Şener Şen’in Oynadığı Filmler Nelerdir?

Şener Şen’in Oynadığı Filmler Nelerdir?
06.08.2022 16:39
Şener Şen’in babası kim, Şener Şen’in çocuğu var mı, Şener Şen’in ilk filmi nedir, Şener Şen’in oynadığı karakterler kimlerdir, Şener Şen ne zaman öldü vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Usta oyuncu Şener Şen’in yer aldığı filmler aşağıdaki gibidir;

·        Eşkıya

·        Kabadayı

·        Yol Ayrımı

·        Çiçek Abbas

·        Kibar Feyzo

·        Çağrı

·        Namuslu

·        Av Mevsimi

·        Zengin Mutfağı

·        Arabesk

·        Banker Bilo

·        Züğürt Ağa

·        Çöpçüler Kralı

·        Tosun Paşa

·        Gönül Yarası

·        Muhsin Bey

·        Gölge Oyunu

·        İkinci Bahar

·        Selamsız Bandosu

·        Aşık Oldum

·        Yasemin

·        Milyarder

·        Şekerpare

·        Değirmen

·        Şalvar Davası

·        Çıplak Vatandaş

·        Amerikalı

Şener Şen Nereli?

Şener Şen, 26 Aralık 1941 yılında Adana’da yaşama geldi. Günümüz itibariyle 81 yaşındadır.

Şener Şen’in Babası Kim?

Ali Şen 26 Aralık 1918 yılında Adana’da yaşama geldi.  Türk sinemasının oyuncularından olan oyuncu Şener Şen'in babasıdır ve kendisi de oyuncudur. Ali Şen, komediden drama birçok projede yer almıştır.  290 kadar filmde rol üstlendi ve çoğunlukla kötü ve paragöz adam rollerinde oynadı. Kameralar karşısında ilk rolünü 1954 senesinde oynadı. 15 Aralık 1989 yılında geçirdiği beyin kanaması neticesinde öldü. Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının sonrasında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Şener Şen’in Çocuğu Var mı?

Şener Şen’in ilk evliliğinden 1974 senesinde hayata gelen Bengü Şen kameralardan uzak bir şekilde. Babasının haricinde televizyon yaşamından uzak olan Bengü Şen, başarılı bir iş kadınıdır.

Şener Şen’in İlk Filmi Nedir?

Şener Şen, Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden Ali Şen'in oğludur. Şener Şen, 1941 senesinde Adana'da dünyaya geldi. Sanat yaşamını İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkıp başladı. Babasının izinden gidip sinema sanatçısı olmak istemeyen Şener Şen, kendisini tiyatro oyunlarına adadı. Radyo tiyatrolarında da yer aldı. Fakat tiyatrodan elde ettiği para yetmediği için sinemaya girmek mecburiyetinde kaldı. Dublajdan tanıdığı yönetmenlere ise, “Figüran olarak beni de davet edin. Ancak bir şartım var, yevmiyemi o gün alırım” dedi. Bilinen ilk filmi ise Çıplak Vatandaş’tır.

Şener Şen’in Oynadığı Karakterler Kimlerdir?

Şener Şen birçok filmde birçok karakterle karşımıza çıktı. Ancak bazıları hafızalarda silinmez yer edindi. İşte o karakterler;

·        Şener Şen'i gerçek manada Yeşilçam'a kazandıran, Kemal Sunal ile mükemmel uyumun keşfedildiği Badi Ekrem Karakteri herkes tarafından sevilir dönüp dönüp yeniden izlenir. Serinin 4 filminde yer aldı.

·        Hababam Sınıfı'nın ilk filminde yakalanan  Kemal Sunal-Şener Şen uyumu değişik bir filmde ilk kez Yeşilçam seyircisiyle karşısına çıktı. Sene 1976 idi. Sen hangi tarafı tuttunuz Tellioğullarını mı ya da  Seferoğullarını mı ?

·        Cumhuriyet sürecinin efsane ve bir o kadar da hakkı yenen ismi Vecihi Hürkuş'tan esinlenen eşsiz karakter. Kız isteme sahneleri de hafızalardan çıkmayacak derinlikle komik.

Şener Şen Ne Zaman Öldü?

Yeşilçam’ın efsane ismi Şener Şen’in öldüğüne dair zaman zaman haberler çıkmakta. Ancak bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Şener Şen Öğretmenlik Yaptı mı?

26 Aralık 1941 yılında, o vakit marangozluk yapan Ali Şen'in oğlu olarak Adana'da hayata geldi. Lüleburgaz'daki Kepirtepe Köy Enstitüsünden eğitim gördü ve öğretmen konumunda Kocaeli'ne atandı. Sanat yaşamına İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahneye çıkıp başladı.

Şener Şen’in Son Filmi Nedir?

Senaryolarını Yavuz Turgul'un kaleme aldığı Yol Ayrımı 2017 yapımı filim Şener Şen’in en son rol aldığı film olmuştur. Şen, 2015 senesinde Aygaz Otogaz reklamıyla ekranlara geri döndü.

Şener Şen Nasıl Ünlü Oldu?

Şener Şen usta oyuncu Ali Şen’in oğludur. Bu sebepten doğuştan ünlüdür diyebiliriz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir