Zihinsel Engelli Olan Ağabeyini Silahla Öldürdü, Kardeşin İtirafı Şoke Etti!

Zihinsel Engelli Olan Ağabeyini Silahla Öldürdü, Kardeşin İtirafı Şoke Etti!
27.06.2022 13:28
İstanbul Büyükçekmece'de bir sitede aile vahşeti yaşandı. Zihinsel engelli Kadir Kaplan, kendi evinde kardeşi tarafından silahla öldürüldü. Korkunç olayın ardından katil kardeş göz altına alındı. Kardeşinin itirafı şoke etti. Katil kardeşin, ağabeyini acılarından kurtarmak için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

İstanbul Büyükçekmece'de engelli şahıs, kardeşi tarafından öldürüldü. Gözaltına alınan şüpheli kardeşin itirafı şoke etti. Olay, saat 20.30 sıralarında Güzelce Mahallesi'nde bulunan bir sitede yaşandı. İddiaya göre, zihinsel engelli olduğu öğrenilen Kadir Kaplan (35) evlerinde kardeşi İbrahim Enes Kaplan (28) tarafından silahla vuruldu.

Katil Kardeş Gözaltına Alındı

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kadir Kaplan'ın hayatını kaybettiği belirlenirken, İbrahim Enes Kaplan polis ekiplerince gözaltına alındı.

İtirafı Kan Dondurdu

Zihinsel engelli olan ağabeyini silahla vurarak öldüren, katil kardeş İbrahim Enes Kaplan ilk ifadesini verdi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınmış olan katil kardeş İbrahim Enes Kaplan’ın olay hakkında vermiş olduğu ifade kan dondurdu. Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen İbrahim Enes Kaplan, cinayeti itiraf ettiği ilk ifadesinde acılarından kurtarmak için ağabeyini öldürdüğünü ileri sürdüğü öğrenildi. Yaşanılan olay sonrası İbrahim Enes Kaplan ve Kadir Kaplan’ın ailesi büyük bir üzüntü içerisine girdi. Çocuklarından biri katil olan diğeri vefat eden aile halen büyük şokta. İbrahim Enes Kaplan’ın işlediği cinayet üzerine vermiş olduğu ifadede kendince haklı sebeplerinin olması, olayı duyan herkesi şoke etti. Özellikle de ağabeyini bu derece soğukkanlı bir şekilde öldürüp, ifadesinde onu acılarından kurtarmak istediğini öne süren İbrahim Enes Kaplan için emniyetteki işlemlerin halen devam ettiği de ayrıca belirtilenler arasında yer alıyor. İbrahim Enes Kaplan’ın psikolojik sorunlarının var olduğunun belirlenmesinin ardından, zihinsel engelli olan ağabeyini öldürmüş olması üzerine ne kadar ceza alacağı, dava sürecinin nasıl ilerleyeceği şimdiden merak edilenler arasında yer almakta. Olay yeri inceleme ekipleri incelemelerde bulunurken, Kadir Kaplan'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kardeş İbrahim Enes Kaplan'ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir