Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir? Hakkında En Çok Merak Edilenler!

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kimdir? Hakkında En Çok Merak Edilenler!
04.08.2022 12:25
ÖSYM başkanının değiştirilmesinin ardından, yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy hakkında araştırmalar sürmektedir. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşındadır, evli mi? Bayram Ali Ersoy nereden mezun olmuştur, AKP ile ilişkisi nedir? İşte detaylar…

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy hakkında oldukça merak edilen pek çok farklı konu vardır. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy hakkında en çok merak edilen konular; kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu, evli olup olmadığı, nereden mezun olduğu, eski işinin ne olduğu, AKP ile ilişkisinin ne olduğudur.

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy Kaç Yaşındadır?

Bayram Ali Ersoy hakkında sıkça araştırılan konulardan biri kaç yaşında olduğudur. Bu noktada konu hakkında açıklama yapacak olursak; Bayram Ali Ersoy 1974 doğumlu olup, günümüzde 48 yaşındadır.

Bayram Ali Ersoy Aslen Nerelidir?


Bayram Ali Ersoy hakkında sıkça araştırılan bir başka konu da aslen nereli olduğudur. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy İstanbul doğumlu olmasına karşın aslen Ispartalıdır.

Bayram Ali Ersoy Evli Mi?

Bayram Ali Ersoy’un ÖSYM başkanlığının getirilmesinin ardından hakkındaki araştırmalar sürüyor. Bayram Ali Ersoy hakkında en çok meral edilen konulardan biri evli olup olmadığıdır. Bu noktada; Bayram Ali Ersoy’un evli ve 2 çocuk babası olduğunu söyleyebiliriz.

Bayram Ali Ersoy Nereden Mezun Olmuştur?

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlamış olan Bayram Ali Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de ise profesör unvanını almıştır.

Bayram Ali Ersoy Eski İşi Nedir?

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler gibi farklı konular kapsamında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan pek çok makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yaptığını da belirtmemiz lazım.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020 yılından bu zamana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Bayram Ali Ersoy AKP ile İlişkisi Nedir?

Bayram Ali Ersoy hakkında pek çok farklı söylem vardır. Bayram Ali Ersoy’un ÖSYM başkanlığına getirilmesinin ardından, ortaya atılan iddiaların sayısı oldukça fazla. Bu iddialardan biri de; Bayram Ali Ersoy’un AKP ile ilişkisi olduğudur. Her ne kadar bu konuda farklı söylemler olsa da günümüzde kanıtlamış olan bir inceleme yoktur. Yani Bayram Ali Ersoy’un AKP ile ilişkisi olup olmadığı bilinmemektedir.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

News Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir