Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü Nedir?

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü Nedir?
24.06.2022 11:00
Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü aileler ve kurumlar için planlar, denetimler ve eğitimler hazırlamayı amaçlar. Bölümün mezunlarına çeşitli iş olanakları tanıyan Aile ve Tüketici Bilimleri yeni alan tercihinde bulunacak kişiler tarafından ilgi görüyor. Aile ve Tüketici Bilimleri ne olduğu aday öğrenciler tarafından sorgulanıyor.

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü; 4 senelik bir lisans bölümü alanıdır. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünün amacı başta aile olmak üzere çalışılan kurumun ve toplumun yaşamının uluslararası anlamda yaşam kalitesini üst seviyelere çıkarmaya yardımcı olacak, aile bireylerinin ailelerinin ve kurumların ekonomik kaynaklarını planlayabilecek, verimli bir hale getirecek, tüketici davranışlarını analiz edecek bireyler yetiştirmek üzerine kuruludur. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü için tercih yapacak adayların planlama yapabilme, kurumsal şirketlere ayak uydurabilme, disiplinli ve sorumluluk sahibi olabilme yeteneği bulunması tavsiye edilir.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünde tercih yapacak ve alanda meslek hayatını sürdürecek kişiler için üniversiteler araştırma konusu oldu. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğu aday öğrenciler tarafından dikkat çekiyor. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü şimdilik sadece Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim faaliyeti gösteriyor.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü mezunları; aileler ve ilgili kurumlar için planlama işleri yapar. Aile ve Tüketici Bilimleri mezunları kurumlar adına planlar yapmak ile birlikte denetimler ve eğitimler düzenleyebilir. Ayrıca bu bölümün mezunları toplumsal sorunlar ve psikolojik problemler üzerine araştırmalar yapıp analizler ve raporlar sunar. Bu şekilde ailelerin ve kurumların yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlarlar. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü mezunları; Bakanlıklar, Okullar, Hastaneler, Oteller ve Özel Şirketlerde çalışma gösterebilirler.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü Kaç Yıllık?

Aile ve kurumlar adına planlamalar yapan Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü için merak edilen sorular araştırma konusu haline dönüştürülüyor. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü kaç yıllık olduğu bu konular arasında yer buluyor. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü 4 yıllık eğitim veren bir lisans alanıdır.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü İçin Kaç Net Gereklidir?

Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü Hacettepe Üniversitesi için;

TYT Türkçeden 24,75

TYT Sosyalden 12,00

TYT Matematikten 2,75

TYT Fenden 0,00

AYT Matematikten 0,75

AYT Türkçeden 12,00

AYT Tarihten 2,25

AYT Coğrafyadan 3,75 net gereklidir.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Ne Kadar Maaş Alır?

Aile ve Tüketici Bilimleri mezunları ile ilgili bilinmeyen detaylar internet platformlarının araştırma konusu haline dönüşüyor. Aile ve Tüketici Bilimleri bölümü mezunları ortalama maaş aralığı 4.500 TL ile 5.500 TL olarak belirtiliyor.

Aile Ve Tüketici Bilimleri Okuyan Ne Olur?

Aile ve Tüketici Bilimleri okuyanlar spesifik bir unvan ile anılmaz iken mezunlar aile yaşantısı eğitimi, tüketici eğitimi ve korunması, kurum ev idaresi alanları içerisinde araştırmacı, eğitimci, planlamacı, danışman ve yönetici olarak çalışabilirler. Aile ve Tüketici Bilimleri mezunları aileler ve kurumlar adına pek çok farklı görev içerisinde yer alabilir ve danışmanlık görevi üstlenebilirler. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir