Şimdiye Kadarkiler Arasında En Güçlüsü: 2023 Honda Civic Type R Özellikleri Tanıtıldı!

Şimdiye Kadarkiler Arasında En Güçlüsü: 2023 Honda Civic Type R Özellikleri Tanıtıldı!
21.07.2022 14:02
Uzun zamandır beklenen 2023 model Honda Civic Type R’nin tanıtımı yapıldı. Araçla ilgili merak edilen; 2023 Honda Civic Type R özellikleri neler, 2023 Honda Civic Type R fiyatı ne kadar, 2023 Honda Civic Type R ne zaman çıkacak gibi soruların cevaplarına yazımızda yer verdik.

Japonya merkezli otomobil devi Honda, efsaneleştirdiği modeli Civic Type R'ı yeniledi. Gerçekleştirdiği bir etkinlikte standart Civic'ten çok daha güçlü ve yakışıklı olan modeli gösteren şirket, tüm otomobil tutkunlarını etkilemeyi başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte, yeni Honda Civic Type R'a yakından bakalım. Civic Type R dış tasarımı, tahmin edebileceğiniz üzere Civic'ten çok daha sportif. Bu bağlamda; araca baktığımız an hafif dokunuşlar yapılmış olan ızgarayı görüyoruz. Kaputtaki havalandırma bölmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Karşınızda Honda Civic Type R


Honda Civic Type R'ın arka kısmına baktığımızda ise bu otomobilin bir yarış arabası olduğunu düşünmemize yol açan spoyler detayı ile karşı karşıya geliyoruz. Bu spoyler, biraz abartı duruyor olsa da araca yakışmış diyebiliriz. Arka aydınlatmalarsa bagaj kapağını boydan boya kaplamış ve ince tasarımıyla oldukça şık duruyor. Honda'nın asi Civic modeli, üçlü egzoz çıkışı ile modifiye tutkunlarını da mest edecek gibi görünüyor. Bu otomobili satın alan otomobil tutkunları, muhtemelen arka tampona hiçbir şekilde dokunmayacaklardır. Civic Type R'ın iç kısmına baktığımızda ise tamamen dijital gösterge ekranı ve dokunmatik bilgi-eğlence ekranını görüyoruz. Kırmızı ve siyah rengin hakim olduğu iç tasarımda eleştirilebilecek tek nokta, vites topuzu olabilir.

Tarihin en güçlü Civic Type R'ı olacak


Honda, 2023 model Civic Type R'ın motor özelliklerini açıklamadı. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bu otomobil, tarihteki en güçlü Civic Type R olarak adını tarihe yazdıracak.

2023 Honda Civic Type R Fiyatı Ne Kadar?


2023 Honda Civic Type R’nin tanıtımının yapılmasının ardından akıllara aracın fiyatının ne kadar olduğu sorusu geldi. 2023 Honda Civic Type R’nin fiyatı hakkında açıklama yapacak olursak; net fiyat henüz duyurulmadı.

2023 Honda Civic Type R Ne Zaman Çıkacak?

2023 Honda Civic Type R hakkında merak edilen bir başka konu ise; 2023 Honda Civic Type R’nin ne zaman satışa sunulacağı oldu. Bu konu hakkında da ne yazık ki kesin bir açıklama henüz yapılmadı.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

OTOMOTİV Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir