2 Aylık Bebek Ne Kadar Uyur?

2 Aylık Bebek Ne Kadar Uyur?
13.12.2022 20:41
Bebek gelişimi doğduğu andan itibaren özenle yapılması gerekir. Bebeğinizin 2 aylık süreçlerinde neler yapabilirsiniz, araştırarak yazımızda paylaştık. 2 aylık bebek ne kadar uyur, neden uyumaz, kaç dakika emer, neden kusar? 2 aylık bebek ayda kaç kilo almalı, 2 aylık bebek anne karnında hissedilir mi, annesini tanır mı?

2 aylık bebek gelişimi oldukça hızlı ve yorucu bir süreç olabilir. Kolik bir bebeğe sahipseniz ve gaz problemi varsa bu dönemler anneleri en zorlayıcı anlardan biridir. Uyku problemi de bebeklerin kendi yapılarına göre değişiklik gösterir. Eğer sürekli ağlayan ve gaz sorunları olan bebeğiniz varsa saatlerce uyumayabilir. Fakat gaz problemi beş dakikalık bir bebeğiniz varsa günlük 15 saat uyuması normal olacaktır. Uyuma Aralıklarını 2 saat aralığında ayarlayabilirsiniz. Bu uyku düzenini bebeğinize alıştırırsanız bu düzende gidecektir.

2 Aylık Bebek Neden Uyumaz?

2 aylık bebekler gaz problemi ya da vücudundaki diğer bölgelerinde büyümeden dolayı gelişimi yüzünden uyumayacaktır. Genelde uyumayan bebeklerin problemi ve uyumama nedenleri gaz sancısı olmaktadır. Çünkü mideleri anne sütünü ya da mamaları kaldırmaz. Bununla beraber bebekte ciddi bir gaz sancısı olacaktır. Annenin eğer emzirerek bebeğini büyütüyorsa gaz yapmayan yiyeceklere özen göstermesi gerekir. En geç 5 aylık olana kadar gaz probleminin tamamen bitmesi için bu zaman aralığında daha dikkatli beslenmeleri sağlıklı olacaktır.

2 Aylık Bebek Kaç Dakika Emer?

2 aylık bebekler 10 ya da 20 dakika emmesi gerekir. Daha azı veya çoğu bebek için uygun değildir. Eğer 10 dakikadan az emiyorsa diğer memenize geçirin. Diğer memenizi emmiyorsa bir yarım saat bekleyerek tekrar deneyin. Böylece doymasına yardımcı olursunuz.

2 Aylık Bebek Neden Kusar?

2 aylık bebeklerin emdikten sonra kusma nedenleri sindiremedikleri için olur. Bebeklerin midelerinin fazla şekilde doldurma neticesinde midenin fazlalığı sindiremediği için kusma eyleminde bulunur. Bir de bebeği emdirdikten sonra fazla sallıyor ve vücudunu hareket ettirmek bebeğin kusmasına neden olacaktır. Emdikten bir süre yatırmalı ya da kendi kucağınızda sabit şekilde tutmanız gerekir.

2 Aylık Bebek Ayda Kaç Kilo Almalı?

Bebeklerin doğduktan sonra en fazla 600 gr ile 1 kilo arasında aylık almaları gerekir. 600 gramın altında alınan kilonun bebeğin bünyesinde rahatsızlık olmasına neden olacaktır. Sütün yetmiyorsa doktor kontrolünde mama ile başlangıç yapabilirsiniz. 1 kilodan daha fazlasını alıyorsanız emzirme dakikalarını daha azaltmanız gerekir.

2 Aylık Bebek Anne Karnında Hissedilir Mi?

2 aylık bebek anne karnında hafif hissedilmeye başlanır. Bebeklerin içindeki duruşu ve kilosuna göre tekme atışları ile bu hissetme daha fazla hissedilecektir. Bu yüzden 2 aylık bebeği artık anne hisseder ve hamile olduğunun daha çok farkına varmasına neden olur.

2 Aylık Bebek Annesini Tanır Mı?

Bebekler doğduktan sonra bir süre çevresini puslu şekilde görür. Gözleri henüz gelişmemiş ve gelişimin erken evresinde olmaktadır. 2 aylıkken çok yakınına yakınlaşarak sizi tanımasına yardımcı olabilirsiniz. Tam net şekilde tanıması 3 ya da 5 aylık içinde olacaktır. Bu bebeklerin gelişim özelliklerine göre değişir. Ama 2 aylık süreçlerde hala puslu özellikle ışık ve renkli kıyafetlere daha yoğun odaklanırlar. Çünkü onların uzaktan fark edilmesi kolay olacaktır. Annesini kokusundan tanıyarak bu dönemde onlara yaklaşma eyleminde bulunurlar.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir