Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ay Taşı Özellikleri Nelerdir?
14.10.2022 16:31
Ay taşı adını sıklıkla duyduğumuz, özellikle kadınlara olan şifası ile bilinen doğal taşlardan bir tanesidir. Ay taşı özellikleri nelerdir, ne işe yarar, suya girer mi? Ay taşı nasıl temizlenir, aydan mı gelir, nerede bulunur? Sorularının cevaplarını sizler için cevapladık.

Ay taşı dişil enerjiyi temsil eden önemli bir doğal taştır. Ay taşı kadın hormonlarını dengeleme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda dengeleyici ve sakinleştirici özelliğe de sahiptir. Ay taşı duygular ile de ilişkili olduğu için aşk taşı da denmektedir.

Ay taşı ışığa tutulduğu zaman mor bir ışık ortaya çıkarır ve ay taşının orijinalliğini böyle teyit edebilirsiniz.  Çok narin bir yapıya sahip olan ay taşını takı olarak kullanırken daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir.

Ay Taşı Ne İşe Yarar?

Ay taşı insan duyguları ve sağlığı için birçok olumlu yönleri kendisinde taşır. Özellikle kadınlar tarafında kullanılan ay taşı birçok sorunda şifa olarak kullanılmaktadır. Ay taşı kadınların; menopoz, regl gibi dönemlerde rahatlamasını sağlamaktadır. Çakraları açan ay taşı kişide sezgileri kuvvetlendirir ve duygusal dengeyi korur. Bunun dışında ay taşının bilinen özellikleri arasında;

-         Doğum sancılarını hafifletme,

-         Regl döngüsünü düzenleme,

-         Kısırlığa iyi gelmesi,

-         Nazara iyi gelmesi,

-         Lenf sistemini güçlendirmesi,

-         Kramplara iyi gelmesi,

-         Toksinlerin atılmasına yardımcı olması,

-         Kişinin sezgilerini kuvvetlendirmesi gibi etkili yönleri de vardır.

Ay Taşı Suya Girer Mi?

Ay taşı enerjiyi etkileyen önemli doğal taşlardan bir tanesidir. Ay taşı su ile temas ettiği zaman suyun lezzetini de değiştirmektedir. Kadınlar için oldukça önemli olan ay taşı su ile temas ettiğinde dişil enerjiyi bedeninize taşır. Bundan dolayı küvetlerinize koyarak aynı zamanda banyo da yapabilirsiniz. Bu durum ay taşının enerjinize daha çabuk etki etmesini sağlayacaktır.

Ay Taşı Nasıl Temizlenir?

Ay taşı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Dışarından alınan bir darbe çabuk kırılmasına neden olabilir. Ay taşı açık renkli olduğu için oldukça çabuk kirlenebilmektedir. Ay taşı doğal bir taş olduğu için herhangi bir kimyasal maddenin değmesi yapısını bozacaktır.

Sabun ya da kimyasal ürünler ile temizlenen ay taşının doğal yapısı bozulur. Doğal yapısı bozulan ay taşı hiçbir işlev görmez. Ay taşını temizlemek için güneşe tutmanız ve bekletmeniz yeterli olacaktır.

Ay Taşı Aydan Mı Gelir?

Ay taşı ile ilgili iki görüş hâkim olmaktadır. Birinci görüşte ay taşının aydan geldiğine inanılırken ikinci görüş ise ay taşına, ay taşı denilmesinin sebebinin ay kadar parlak olmasındandır. Ay taşı dünyada farklı ülkelerde çıkarılan doğal bir taştır. Ay taşı adını Ay’dan alsa da geldiği yer Ay değildir.

Ay Taşı Nerede Bulunur?

Ay taşının birçok şifası bulunmaktadır. Doğada çok büyük bir oranda beyaz renkte bulunmaktadır. Diğer renkleri ise daha koyu ve daha değerlidir. Diğer renkleri daha değerli olduğu için oldukça pahalıdır.

Ay taşı, toprak ana taşı olarak da bilinmektedir. En değerli taşlar arasında olan ay taşı dünyada birkaç yerde bulunmaktadır. Ay taşının bulunduğu yerler;

-         Brezilya

-         Amerika

-         Almanya

-         Hindistan

-         Meksika

-         Tanzanya

-         Madagaskar ‘da bulunmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir