Assos Plajları Nelerdir?

Assos Plajları Nelerdir?
14.06.2022 11:56
Assos, Çanakkale’nin eşsiz dinlenme noktalarından biri olarak yer alıyor. Assos plajları dikkat çekici noktaları ile tatilcilerin uğrak yeri haline dönüşüyor. Assos plajları neler olduğu ve ilgili konular bu sene tatil rotasını belirlemiş kişiler tarafından yakın mercek altına alınıyor.

Assos, Çanakkale’nin kafa dinlemelik tatil noktalarından yalnızca biri. Assos eşsiz plajları ile tatil severlerin rotasında belirleyici kriter olarak yer alıyor. Assos plajları; Kadırga Koyu, Assos Liman, Assos Yeşil Liman, Karuoba Koyu, Sivrice Koyu, Sokakağzı Koyu, Babakale Akliman Koyu gibi plajlardan oluşuyor. Bu plajlar tatilcilerin uğrak noktaları haline dönüşüyor.

Assos’a Hangi Ay Gidilir?

Assos tatil yapmak ve huzur bulmak isteyen kişiler tarafından ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer buluyor. Assos’a sadece yaz aylarında değil, yılın hemen her ayında ziyarette bulunulabilir. Assos’a tarihi kalıntıları görmek için gitmek isteyenlerin ise ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor.

Assos Denizi Tuzlu Mu?

Assos denizi hakkında bilinmeyen pek çok bilgi bulunuyor. Assos plajlarında tatil günlerini değerlendirmek isteyenler için denizin tuzlu olup olmadığı merak ediliyor. Assos denizinin hafif tuzlu olduğu biliniyor.

Assos Denizi Sıcak Mı?

Assos denizini değerlendirenler için suyun sıcak olmadığını belirtmekte fayda var. Assos denizi sıcak olmamakla birlikte soğuk derecelerde seyrediyor olup pırıl pırıl ve berrak görüntüsü ile tatilcilere keyifli anlar yaşatıyor.

Assos’ta Gezilecek Yerler Neresidir?

Assos’ta gezilecek yerler tatilcilerin araştırma konusu haline dönüşüyor. Assos’ta gezilecek yerler; Assos Athena Tapınağı, Assos Antik Kenti, Hüdavendigar Camii, Behramkale Köprüsü, Antik Tiyatro, Apollon Smitheus, Zeus Altları, Sivrice Plajı, Kadırga Koyu, Koruoba Koyu, Sokakağzı Koyu gibi yerler olarak tavsiye ediliyor.

Assos Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Assos araba kiralama nasıl yapılacağı bölgeye tatil için gidecek ve araba kiralamayı düşünen kişiler tarafından araştırılıyor. Assos araba kiralama yapmak için öncelikle hareket alanınıza yakın bir yerden araç kiralama konusunda uzman bir ekip ile görüşün. Araba kiralama konusunda bölge yakınlarında hizmet veren pek çok firma bulunuyor. Bütçenize ve firmaların fiyat durumlarına göre size en uygun noktayı seçip, ekiplerin yönlendirmesi ile araç kiralayabilirsiniz.

Assos Derinliği Kaç Metre?

Assos tarihi yapıları ve eşsiz plajları ile turistik açıdan hayli fazla ziyaretçi alan bölgeler arasında yer buluyor. Assos derinliği kaç metre olduğuna turistik amaçlı bölgeye ziyarette bulunacak kişiler tarafından araştırılıyor. Assos derinliği kaç metre olduğuna dair net kaynaklara sahip değiliz. Assos derinliği kaç metre olduğu tam olarak bilinmiyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir