Askerde Akıllı Saat Yasak Mı?

Askerde Akıllı Saat Yasak Mı?
10.10.2022 22:51
Askerlik her genç erkeğin yapması zorunlu tutulan vatani görevdir. Askerde akıllı saat yasak mı, powerbank yasak mı? Askerde alyans takmak yasak mı, bornoz yasak mı, boxer giymek, cüzdan yasak mı? Sorularınızın en güncel cevaplarını sizler için hazırladık…

Aslında asker saati ile hepiniz mutlaka karşılaşmışsınızdır. Tamamen fonksiyonelliğin öne çıktığı, askerlerin neredeyse bir parçası haline gelen bir alettir. Tabii ki onu yalnızca askere gidenler ya da oradan dönenler değil aynı zamanda tarzı için de kullanmak isteyen pek çok kişi mevcuttur. Daha önce de belirttiğimiz gibi asker saati denildiğinde akla neredeyse tamamen fonksiyonellik yani işlevsellik gelmelidir. Çünkü askerde daha kısıtlı imkanlarla teknoloji ile yakın olamazsınız. Bu nedenle daha gelişmiş saatler kullanabilmek yerine en sıradan olarak kullanabileceğiniz ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayacak bir saate ihtiyacınız olacaktır. Teknolojik aletleri askeriyeye sokmak yasak olduğu için akıllı saat gibi bir seçeneğiniz olmayacaktır. Askeriyede akıllı saat yasaktır.

Askerde Powerbank Yasak Mı?

Askerde kışlalarda priz genelde bir ile sınırlıdır. Ona da herkesin erişimi yoktur. Teknolojik aletler yasak olduğu için prize ihtiyacınız olmayacaktır. Askerde powerbank kullanılması yasaklar arsındadır. Askerlik görevi yapan her erkek, yanında elektronik bir cihaz taşımayacağını kesin bir şekilde öğrenmelidir. Bu tarz eşyaları taşıyor olmanız, askerlik sürenizin uzamasına neden olabilmektedir.

Askerde Alyans Takmak Yasak Mı?

Resmî asker kıyafeti ile söz, nişan, evlilik, devre yüzüğü dışında, memuriyetin ciddiyeti ile bağdaşmayan yüzük, bileklik, künye ve ziynet eşyası gibi takılar takılması yasaktır. Askerde herkesin eşit olması gerektiği düşünülerek takı gibi farklılık yaratıp dikkat çekecek unsurlar yasaklanmıştır. Sadece evlilikle ilgili yüzüklere izin verilmektedir.

Askerde Bornoz Yasak Mı?

Her ne kadar askerlere gerekli temel eşyalar sağlansa da askere gidenlere tavsiye edilen bazı kişisel eşyalar vardır. Şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu gibi şeyleri almanız faydalı olacaktır. Yüz havlusu ve banyo havlusu girişte verilmektedir. Bu sebeple askerin banyo için bornoz gibi bir eşya getirmesi gerekmemektedir.

Askerde Boxer Giymek Yasak Mı?

Yeşil ve haki rengi iç çamaşırlar serbesttir ve olması gereken iç çamaşırıdır. Yeşil tonuna yakın iç çamaşırlarda giyilebilir sıkıntı olmayacaktır. Siyah ve koyu tonlu dikkat çekmeyen renklere sahip iç çamaşırları örneğin; siyah, gri, koyu lacivert gibi renklerde olabilmektedir. Askerde boxer tarzı iç çamaşırı giyilebilmektedir.  Askere gitmeden önce sorun yaşamamak adına tercih etmeniz gereken renk tonları yeşil veya yeşile yakın renkler olması gerekmektedir. Farklı renklerde almış olduğunuz iç çamaşırlarını komutanlarınız gördüğünde size yasak olduğunu bildirecektir. Bazı askeri birliklerde ise komutanlar iç çamaşırlarının rengine karışmayacaklardır. Askeriyenin belirlemiş olduğu şartlara göre uygun iç çamaşırları mutlaka temin edilmelidir.

Askerde Cüzdan Yasak Mı?

Askerde belli zamanlar dışında para kullanımı yapılamaz. Bu nedenle cüzdan alırken boynunuza asıp saklayabileceğiniz, küçük, basit cüzdanlar tercih edilmesi gerekmektedir. Cüzdan yasak değildir fakat kurallar uygun olan, dikkat çekmeyen eşyalar tercih edilmesi gerektiği için özenli seçilerek alınmalıdır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir