Beyaz Tenliler Nasıl Esmerleşir?

Beyaz Tenliler Nasıl Esmerleşir?
18.01.2023 20:13
Beyaz tenlilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlarla alakalı bir araştırma yaptık. Cilt tiplerine göre ne iyi gelir yazımızda paylaşımda bulunduk. Beyaz tenliler nasıl esmerleşir, kaç numara fondöten kullanmalı, güneşte kararır mı? Beyaz tenliler güneşten nasıl korunmalı, hangi renk giymeli, kaç günde bronzlaşır, sarı saç yakışır mı?

Beyaz tenli kişilerin esmer bir tene sahip olmak istemesi yanlış bir güneşlenme sonucu hep hüsranla sonlanmıştır. Bu yüzden yavaş yavaş ve kademe kademe olarak güneşlenmeleri gerekir. Aksi takdirde uzun süreli bir yanma ile vücudunda yanık ve daha kötü bir şekilde yanık meydana gelecektir. Her güne farklı dakikalar arayla güneşlenmeleri önerilir.

Beyaz Tenliler Kaç Numara Fondöten Kullanmalı?

Beyaz tenliler fondöten seçimlerinde çok dikkat etmelidir. Açık tenli oldukları için çok koyu renkli fondöten seçmeyip kendi tenlerine uygun ve fark yaratmayan kapatıcı özelliği olan fondötenleri seçmeleri gerekir. Eğer koyu renkli bir fondöten seçimi yaparlarsa vücutlarındaki diğer ten renginde fark ortaya çıkacaktır. Bu yüzden makyaj uzmanlarını da dinleyerek daha doğru hareket etmelidirler.

Beyaz Tenliler Güneşte Kararır Mı?

Beyaz tenliler güneşte kararabilir. Yani esmerleşir. Fakat bu işlemi doğru bir aşamada gerçekleştirmeleri gerekir. Çünkü direkt bir saat kadar güneş altında kalırlarsa kararma değil de yanık meydana gelir. Tam bir esme tene kavuşamazlar fakat tenlerinden bir iki ton şeklinde bir kararma meydana gelir. Aşırı beyaz bir tenin kararması belirli aralıklarla mümkün olur. Örneğin sauna giderek kararma gibi bir sonuçla karşılaşmak mümkün olacaktır.

Beyaz Tenliler Güneşten Nasıl Korunmalı?

Beyaz tenli kişiler güneşten yararlanmak için daha dikkatli olmaları gerekebilir. Çünkü tenlerinin beyaz olmasından ötürü yanıklar meydana gelebilir. Direkt güneş ışınlarının vücutlarına yansıması kısa sürede ağır yanıklara ve yanıktan sonra kararma gibi olumsuz sonuçların meydana gelmesini oluşturur. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürülmesi ve 10 dakikalık aralıklarla bir güneşlenmeleri gerekir.

Beyaz Tenliler Hangi Renk Giymeli?

Beyaz tenlilere daha çok koyu renkli kıyafetler yakışmaktadır. Çünkü ten renklerinin açık olması hem daha dikkat çeken bir uyum yakalamış olurlar. Tabi bazı açık renkli kıyafetlerde yakışabilir. Renklerin uyumu bir kıyafeti yakalayabilirsiniz. Koyu renkli bir parça giydiğiniz de alta ya da üste daha açık bir tonla kıyafet tercih edebilirsiniz.

Beyaz Tenliler Kaç Günde Bronzlaşır?

Beyaz tenli kişiler bir haftalık süreçte bronzlaşabilir. Çünkü bir gün içinde ve ilk güneşe çıkmakla güneşlenmeleri söz konusu değildir. Çünkü beyaz tenlilerin hassas cilt tiplerinden ötürü ilk gün uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak doğru olmayacaktır. Derinin yanması ve soyulması sonucu yanık izler kalabilir. Bu yüzden adım adım bir güneşlenme takvimi kendilerine uygulamaları gerekebilir. Haftalık olarak onar dakikalık süreç içinde bronzlaşabilirler. Kış aylarında saunaya da giderek yaz kış tenlerinin bronz kalmasını sağlayabilirler.

Beyaz Tenlilere Sarı Saç Yakışır Mı?

Beyaz tenlilere sarı saç yakışır. Fakat sarının da tonları vardır. Onları ayırt ederek saç boyamak gerekir. Açık renkli tenli kişiler bebek sarısı denilen bir tonda ve kumral ve sarı karışımı saç çok yakışan bir tondur. Aşırı koyu ve koyunun ağır tonlarını kullanmamaları gerekir. Koyu tonlar hem sert hem de doğal bir görüntü vermez.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir