Rottweiler Köpekler Hakkında Merak Edilenler

Rottweiler Köpekler Hakkında Merak Edilenler
29.07.2022 02:02
Rottweiler köpek ırkının özellikleri nelerdir, rottweiler köpek cinsleri nelerdir, rottweiler köpekler kaç ayda doğurur, rottweiler köpeğinin bakımı nasıl yapılır, rottweiler köpek ırkına benzeyen köpekler nelerdir, rottweiler köpeklere evde bakılır mı, rottweiler tehlikeli bir köpek cinsi mi vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Romalılar aracılığıyla Almanya’nın Rottweil kasabasında keşfedilerek savaş köpeği olarak tercih edilen parlak tüylü Rottweiler köpekleri, adeta bir kuvvet sembolüdürler. Geçmişte koruma köpeği görevi üstlenen Rottweilerların nesilleri 20. yüzyılın başında tükenme tehlikesiyle karşı karşıya geldiyse de günümüzde bu tehlike bitmiştir.

Rottweiler Köpek Irkının Özellikleri Nelerdir?

·        Aslen Almanya’nın Rottweil kasabasındandır.

·        Çok eski bir köpek ırkıdır.

·        Fiziksel görünüm olarak iri köpeklerdir.

·        Kulakları düşük ve yanakları da sarkıktır.

·        Kısa tüylü olmaları sebebiyle tüy dökme sorunları neredeyse yoktur, tüy bakımları rahattır.

·        Kasları belirgin veya güçlü bir cinstir.

·        Çok çevik bir ırktır.

·        Aşırı havlamazlar. Havladıklarında sesleri de çok kuvvetli ve kalın çıkar.

·        Düzenli olarak egzersize ihtiyaç duymaktadırlar. Geniş yerlerde koşmayı isterler.

·        Sahipleriyle oyun oynamaktan çok zevk alırlar.

·        Akılı ve inatçıdırlar.

·        Merak duygusu gelişmiş gözlemci ve dikkatli ırktır.

·        Agresif hareketlere eğilimli bir yapıya sahip olsalar bile doğru bir eğitimden geçmenin ardından uysal ve itaatkâr olurlar.

·        Öğrenmeye ve eğitime açık köpek cinsindendir.

·        Ataları çoban köpeği olması sebebiyle koruma içgüdüleri fazladır. Sahiplerini ve yuvalarını koruma eğilimi bazen çoğa kaçabilir. Herhangi bir tehlike sezdikleri zaman durdurulmaları imkânsız olabilir.

·        Tanımadıkları kişilere ve diğer canlılara sevecen olmayabilir. Onlara alışmaları vakit alır.

·        Sahiplerinden yoğun ilgi ve sevgi beklemektedirler. Tek başlarına kalmaktan zevk almazlar.

·        Kuyrukları asla kesilmemeli.

·        İyi bir bakımla 10 seneden biraz daha çok yaşamları vardır.

Rottweiler Köpek Cinsleri Nelerdir?

Aslen Alman köpeği olan bu ırk kuvvetli, estetik ve de aynı vakit düşük olan kulakları vardır. Hafif sarkık olan yanakları sayesinde aslında çok tatlı bir görünüşe sahiptirler. Rottweiler cinsi Türkiye’de fazlaca sevilen ancak korkulan köpek cinsleri içerisinde bulunmaktadır. Tanınmakta olan en eski Alman köpek cinsleri arasında yer almaktadır.

Rottweiler Köpekler Kaç Ayda Doğurur?

Çiftleşmenin şekillenmesinin ardından takip eden 61-65 gün sonra doğum gerçekleşir. Çok eski bir köpek ırkı olmakla birlikte Almanya’nın Rottweil kasabası anavatanlarıdır.

Rottweiler Köpeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Rottweilerlar, doğası gereği saldırganlığa elverişlidir. Bu sebeple onu daha yavruyken profesyonel bakıma göndermeniz sizin adınıza faydalı olacaktır. İnatçı bir yapısı olması sebebiyle, keskin zekasıyla kuralları algılasa bile uyum göstermeye bilir. Bu sebeple eğitilmesi son derece mühimdir. Eğitime açık bir zekâları olması sebebiyle çabuk öğrenip uyum gösterebilir ancak kuralları gevşettiğiniz zaman sizi istismar edebilirler. Bu nedenle disiplinden taviz vermemeniz lazımdır. Çünkü karakter yapısına uygun olup kendini lider noktasında görür ve sizin üstünlüğünüzü kabul etmezse evin kurallarını asla uygulamaz.

Rottweiler Köpek Irkına Benzeyen Köpekler Nelerdir?

 Rottweiler ırkının kökeni Almanya'ya gelmektedir. Bazı kişiler Rottweiler ırkına benzeyen köpekleri merak ediyor ancak araştırmalarımız sonucu böyle bir bilgiye ulaşamadık.

Rottweiler Köpeklere Evde Bakılır mı?

Fazla hareketli bir ırktır çok havlamazlar ancak havladıkları zaman aşırı ses çıkarırlar. Bu nedenle apartmanda yaşamaya uygun köpekler değillerdir.

Rottweiler Tehlikeli Bir Köpek Cinsi mi?

Sahip olduğu fiziksel özellikleri nedeniyle tehlikeli köpekler arasında yer alır. Kuvvetli ve kaslı yapısı tehlikeli olaylara girmesine sebep olabilir.

Rottweiler Cinsi Köpek Fiyatları Nedir?

Uluslararası standartlara uygun olan Rottweiler ırkı köpekler adına fiyat aralığı 2000 TL ve 5000 TL aralığındadır. Genel olarak 4000 TL fiyatlara kadar çıkar. Sahipleriyle oyun oynamaktan çok zevk alırlar bu nedenle sizin için iyi bir oyun arkadaşı olacaktır.

Rottweiler Cinsi Köpek Beslemek Yasak mıdır?

Sahibine karşı koruyucu bir tavra sahiptirler ve sahibine saldırdığı ya da sahibini yaraladığı çok az görülmektedir. Ülkemizde yasak köpekler arasında değildir.

Rottweiler Irkı Çoban Köpeği Olur mu?

Ataları çoban köpeği olması sebebiyle koruma içgüdüleri fazladır. Sahiplerini ve yuvalarını koruma eğilimi bazen çoğa kaçabilir. Herhangi bir tehlike sezdikleri zaman durdurulmaları imkânsız olabilir.

Rottweiler Dişi Köpek Ne Zaman Çiftleşir?

Dişi köpeklerde çiftleşme zamanı 12-18. aylar erkek köpekler içinde 18. ay normal sayılır. Yani erkek veya dişi köpeğimizi 18 aylık yani bir buçuk yaşını bitirmeden çiftleştirmemeliyiz.

Rottweiler Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

·        Köpeğe komutları veren komutların anlaşılır, sakin bir şekilde söyleyin.

·        Komutları işaretler ve de mimiklerinizle tamamlayın.

·        Komutları net bir biçimde öğrenebilmesi adına sıklıkla tekrar önemlidir.

·        Köpek bazen istenileni hızlıca veremez bundan sebep kesinlikle konunun üstüne düşün.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir