Saç Boyama Uçlardan Mı Başlanır?

Saç Boyama Uçlardan Mı Başlanır?
26.12.2022 17:24
Evde kendi başınıza saç boyamayı deniyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Ya da kuaföre gittiniz orada yanlış bir işlem yapılıyor anında müdahale etmeniz gerekir. Bu konu hakkında bir araştırma yaptık. Saç boyamaya uçlardan mı başlanır, yandığını nasıl anlarız, yanarsa ne olur? Hamilelikte saç boyama zararlı mı, 1 tüp boya ne kadar saç boyar, 1 günde 2 kez saç boyanır mı?

Saç boyama işlemi dikkat edilmesi gereken en önemli işlerden biridir. Yanlış bir hata yapıldığında bütün sağlıklı saçın yanması ve geri dönüşü olmayan hatalara yol açabilir. Bu yüzden eğer daha önce kendiniz boyadıysanız kendi başınıza boyayın. Fakat bu konuda yetersiz ve bilginiz yoksa işi uzmanın ellerine bırakmanız gerekir.

Saç Boyarken Yandığını Nasıl Anlarız?

Saç boyarken yandığını anlamanız saçın yumuşak olması ve belli bir yanık kokusu gelmesi ile anlaşılır. Eğer kendiniz yaptıysanız hemen saçınızı yıkamanız gerekir. Kuaförde bu hatanın yapılmaması gerekir. Bu yüzden işi ehline danışarak bilgi ve saç boyatma hizmeti alın derin. Aksi takdirde bütün saçınızı kaybederek uzun bir süre sağlıklı saçlardan geri kalmış olursunuz. Saç yanmasından sonra saçlarınızda sürekli kopma ve kırılar meydana gelir. Ne kadar bakım yapılsa da yanan saç eski haline gelmesi için uzun süre geçmesi gerekir.

Saç Boyarken Yanarsa Ne Olur?

Saçınız yandığında artık yapacağınız hiçbir şey kalmaz. Çünkü bu yanma sizden kaynaklı olsun ya da olmasın geri dönüşü olmayacaktır. Eğer dikkatli hareket ederseniz bunun önüne geçebilirsiniz saçlarınızı sürekli boyatıyor ve açıcı kullanıyorsanız ani değişimler yapmayın. Çünkü değişimlerin saça uzun süre toparlanamayan zarar verdiği bilinmektedir. Dolayısıyla yıpranan saçlarınızı sadece dip boya tarzı bakım yaptırmanızda yarar var.

Hamilelikte Saç Boyatmak Zararlı Mı?

Hamilelikte saç boyatmaya ilişkin genel bir araştırma ve kanıtlanmış bir durum yoktur. Fakat anne adaylarının hormonları bu dönemde daha hassas ve etkilenmesi hızlı geçişlerle oluyor. Uzmanlar tarafından saç boyatmanın aslında annelere yasak olması gerektiğine dair birçok makale ve yazı vardır. Bu anneye kalmış bir durum olup kesin yapmayın yasak diye bir şey söz konusu değildir. Ama yine de hamile olduğunuz süre içinde boyatmasanız daha doğru bir tercih olur.

1 Tüp Boya Ne Kadar Saç Boyar?

Bir tüp boya kısa ve seyrek saçın tamamını boyayabilir. Uzun ve seyrek de olsa bir bütün saçı boyamaz. Sadece dibini boyayacaktır. Normalde bir tüp boya ile de saç boyanmaz. Boyanın karışımı ile bir renk elde edilmektedir. Bu şekilde saç boyanır. Kuaförler de bir tüp boya ile saç boyatmanın tam yetmediğini bilir. Evinizde kendiniz boyuyorsanız bir tüp boya ile işlem yapmayınız.

1 Günde Kaç Kez Saç Boyanır?

Bir günde 2 defa saç boyanabilir. 2 den sonra boyanan saçın yanma olasılığı çok yüksektir. Çünkü saçın yapısı kalın olsun ya da hiç boyanmamış olsun saç bu kimyasal işleme dayanamayacaktır. Eğer kuaförde de 2 den fazla işlem yapılsa da buna izin vermeyin. Bir hafta sonra başka işlem yapmak için kuaförden hizmet alınız. Aksi takdirde uzun ve sağlıklı saçlar buna dayanamaz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir