Solaryum Bronzluğu Ne Kadar Sürer?

Solaryum Bronzluğu Ne Kadar Sürer?
22.09.2022 15:45
Solaryum bronzluğu ne kadar sürer? Solaryum zararları nelerdir, etkisini ne zaman gösterir? Solaryumdan sonra duş alınır mı, 1 seansta etki eder mi ve yatarak mı ayakta mı yapılır? Solaryuma girerken ne yapmalı ve sonra ne yapmalı? Solaryum ile ilgili merak edilenleri sizler için yanıtladık.

Beyaz tenli bir kişinin ortalama solaryum bronzluğu 10-12 gün sürmektedir. Esmer tenli kişiler ise ortalama solaryum bronzlukları 6-7 ay sürmektedir. Esmer kişilerin cildinin eski haline dönmesi ise diğer ten rengine sahip kişilere göre daha uzun zaman almaktadır.

Solaryumun Zararları Nelerdir?

Solaryumun bilindiği üzere riskleri mevcuttur. Solaryum ile bronzlaşma cilt kanserine yol açabilir. Ayrıca erken yaşlanmaya bile sebebiyet verebilir. Çünkü UVA ışınları cildin alt katmanlarında bulunan kolajen ve bağ dokusunu tahriş eder. Bu yüzden solaryum ile bronzlaşmanın riskleri vardır.

Solaryum Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Genel gözlemler neticesinde cilt renginin tonuna ve hassasiyetine bağlı olarak solaryum bronzluğunun zamanı değişebilir. 7 ya da 8 seans sonralarında solaryum etkisini gösterir. Her seans süresi ise 5-8 seans arasında değişkenlik göstermektedir.

Solaryumdan Sonra Duş Alınır Mı?

Solaryuma girecek kişiler seans öncesinde ve sonrasında rahatlıkla duş alabilirler. Ölü derileri atmak için peeling ve kese yapabilirsiniz. Sağlığınız için bu işlemler iyi olacaktır.

Solaryum 1 Seansta Etki Eder Mi?

Solaryumun etkisini 7 ya da 8 seansta gösterir. 1 seansta hemen etki etmesi beklenmemelidir. Birkaç seans sonrası teninizde olan renk değişikliklerini görmeniz mümkün olacaktır.

Solaryum Yatarak Mı Ayakta Mı Yapılır?

Bronzlaştırmak istediğiniz bölgeye göre yatarak ve ayakta olabilirsiniz. Eğer dekolte ve yüzünüzü bronzlaştırmak istiyorsanız ayakta solaryumda oluyorsunuz. Şayet tüm vücudunuzu bronzlaştırmak istiyorsanız eğer işleminiz yatarak gerçekleştiriliyor. 

Solaryuma Girerken Ne Yapmalı?

Solaryuma girmeden önce cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Solaryum ürünleri dışında vücudunuza herhangi bir ürün kullanmamanız önerilmektedir. Peeling ya da kese yapmak, solaryum öncesi ölü derilerinizden arınmak için yapabileceğiniz en iyi adımlardan biri olur.

Solaryumdan Sonra Ne Yapılmalı?

Solaryum seansınızdan sonra güneşe mümkün olmadığınız sürece çıkmamanız gerekmektedir. Solaryum sonrası duş alabilirsiniz. Aynı gün içerisinde hem solaryum hem de güneşlenmek doğru değildir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir