Astrologlar İstanbul Depremi İçin Ne Diyor?

Astrologlar İstanbul Depremi İçin Ne Diyor?
21.02.2023 22:00
Astrologlar İstanbul depremi için ne diyor? İstanbul depremi Balıkesir’i, Bursa’yı, Çanakkale’yi etkiler mi? İstanbul depremi en çok nereyi etkileyecek, denizde olacak mı, Düzce’yi etkiler mi? Kahramanmaraş depreminden sonra gözler İstanbul’da yaşanması muhtemel depreme çevrildi. Konu hakkında merak edilen detaylar şimdi sizinle.

Jeologlar yıllardır İstanbul’da gerçekleşmesi muhtemel deprem için vatandaşları uyarıyor. Bugüne dek İstanbul’un zemin ve deprem riskiyle alakalı binlerce çalışma yapan jeologlar olası deprem için dayanıklı ve sağlam olmayan bölgeleri deprem risk haritasında açıkça ortaya koydular.

Ancak deprem ile ilgili astrologlarda ön görülerde bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi geçtiğimiz günlerde ünlü astrolog Michaela’dan geldi.

Ünlü astrolog depremin yakın bir zamanda yaşanmayacağını, ancak önlem alınması gerektiğini söyledi. Ayrıca yakın bir zamanda görünmüyor olması hiç olmayacak demek değil dedi.

İstanbul Depremi Balıkesir’i Etkiler Mi?

Uzmanlar Balıkesir’in deprem riskinin İstanbul’dan daha fazla olduğunu söylemektedir. Ayrıca İstanbul’da olası bir depremin meydana gelmesi sonucunda birçok ilin bu durumdan etkilenmesi söz konusudur. Bu illerden biri de Balıkesir’dir.

İstanbul Depremi Bursa’yı Etkiler Mi?

Meydana gelmesi beklenen “Büyük İstanbul“ ya da Marmara depreminden Bursa ilinin etkilenip etkilenmeyeceği merak edilmektedir. Bursa 1.derece deprem riski taşıyan bölgede, hareketleri fayların üzerine kurulmuş bir şehrimizdir. İstanbul’a yakınlığından da kaynaklı olarak büyük İstanbul depreminden en fazla etkilenecek şehirlerin de başında gelmektedir.

İstanbul Depremi En Çok Nereyi Etkileyecek?

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkez üssü olarak arka arkaya gerçekleşen depremin ardından ülkede büyük bir endişe ve panik havası yaşanmaktadır. Bu depremin ardından İstanbul hakkında hiç de iyi olmayan yorumlar yapılmaya başlandı.

Yalnızca İstanbul da değil, aynı fay hattı üzerinde ya da yakının da bulunan şehirlerde de bir korku havası hakim. Peki öngörülen İstanbul depremi en fazla nereyi etkileyecek?

Sorunun cevabı yine alanında uzman bir Prof. Olan Celal Şengör’den geldi. Şengör “ İstanbul’un en yaşlı ilçeleri Beyoğlu ve Fatih’tir. Olası bir depremde maalesef çok büyük yara alacaktır“ dedi.

Bunun dışında aynı fay hattı üzerinde ya da yakınında bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bursa, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Kırklareli, Yalova’da depremden etkilenecektir.

İstanbul Depremi Çanakkale’yi Etkiler Mi?

Merkez üssünün İstanbul olacağı öngörülen büyük Marmara depremi için vatandaşlar bilgilendirilmeye başlandı. Olası bir deprem durumunda Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Çanakkale’nin bu depremden etkilenip etkilenmeyeceği de araştırılıyor. İstanbul’da bir deprem meydana gelirse Çanakkale’de bu depremden etkilenecektir.

İstanbul Depremi Denizde Olacak Mı?

Ünlü deniz jeolojisi Prof. Naci Görür Marmara depremi ile ilgi görüşlerini paylaştı. Depremin Marmara Denizi’nin altındaki fayda gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.  Kuzey Anadolu fayının kuzey kolu üzerinde gerçekleşmesi beklenen fay Gölcük’ten Tekirdağ’a kadar da uzanmaktadır.

İstanbul Depremi Düzce’yi Etkiler Mi?

İstanbul’da 7 ve üzeri çok şiddetli bir deprem olacağı görüşleri ortaya atılmaktadır. Depremler bir bölgeyi kısmen ve doğrudan olmak üzere iki şekilde etkilemektedir. Düzce olası bir deprem durumunda en fazla etkilenecek iller listesindedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir