Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
20.06.2022 11:16
Oldukça güçlü ve bir o kadar da narin olan saçlarımızı kurutmak için saç kurutma makinası kullanılmaktadır. Peki, saç kurutma makinesi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz, saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar, saç kurutma makinesi çok elektrik yakar mı, saç kurutma makinesi ile fön çekilir mi, saç kurutma makinesi ne zaman icat edildi, saç kurutma makinesi nasıl kullanılır, saç kurutma makinesi olmadan saç nasıl kurutulur gibi soruların cevabını biliyor musunuz? Soruların cevaplarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında çok kullanılan saç kurutma makineleri yanlış kullanımda saçlarımıza tahmin edemeyeceğimiz kadar zarar verebiliyor. Islak saçlar ile soğuk havaya çıkmak her zaman kötü sonuçlar doğurmaktadır. Fakat, saçlarımızı kuruturken yanlış bir uygulama da saçlarımız için kötü sonuçlar doğurur. Saçlarımızı, saç kurutma makinesi ile kurutmadan önce havlu yardımı ile alınabildiği kadar suyu almalıyız.

Saçlarımızda hali hazırda hala damlayan su varsa kurutma makinesi kullanmak yanlış bir uygulama olacaktır. Kendi sağlığımız ve saç sağlığımız için saçlarımızı düzgün bir şekilde kurutmalıyız. Saç kurutma işleminin doğru yapılıyor olması için, saçlarımızın temiz bir şekilde yıkanmış olması gerekmektedir. Boyalı saçlara sahip olan insanlar ise saçlarını muhakkak taramış olması gerekir. Zamandan tasarruf etmek için saçlarımızı asla yüksek devirle kurutmamalı ayrıca hızlı kurutmaya çalışmamalıyız. Saçlarımızı nemli bırakmak ıslak bırakmaktan daha zararlı olacağından, saçlarımızı tam kuruttuğumuza emin olmalıyız.

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Saç kurutma makinesi fiyatları piyasaya göre değişiklik göstermektedir. 50 TL ile 350 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Saç Kurutma Makinesi Çok Elektrik Yakar Mı?

Lambalar 60 Watt’tır. 60 Watt’lık bir lambanın 4 saat yanması ile bir saç kurutma makinasının 15 dakika çalışması aynı orana eşit oluyor. Bu sebeple anlayabiliriz ki, saç kurutma makinası çok elektrik yakmaktadır.

Saç Kurutma Makinesi ile Fön Çekilir Mi?

Evde kullanmış olduğumuz saç kurutma makinaları ile fön çekme işlemimiz başarılı bir sonuç getirmeyecektir. Profesyonel fön makinaları ile saç kurutma makinaları aynı şeyler değildir. Profesyonel fön makinanız yoksa istediğiniz şekilde düzgünce bir fön çekmek pek mümkün olmayacaktır.

Saç Kurutma Makinesi Ne Zaman İcat Edildi?

19. Yüzyılın sonlarına doğru icat edilen saç kurutma makineleri ilk olarak Fransa’da sabit olarak icat edilmiştir. Daha sonra evde kullanılabilen saç kurutma makinaları 1920’de icat edilmiştir.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Eğer kalın telli saçlarınız varsa, saçlarınızı kuruturken sürekli olarak uzunca bir süre saçlarınıza tutmamalı 5 dakikada bir dakika mola vererek saçlarınızı kurutmaya devam etmelisiniz. Sürekli yüksek oranda sıcağa maruz kalan saçlarınız kurumak yerine zarar görecek ve yanacaktır. İdeal kullanım, duştan çıktıktan sonra saçlarınızın fazla suyunu havlu ile alınması ve akabinde saç kurutma makinesi ile kurutmaktır. Tek bir yere tutarak kurutmamalı, kafanızın üstüne döndürerek saçın her alanına havanın temas etmesini sağlamalısınız.

Saç Kurutma Makinesi Olmadan Saç Nasıl Kurutulur?

Kurutma makinesi olmadan saçlarınızı kurutmak istiyorsanız, mikrofiber bir yapıya sahip havlu elde etmelisiniz. Bu havlular daha kalın ve yumuşak olduğundan saçlarınızın nemini ve suyunu daha hızlı daha çok emecek ve saçlarınızın kurumasına vesile olacaktır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir