Bentley Hangi Ülkenin?

Bentley Hangi Ülkenin?
30.05.2022 13:06
Dünyada en ünlü ve en lüks araba markaları arasında Bentley gelmektedir. Bentley hakkında merak edilen bütün bilgileri sizin için yazımızda bir araya getirdik.

İngiltere’de kurulmuş olan Bentley markası lüks araçlar üreten bir markadır. İngiltere’de 1919 yılında kurulmuştur ve Bentley markasının sahibi Walter Owen Bentley’dir. İlk zamanlarda Bentley şirketi yalnızca, motor ve şasi üretmekteydi fakat, 1. Dünya Savaşı’nda uçak motorları üretmiş ve savaş sona erdikten sonra lüks otomobiller üretmeye başlamış olan Bentley markası lüks araç sınıfında oldukça başarılıdır. Lüks araba üretim firması olan Bentley 1931 yılında Rolls-Royce firması tarafından satın alınmış bir markadır. 1998 yılına kadar aynı çalışanlar ile yoluna devam eden Bentley firması lüks araçlarını her geçen gün daha kaliteli hale getirmeye başlamış ve Volkswagen firması 1998 yılında 430 milyon pound vererek Bentley markasını satın almıştır. Owen Bentley’in kurduğu Bentley şirketi, kendi çizgisini yakalamış ve dünyada bir fenomen olmayı başarmıştır.

Orta Doğu’ya gönderilmek üzere, sadece 15 adet özel Bentley Mulsanne üretilmiştir. Mulsanne Majestic ismi verilen sınırlı sayıdaki modelleri, lüksün ve zarafetin inanılmaz uyumunu taşımaktaydı. 1 Mulsanne üretimi tam 9 hafta sürmektedir. Ayrıca, 2012 yılında Bentley, Kraliçe 2. Elizabeth’in doğum gününün şerefine ayrıcalıklı otomobiller üretmiş ve yine farkını ortaya koymuştur. Eğer isterseniz evinizi Bentley markasının mobilyalarıyla süsleyebilirsiniz fakat bu biraz pahalı bir yatırım olur.

Bentley En Pahalı Arabası Nedir?

Bentley markasının ülkemizde en pahalı modeli, Fly İng Spur’dir. Ülkemizde araç fiyatlarının, diğer ülkelere göre pahalı olmalarının sebebi, dolar ya da Euro kurunun yüksek olması sebebidir. Vergi ücretleri de üzerine eklendiğinde ekstra bir pahalılık durumu ortaya çıkabilmektedir.

Bentley Logosunun Anlamı Nedir?

Bentley markasının muhteşem logosunun kanatların anlamı, Bentley şirketinin 1919'da yaptığı uçak motoru işinden kalmasıdır. Ayrıca, firma 1920'lerde otomobil üretmeye de başlamıştır. Ancak, logosu aynı kalmış ve değişmemiştir.

Bentley Neden Pahalı?

Kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve prestijli bir marka olması pahalı olmasının başlıca sebeplerindendir. Bentley markası arabaların pahalı olmasının en başlıca sebebi ise, el yapımı olmasıdır. Ayrıca, Bentley markasının araba satışları, yıllık satış miktarları bakımından oldukça düşük olması sebebi ile de fiyatlara etkendir.

Bentley Ne Zaman Kuruldu?

Bentley firması, 1919 tarihinde İngiltere’de kurulmuştur. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir