Yeni Korona Hatırlatma Dozu Kimlere Yapılacak? Hatırlatma Dozu Ne Zaman Başlıyor?

Yeni Korona Hatırlatma Dozu Kimlere Yapılacak? Hatırlatma Dozu Ne Zaman Başlıyor?
11.07.2022 13:43
Sağlık Bakanlığı, Covid Aşısı hatırlatma dozu randevularını açtı. Peki, yeni korona aşısı hatırlatma dozları nasıl yapılacak? Hatırlatma dozu aşıları hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Koronavirüs vakalarındaki artışın ardından Aşı olmak isteyenler için Hatırlatma Dozu randevusu açıldı. E-nabız sistemine tanımlanan aşılar bugünden itibaren randevu alınıp olunabilecek. Hatırlatma dozu randevuları için Biontech, Sinovac ve Turkovac aşıları erişime açıldı.

HATIRLATMA DOZU AŞISI KİMLERE YAPILACAK?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron varyantına bağlı koronavirüs vakalarının artış gösterdiğini belirterek, "50 yaş üstüyle risk grubundakilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu grubun, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini bilhassa koruması gerekmektedir. Maskeyi zaruri kılan durumları hepimiz biliyoruz" demişti.

HATIRLATMA DOZU RANDEVUSU NASIL ALINIR? 


Aşı randevusu ''mhrs.gov.tr ve enabiz.gov.tr" siteleri ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabiz mobil uygulamaları üzerinden alınabiliyor.

Öncelikli grupta olup olmadığını, aralarında boşluk olacak şekilde "AŞI", "T.C. kimlik numarası" ve T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesini yazarak 2023'e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir