Tüp Mide Ameliyatı Diren Ne Zaman Çıkar?

Tüp Mide Ameliyatı Diren Ne Zaman Çıkar?
19.10.2022 23:47
Kilo ile ilgili problemlerinizi ortadan kaldırmak için tıbbi yardımlar alabilirsiniz. Tüp mide ameliyatı bu tedavilerden biridir. Tüp mide ameliyatı diren ne zaman çıkar, ameliyat sonrası sigara içilirse ne olur, katı sıvı ayrımı ne zaman biter, yatış pozisyonu ne olmalı? İz kalır mı, ne zaman normal beslenmeye geçilir, çikolata ne zaman yenir?

Modern hayatın getirdiği olumsuz etkilerden biri de kilo olmaktadır. Kilolar ile baş edemezseniz bunu cerrahi işlem ile ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır. Tüp mide ameliyatı son yıllarda çok gündeme gelerek tercih edilir. Peki, ameliyattan sonra direnin ne zaman çıkması gerekir. Kişiden kişiye değişen bir süreç olmaktadır. 3 gün ile 2 haftalık bir süreçte çıkartabilir. Kişilerin bünyelerine göre değişiklik göstermektedir.

Tüp Mide Ameliyat Sonrası Sigar İçilirse Ne Olur?

Belirli ameliyatlardan sonra sigara ve alkolün tüketilmemesi gerekir. Sigarayı da tüp mide ameliyatından sonra içilmemesi lazımdır. Çünkü yeni yapılmış bir ameliyat özellikle bu ameliyat mide ise sigaranın vereceği zararları saymakla bitmez. Hem sağlık açısından hem de ameliyatının çöpe gitmesini sağlarsınız. Eğer tiryaki derecesindeyseniz doktorunuza sorarak sizlere belirli adetlerde içmenizi tavsiye eder. Bunun gibi bir durumla karşı karşıya gelmemek için sigarayı bırakmanız tüp mide ameliyatından önce bırakılması önerilir.

Tüp Mide Ameliyatı sonrası Katı Sıvı Ne Zaman Biter?

Yemeklerden önce alınan sıvı tüketimi midenin genişlemesine neden olmaktadır. Tüp mide ameliyatında bu durumu önlemek amacıyla yemeklerden yarım saat önce sıvı alımı durdurulması gerekir. Midenin genişlememesi bu durumda önemli olduğu için dikkat edilmesi gerekilir. Katı sıvı kullanımı gibi gereklilikleri de 1 ay gibi süreç içinde bırakılması sağlanır. Sağlık kişiden kişiye değiştiği için bu süreçlerin değişiklik gösterdiği de belirtmek isteriz.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yatış Pozisyonu Ne Olmalı?

Ameliyat olduktan sonra dikişlerin acıması yatma pozisyonlarımızı da etkiler. Tüp mide ameliyatı sonrası yan ve yüzüstü yatabiliriz. İlk ameliyat günü yat yatmamız daha kontrollü şekilde hareket etmemizi sağlar. Bu açıdan yüzüstü pozisyonunu taburcu olduktan sonra yatabiliriz.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Tüp mide ameliyatlarından sonra iz kalma ihtimali yüksektir. Göbek deliğinin üst kısmında mide deliği izi oluşur. Bunu estetikle kapatabiliriz. Diğer türlü küçük de olsa iz kalması mümkün olacaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Normal Beslenmeye Geçilir?

Normal beslenme seviyesine 2 hafta süreçte diyetisyen eşliğinde geçmeniz önerilir. Daha erken başlarsanız midenizde hassaslık ve kötü sonuçlar olabilir. Bu açıdan doktor kontrolü veya sizleri kontrol edecek sağlık uzmanları ile karar verilmeli.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Çikolata Ne Zaman Yenir?

Tüp mide ameliyatı sonrası normal yiyecekler ve çikolata tarzı yiyeceklerin yenmesi için bir süreci tamamlamak gerekir. Bu süreç 2 haftalık gibi bir zaman dilimine denk gelir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir