeta başyapıt olarak anılan bu romanın yazarı merakla sorgulanıyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı kitabın yazarının Charles King olduğu biliniyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Konusu Nedir?

Modern İstanbul’un doğuşunun sürükleyici bir dil ile aktarıldığı roman; Osmanlı İmparatorluğu’nun son demlerinde inşa edilmiş Türkiye Cumhuriyeti tarihinde türlü badireler atlatan Pera Palas ekseninde İstanbul’un payitahttan küresel şehre dönüşümünü anlatıyor. Beyaz Ruslar Grand Rue kaldırımlarında aile yadigârlarını satışa çıkarırken Halide Edip kadın hakları adına mücadele ediyor. Aynı zamanda Mustafa Kemal ulus devleti inşa ederken Troçki Büyükada’da sürgün hayatı yaşıyor ve geleceğin Papa XXIII. Johannes’i Nazi işgali altında bulunan Avrupa’dan kaçanlara bir şekilde yardım eli uzatıyor. Her milletten ajanın kol gezdiği İstanbul’da; Pera Palas yönetimi lobiye postunu seren ajanların müşterilere yer açmalarını istemek zorunda kalıyor. Kitap esrarengiz ve gizemli olaylar bütünü kurgusu ile okuyucuların gönlünü kazanmayı başarıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Kaç Sayfa?

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı yeniden gündem olmuş durumda. Başyapıt olarak anılan ve etkileyici kurgusu ile son derece olumlu yorumlara sahip olan kitabın kaç sayfa olduğu okuyucular tarafından merak ediliyor. Charles King tarafından kaleme alınan Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının 406 sayfa olduğu biliniyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Hangi Yayınevinin?

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı Charles King tarafından kaleme alınan okuyucular arasında son derece popüler bir roman. Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı, İstanbul’un etkileyici geçmişine, arka sokaklarına, bir dönemin ajanlarına ve Pera Palas’ın güzelliğine odaklanıyor. İçerisinde Mustafa Kemal Atatürk ve onun gibi önemli isimleri de barındıran kitap, geçmiş yıllarda basılmasına rağmen günümüzde hala popülerliğini koruyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı romanı hakkında okuyucular tarafından hala merak edilen birçok soru bulunuyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının hangi yayınevine ait olduğu da okuyucular tarafından sorgulanıyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı romanı farklı pek çok yayınevi tarafından piyasaya sürüldü. Ancak Pera Palas’ta Gece Yarısı romanın en bilinen ve en tercih edilen yayınevi baskısı Kitap Yayınevi’ne ait baskıdır. Kitap Yayınevi tarafından piyasaya sürülen Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı hala en sık tercih edilen yayınevi baskılarından biri.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Kitabı Ne Zaman Çıktı?

Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabı günümüzde hala popülerliğini koruyan bir yapıt. Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının ne zaman çıktığı güncel okuyucular tarafından merakla araştırılıyor. Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabının ilk baskısı 2015 yılında çıktı.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir