Ali İhsan Yavuz Kimdir?

Ali İhsan Yavuz Kimdir?
07.06.2022 11:11
Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969’da Trabzon’un Yomra ilçesinde doğmuştur. Baba adı Rafet olan Ali İhsan Yavuz’un anne adı Emine’dir. Ali İhsan Yavuz’un kim olduğu, aslen nereli olduğu, eşinin kim olduğu, Ak partideki görevinin ne olduğu ve nerenin milletvekili olduğu hakkında tüm merak edilen bilgileri sizin için bir araya getirdik.

Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ali İhsan Yavuz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Sakarya Müftülüğü’nde çalışan Ali İhsan Yavuz, yaklaşık 10 yıl Sakarya Barosuna bağlı serbest avukat olarak görev yapmıştır. Ali İhsan Yavuz, Ak Parti ile birlikte siyasete başlamıştır. Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği üyesi olan Ali İhsan Yavuz’un 2017’de kitaplaştırdığı Hayırlısı Olsun adında bir kitabı bulunmaktadır.

Ali İhsan Yavuz Eşi Kimdir?

Ali İhsan Yavuz’un eşinin adı bilinmemektedir. Ali İhsan Yavuz’un 4 çocuğu vardır.

Ali İhsan Yavuz Aslen Nerelidir?

Ali İhsan Yavuz aslen Trabzonludur. Ali İhsan Yavuz’un doğum yeri Trabzon Yomra'dır.

Ali İhsan Yavuz Ak Partideki Görevi Nedir?

Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’dır. Ali İhsan Yavuz; Sakarya Merkez İlçe Başkanlığı, Sakarya Ak Parti Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Sakarya Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve Sakarya İl Başkan Yardımcılığı gibi birçok teşkilatta yaklaşık 10 yıl görev yapmıştır. Bunun yanı sıra Ak Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak 7 yıl görev yapan Ali İhsan Yavuz, Eylül 2017 ile Ağustos 2018 arasında AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak görev yapmıştır. 18 Ağustos 2018 tarihinde ise düzenlenen Ak Parti 6. Olağan Kongresi ile birlikte Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Ali İhsan Yavuz Nerenin Milletvekilidir?

Ali İhsan Yavuz, Sakarya’nın milletvekilidir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ali İhsan Yavuz, 24. 25. 26 ve 27. dönemde Ak Parti Sakarya Milletvekili olarak seçilmiştir. Bununla birlikte Ali İhsan Yavuz, İnsan Haklarını İnceleme Komisyon üyeliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu üyeliği ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Sözcülüğü gibi alanlarda görev almıştır. Ali İhsan Yavuz, Arapçe ve İngilizce’yi düşük seviyede bilmektedir.

Ali İhsan Yavuz Kaç Yaşındadır?

Ali İhsan Yavuz 52 yaşındadır. Ali İhsan Yavuz 7 Temmuz 1969 tarihinde doğmuştur.

Ali İhsan Yavuz Eğitim Durumu Nedir?

Ali İhsan Yavuz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukat olan Ali İhsan Yavuz, 10 yıl serbest avukat olarak görev yapmıştır. Evli ve 4 çocuk babası olan Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili olarak seçilmiştir. Daha sonra ise farklı birçok görev üstlenmiştir. Ali İhsan Yavuz, Ak Parti 6. Olağan Kongre’den sonra ise Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir