Şilili Yazar Ve Şair Pablo Neruda Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Şilili Yazar Ve Şair Pablo Neruda Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?
12.08.2022 12:17
Pablo Neruda, insanların ilgisini çekmeyi başarmış yazar ve şairdir. Pablo Neruda ölüm nedeni nedir, evli midir, eşi kimdir, çocuğu var mı, eserleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Pablo Neruda hakkında merak edilen çeşitli konular mevcuttur. Pablo Neruda Şili, Parral'da doğdu. Babası onun yazı ve edebiyata olan ilgisine karşı çıktı, ancak Neruda 16 yaşındayken zaten bir gazeteci ve yazar olarak çalışıyordu. 1921'de oradaki üniversitede Fransızca okumak için Santiago'ya taşındı, ancak kısa süre sonra kendini şiire adamaya başladı. zaman. Neruda bir şair olarak ün yapmış olsa da, fakir kaldı, bu yüzden Asya ve Avrupa'da diplomat olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Şili Komünist Partisi senatörüydü. 1921'de Pablo Neruda, Veinte Poetas de Amor y Una Canción Desperada (Yirmi Aşk Şiiri ve Çaresizliğin Şarkısı) başlıklı şiir koleksiyonunu yayınladı. Bu, onu önde gelen bir şair ve aşk ve erotik yorumcusu olarak kurdu. Asya'da bir diplomat olarak yaptığı resmi seyahatler Neruda'yı güçlü bir şekilde etkiledi ve bu, Residencia en la tierra (1933 ve 1935) (Yeryüzünde İkamet) başlıklı iki ciltlik şiire yansıdı. Neruda'nın Komünist sempatileri, tüm Güney Amerika kıtası hakkında epik bir şiir olan Canto General (1939) adlı çalışmasında açıktır.

Pablo Neruda’nın Doğum Tarihi Ve Ölüm Tarihi Nedir?

Pablo Neruda’nın doğum ve ölüm tarihi insanlarımızın merak ettiği bir konu olmuştur. Pablo Neruda 12 Temmuz 1904 tarihinde dünyaya gözlerini açıp 23 Eylül 1973 tarihinde ise dünyaya gözlerini yummuştur.

Pablo Neruda’nın Eşi Kimdir?

Pablo Neruda’nın eşinin kim olduğu araştırılan bir konu haline gelmiştir. Pablo Neruda’nın ilk eşi Maryka Antonieta Hagenaar Vogelzang, ikinci eşi Delia del Carril, üçüncü ve son eşi ise Matilde Urrutia’dır.

Pablo Neruda’nın Çocuğu Var Mıdır?

Pablo Neruda’nın çocuğunun olup olmadığı merak konusu haline gelmeyi başarmıştır. Pablo Neruda’nın 3 evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır ve onun da adı Malva Marina Trinidad Reyes’tir.

Pablo Neruda’nın Kitapları Nelerdir?

Pablo Neruda’nın kitaplarının neler olduğu okur severlerin araştırdığı bir konudur. Yirmi Aşk Şiiri ve Umutsuz Bir Şarkı, Aşk Şiirleri, Yüz Aşk Sonesi, Yaşadığımı İtiraf Ediyorum, Obras, Canto General, Yürekteki İspanya, Yeryüzünde Konaklama, Kuruntular Kitabı Pablo Neruda’nın kitaplarından bazılarıdır.

Pablo Neruda Nerelidir?

Ünlü yazar ve şair Pablo Neruda’nın nereli olduğu merak edilir. Pek çok kitaba sahip olan ünlü yazar ve şair Pablo Neruda Şilili bir şahsiyettir.

Pablo Neruda Hangi Üniversiteden Mezun Olmuştur?

Pablo Neruda’nın hangi üniversiteden mezun olduğu insanlar tarafından araştırılır. Şilili yazar ve şair Pablo Neruda, Şili Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Pablo Neruda’nın Ölüm Nedeni Nedir?

Pablo Neruda’nın ölüm nedeninin ne olduğu insanları meraklandırmaktadır. Pablo Neruda’nın ölüm nedeni prostat kanseri olarak yansıtılsa da ünlü şahsiyetin öldürüldüğüne dair iddialar da mevcuttur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir