Tatar Çölü Kitabı Konusu Nedir?

Tatar Çölü Kitabı Konusu Nedir?
01.10.2022 14:41
Birçok okur severin özellikle tekrar tekrar okumaktan zevk aldığı kitaplar vardır. Bu kitapların bazıları ise konularının güncelliğini asla kaybetmemektedir. Tatar çölü kitabı, Uçurtmayı Vursunlar ve Utopia kitabı konusu nedir? Uğultulu Tepeler, Veba Geceleri ve Vuslat kitabı konusu nedir? Tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Tatar çölü kitabının konusu birçok okur sever tarafından araştırılmaktadır. Kitabın ana karakteri olan teğmen Giovanni Drago ilk görev yeri olarak Tatar çölündeki Bastiani kalesine tayin edilmiştir. Bastiani kalesinde vaktinde hayal ettiği o zafer tutkusunu yaşayacağını düşünmüştür. Ancak askerliğin tüm monotonluğunu yaşamış ve hayatı boyunca beklediği an hiç gelmemiştir. Bu kitap Teğmen Giovanni Drago’nun hayatın sıradanlığı içerisinde nasıl kaybolduğunu anlatmaktadır.

Uçurtmayı Vurmasınlar Kitabı Konusu Nedir?

Uçurtmayı Vurmasınlar kitabı binlerce okur sever tarafından okunmuştur ve kitabın konusu okur severler tarafından çok merak edilmiştir. Küçük bir çocuğun dışarda kimsesi olmadığı için kafes olarak adlandırdığı cezaevinde annesi ile kalmasını ve tahliye olan çok sevdiği İnci’ye yazılan mektupları konu almaktadır.

Utopia Kitabı Konusu Nedir?

Utopia kitabında, ütopya adında bir ideal ülke vardır. Kitabı içerisinde ideal bir ülkenin nasıl olması gerektiğiyle ilgili konuşmalar yer almaktadır. Ütopya adı verilen bu ülkede 54 şehir vardır ve sadece tek bir dil konuşulmaktadır. Sınıf ayrımı ve din ayrımı asla yapılmamaktadır. Ve kimse savaşmamaktadır. Bu şekilde ideal bir ülkenin olacağına inanılmaktadır. Kitabın konusu da bu düşünce üzerine yönelmiştir. Ütopya kitabı ile mükemmel olan ülkenin nasıl olacağı anlatılmak istenmektedir.

Uğultulu Tepeler Kitabı Konusu Nedir?

Uğultulu tepeler kitabı ihtiras dolu bir aşk hikayesini anlatmaktadır. İngiliz edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. 19. Yy’da İngiltere de yaşayan Earnshaw ailesinin kızı olan Catherina ile evlatlık olan Heatcliff arasında geçen sancılı aşk hikayesi şiirsel bir dille anlatılmıştır.

Veba Geceleri Kitabı Konusu Nedir?

Veba geceleri, Orhan Pamuk’un en değerli kitapları arasında yer almaktadır. Veba Geceleri kitabında veba karantinası kurallarına uyulması için uğraşan insanların vebayla, adadaki geleneklerle ve ölüm tehditleriyle olan savaşını anlatmaktadır. Ve karantina zamanında adada yaşanan aşklar da anlatılmaktadır.

Vuslat Kitabı Konusu Nedir?

Türk edebiyatında Vuslat adında birçok eser vardır. Recaizade Mahmut Ekrem’ in Vuslat kitabı tiyatro türündedir ve küçükken satın alınan cariye Naime’nin hikayesi anlatılmaktadır. Şükran Ovalı’nın Vuslat kitabında ise ressam Yaşar Çallı’nın geçmişten günümüze kadar olan hayatı ele alınmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir