Su Dalgası Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Su Dalgası Yapma Yöntemleri Nelerdir?
09.02.2022 11:30
Günümüzde kadınlar daha bakımlı ve güzel gözükmek için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerden bazıları saçlara yönelik işlemlerden geçer. Saçlara yapılan işlemlerden biri de su dalgası yapma işlemidir.

Günümüzde sade ve doğal görünümlü saç modellerini tercih eden kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden birisi de su dalgası saç modelidir. Bu kadar çok tercih edilen bir model olmasından dolayı nasıl yapıldığı ve yapımında hangi yöntemler kullanıldığı en çok merak konusu olan sorulardan biridir. Su dalgası yapmadan önce saçınızın boyuna göre hangi su dalgasını tercih etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Daha sonra saç boyunuza uyumlu modellerden zevkinize göre tercihte bulunabilirsiniz.

Su dalgası çeşitleri şunlardır günlük su dalgası, işlem görmemiş gibi görünen su dalgası, plaj dalgası, katlı saçlar için su dalgası, sık su dalgası, su dalgası at kuyruğu, su dalgası düğün saç modeli, iri dalgalı su saç modeli ve doğal görünümlü su dalgası modelidir. Yapımı basit bir uygulamadır temel olarak yapımında saçlar önce kremlenir. Saçları kremlemek daha kolay şekil almasını sağlayacaktır. Daha sonra saçlar ayrılır ve ayrılmış bölgeler tek tek maşa yardımıyla su dalgası modeli verilir.

Saç Düzleştiricisi İle Su Dalgası Yapma Nasıl Olur?

Saç düzleştirici ile su dalgası yapmak mümkündür saç düzleştirici ile yapılan su dalgası modeli doğal su dalgalı saç modelleridir. Saç düzleştirici ile su dalgası yaparken ilk önce saçlar ayrılır daha sonra ayrılmış saçlar tek tek saçların orta kısmı ve uç kısmına saç düzleştirici ile kıvırma işlemi uygulanır. Kıvırma işlemi uygulanırken saçları hep dışarı doğru kıvırmak daha doğal görünümlü su dalgalarına sahip olmayı sağlayacaktır.

Isı Kullanmadan Su Dalgası Yapmak Nasıl Olur?

Su dalgası modeli yapmak isteyip ısı kullanmak istemeyenler için de bazı yöntemler mevcuttur. Bazı kişiler saç sağlığı bakımından saçına ısı sürmek istemeyebilir bu yüzden onların uygulaması gereken su dalgası yöntemi ilk olarak saçların nemlendirilmesi ile başlar. Daha sonra baş çevresinde bulunan saçları tutacak lastik bir bant takılır. Baş çevresine takılan bandın alt kısmında kalan saçlar tutam tutam ayrılır ve altta kalan saçlar burularak parça parça bandın iç kısmından bu altta kalan burulmuş tutamlar geçirilir. Bu saç modelini uygularken tavsiye edilen uygulama zamanı gece uyurken yapılmasıdır. Gece uyurken yaptığınız ısı kullanmadan su dalgası modeli sabah kalktığınızda çok güzel görüntü oluşturacaktır.

Kalıcı Su Dalgası Yapımı Nasıl Olur?

Kadınların bazıları doğal olarak düz saçlara sahiptirler ve düz saçlardan sıkılan kadınların tercih ettiği yeni saç modellerinden bir su dalgası saç modelidir. Su dalgası saç modelinin kalıcı olanını yaptırmak bazı kişiler için daha mantıklıdır. Kalıcı su dalgası modelini bir kuaförden yardım alarak yaptırmak gerekir çünkü yapımında Bioform kimyasalı kullanılır bu yüzden saç sağlığı açısından bir uzmanın uygulaması daha sağlıklıdır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir