Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma Tırnak Nasıl Takılır?
19.01.2023 00:42
Takma tırnak, moda aksesuarı olarak kullanılan ve tırnakların üzerine yerleştirilen uzantılarıdır. Takma tırnak nasıl takılır, çıkarılır, abdeste engel mi? Takma tırnak asetonsuz nasıl çıkar, acıtır mı? Aynı takma tırnak tekrar kullanılır mı? Takma tırnak ile ilgili merak edilen soruları bu yazımızda sizler için derleyip cevap verdik.

Takma tırnaklar, kötü görünen ve sürekli kırılan tırnakları kamufle etmek için geliştirilen bir üründür. Tırnak uzatmak sürekli olarak bakım isteyen ve uğraşması oldukça zor bir işlemdir. Takma tırnağı takmak için öncelikle tırnakların aseton ile derin bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ardından kurulayıp tırnak yapıştırıcısı anı tırnağınıza sürdükten sonra takma tırnağı bir ila iki dakika arasında bastırarak rahatlıkla takabilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakları çıkarmak, takmak kadar uğraştırıcı bir işlem değildir. Takma tırnakları çıkarmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Aseton, sıcak su, pamuk ve tastır kullanarak takma tırnaklarınızı rahat çıkarabilirsiniz. Çukur bir kaba önce sıcak su koyup sonrasında istediğiniz ürünü ekledikten sonra ellerinizi 10 dakika bu suyun içerisinde beklettikten sonra takma tırnakların rahat bir şekilde çıktığını göreceksiniz. Takma tırnakları çıkardıktan sonra bir tırnak besleyici krem ile tırnaklara bakım yapmak oldukça önemlidir.

Takma Tırnak Abdeste Engel Mi?

Kişinin abdestinin veya üstünün kabul olması için tüm vücuduna suyun değmesi gerekmektedir. Bundan dolayı tırnakları da yıkamak abdest ve gusül için farzdır. Takma tırnaklar hatırlayın tamamını kaplar ve tırnağa ya da tırnak derisine suyun değmesine engel olacağından dolayı takma tırnaklar abdeste engelli niteliğindedir.

Takma Tırnak Asetonsuz Nasıl Çıkar?

Takma tırnakları çıkarmak oldukça basit bir işlemdir. Takma tırnakları çıkarmanın en basit yöntemi bir suya aseton kattıktan sonra ellerinize o sıcak suda 10 ila 15 dakika arasında bekletmektir. Ancak aseton kullanmak istemiyorsanız ya da asetonla sahip değilseniz takma tırnakları çıkarmanın başka yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler;

·        Ilık su

·        Lavanta yağı

·        Tırnak makası

·        Vazelin ya da aynı işlevde başka bir nemlendirici krem

Takma Tırnak Acıtır Mı?

Takma tırnaklar, tırnak uzatmaya uğraşamam diyenlerin ya da bakım yapmakta zorlananların kullandığı bir üründür. Takma tırnaklar sağlık ve hijyen koşulları çerçevesinde yapılıyorsa bunun herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca düzgün takarsanız da herhangi bir şikayet oluşmayacaktır.

Aynı Takma Tırnak Tekrar Kullanılır Mi?

Takma tırnaklar son zamanlarda oldukça kullanılan bir üründür. Takma tırnakları takarken ve çıkarırken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Eğer takma tırnakları çok sık kullanırsanız tırnaklar hava almadığı için sararma oluşabilmektedir. Ayrıca takma tırnağı kullanıp çıkardıktan sonra en az 3 gün beklemeniz gerekmektedir. Tekrar takma tırnak kullanmak için en az 3 gün beklemek sağlığınız için gereklidir. Ayrıca takma tırnakları çıkardıktan sonra tırnaklarınıza besleyici bir krem ile mutlaka bakım uygulamanız gerekmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir