Tanju Özcan Kimdir?

Tanju Özcan Kimdir?
15.11.2022 21:58
22 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili seçilerek göreve başlayan Tanju Özcan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Belediye başkanı olarak seçilmiştir. Tanju Özcan kimdir, neden ihraç edildi? Tanju Özcan hangi partiden, aslen nereli, açıklamaları nelerdir? Tanju Özcan’ın boyu kaçtır, disiplin kurulu kararı nedir? Tanju Özcan evli mi, ne yaptı? Tanju Özcan hakkında en çok merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Türk avukat ve siyasetçi olan Tanju Özcan 12 Aralık 1973 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır. Öğretmen olan Galip Bey ve Emine Hanım’ın oğlu Tanju Özcan Bolu ili Mengen ilçesinde doğmuştur. Milletvekili seçilmeden önce Bolu spor yöneticiliği görevini yapmış olan Tanju Özcan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra uzun süre serbest avukat olarak çalışmıştır.

Tanju Özcan Neden İhraç Edildi?

Bolu Belediye Başkanı olan Tanju Özcan 16 Mayıs 2022’de Bolu belediye meclisi toplantısında oylama sırasında elini kaldıran Adalet ve Kalkınma Parti (AKP) meclis üyesi Hacer Çınar’a  ‘’ Bana neden el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım, ayıp oluyor. ’’ sözlerinden dolayı kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Tanju Özcan bu sözlerin ihraç için bahane olduğunu söylemiştir.

Tanju Özcan Hangi Partiden?

1973 Bolu doğumlu avukat ve siyasetçi olan Tanju Özcan 2011 ve 2019 yılları arasında Bolu milletvekili seçilmiş ve görev yapmıştır. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) Bolu belediye başkanı olarak seçilmiştir. Bolu Belediye Başkanı olarak seçilen Tanju Özcan Cumhuriyet Halk Partisindendir.

Tanju Özcan Aslen Nereli?

Cumhuriyet Halk Partisinden kesin ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bolu ili Mengen ilçesi Turna köyünde doğmuştur. Tanju Özcan aslen Boluludur. Bolu Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan bir ilimizdir.

Tanju Özcan’ın Boyu Kaçtır?

1996 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1997 ve 1998 yıllarında yüksek lisansını yapan Tanju Özcan’ın boyu hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Tanju Özcan Disiplin Kurulu Kararı Nedir?

CHP Merkez Yönetim Kurulu parti ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar nedeniyle Tanju Özcan için ihraç talebi etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu, 13 Haziran tarihinde kesin ihraç talebiyle sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için toplandı. Bu toplantıda katılanların oy birliği sonucunda Tanju Özcan için partiden bir yıl geçici çıkarma cezası verildi. 

Tanju Özcan Evli Mi?

İlk belediye başkanlığı adaylığını 2009’da yapan ve az farkla kazanamayan Tanju Özcan evlidir. 1999 yılında Meral Özcan ile evlenmiştir. Can adında bir oğlu vardır. Oğlu Can Özcan 26 Temmuz 2002 tarihinde doğmuştur. Tanju Özcan’ın eşi Meral Özcan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çocuk gelişimi öğretmeni olarak görev yapmaktadır

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir