Berk Keklik Nerede Yaşıyor?

Berk Keklik Nerede Yaşıyor?
18.10.2022 22:04
Berk keklik, sosyal medya platformlarında überküloz adıyla ün yapmış, bir internet fenomenidir. Berk keklik hakkında merak edilenler var. Berk Keklik nerede yaşıyor? Nerede okuyor? Nasıl ünlü oldu? Ne kadar kazanıyor? Sivas’ın neresinden? Kardeşi var mı? Berk Keklik hakkında merak edilenleri sizler için yanıtladık.

Uberküloz adıyla bilinen Berk Keklik, aslen Sivaslıdır. Sivas’ta Devlet Tiyatrolarının düzenlemiş olduğu oyunlarda yer almıştır. Annesi öğretmen babası ise Milli bir güreşçidir. Lisan eğitimi için Bahçeşehir Üniversitesi Gazetecik bölümünü tercih eden Berk Keklik, bu sebeple İstanbul’a gelmiştir. Halen İstanbul’da yaşamaktadır.

Berk Keklik Nerede Okuyor?

Berk Keklik 9 Mayıs 2000 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Bu eğitim sırasında çeşitli tiyatro oyunlarında yer almış, uzman eğitmenlerden eğitim almıştır.

Helen Bahçeşehir Üniversitesi reklamcılık bölümünde eğitim almaktadır.

Berk Keklik Nasıl Ünlü Oldu?

Sosyal medyanın son dönemlerdeki en başarılı isimlerinden biri. Vine adı verilen 6 sn’lik kısa videolar ile sosyal medyaya ilk adımlarını atmaya başladı. Kısa sürede yapmış olduğu eğlenceli videolar ile büyük bir takipçi kitlesine ulaştı.

Metro hattında, duraktan durağa adını vermiş olduğu bilgi yarışmasıyla adını daha fazla duyurmaya başlamıştır. Herhangi iki durak arasında, yolculara yöneltmiş olduğu eğlenceli sorularla insanların yüzünü gülümsetmeyi başarmıştır.

Soruların kendisi kadar cevapları da bir o kadar eğlenceli olan bilgi yarışmasının en son 2. Versiyonunu yayınlamıştır. Bilgi yarışmasının ardından cevabı doğru şekilde yanıtlayanlara ise Berk Kekliğin maske hediyesi var.

Instagram, Tiktok gibi platformlarda oldukça fazla takipçisi bulunan Berk Keklik çok izleniyor. 1 videosu 1. Gününde yaklaşık olarak 2 milyon izlenmeye ulaşabiliyor.

İnstagram/ uberkuloz

Tiktok/@uberkuloz

Youtube/uberkuloz

Berk Keklik Ne Kadar Kazanıyor?

Özellikle izlenme ve etkileşim oranı oldukça yüksek olan Berk Kekliğin aylık ne kadar kazandığı merak ediliyor. Reklam anlaşmaları ve takipçi sayısına bakıldığında iyi bir kazancı olduğu tahmin edilen Berk Keklik ise kazancını tam olarak açıklamamıştır.

Berk Keklik Sivas’ın Neresinden?

Berk Keklik Ali İhsan Varol’un fenomenleşen bilgi yarışması kelime oyununu sunmuştur. Bu kez Berk keklik soruları yöneltirken Ali İhsan Varol yarışmacı koltuğunda yer aldı.

Sivas doğumlu olan Berk Kekliğin tuttuğu takım ise bilinmemektedir.

Berk Kekliğin Kardeşi Var Mı?

Berk Keklik sınıf öğretmeni olan annesi Afife Keklik ve milli güreşçi olan babası Aytaç Kekliğin ilk çocukları olarak Sivas’ta dünyaya gelmiştir.

Henüz çocuk yaşlardayken tiyatroyla ilgilenen Berk Keklik 11 yaşındayken Kral Çıplak oyunu ile sahnelerde ilk oyununu sergilemiştir.

Daha çocuk yaşlarda tiyatroya duymuş olduğu tutku sebebiyle, birçok oyunda yer almış, tiyatro eğitmenlerinden okuldaki derslerini aksatmayarak, aynı anda eğitimler almaya başlamıştır.

Uberkuloz adıyla bilinen genç yetenek, Bahçeşehir Üniversitesinin yapmış olduğu kısa film yarışmasında en iyi senaryo ödülünü kazanmıştır.

Berk Keklik ailenin ilk çocuğudur. Ekin Keklik adında bir de kız kardeşi vardır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir